• 66
  gerçekleşmesini çok istememe rağmen biraz umutsuz yaklaşıyorum ama yine de inancımı kaybetmediğim durum.

  sivas 30
  bjk 27
  ts 26
  ibb 26
  fb 25
  gs 23

  önümüzdeki 4 hafta ankaragücü, göztepe, antalya maçlarından minimum 9 puan çıkarmamız gerek. bu süreçte sivas-fener, fener-bjk, bjk-malatya maçları oynanacak. devre arasına kafa kafaya girip, hızlı kanat oyuncuları ile ligin ikinci yarısına başlamalıyız. takımımızın eksikliği seri galibiyet almak.
 • 67
  zirveye oynayan takımların hepsinin bizden daha iyi oynadığı bir sezonda gerçekleşmesi çok zor olan durum. aslında polyanna yazar profiline daha yakınım ama ligin ikinci devresinde toparlanacağımızı düşünmekle birlikte bu sene takımda şampiyonluk ışığı görmüyorum. beklentim, sezonu erken açmak zorunda kalmayacak bir derecede, mümkün olan en üst sırada ligi bitirmek ve büyük şikecilerin ne olursa olsun şampiyon olmaması. "maç satacak kadar o.çocuğu" olmayan başkanın takımı bile şampiyon olabilir umurumda değil ama yalı bebesini ve şikeci ersun'u sevinirken görmek istemiyorum.
 • 68
  anadolu takımlarının şampiyonluk şansı ligin son haftalarına kısmen daha rahat takımlarla maç yapmalarından geçer.
  küme düşmemeye oynayan ekiplerle karşılaşırlarsa o takımlar anadolu takımı demezler ölümüne oynayıp puan alırlar.
  bizim şampiyon olmamızın yolu diğer üç büyüklerin puan kaybından ve bizim puan kaybetmememizden geçiyor.
 • 69
  yabancı serbestisi sayesinde aynı epl gibi şampiyonluğa oynayan tam 6 takım var bu sezon. bu takımlardan lider sivasspor'u taşıyanların ise ekseriyetle türk futbolcular olması milli takımın geleceği için içimizi ayrıca umutla doldurmakta. bizim bu süreçte en parlak futbolcularımız da türk; adem, emre taşdemir ve ömer. beşiktaş'ta da umut nayır öne çıkanlardan. işte bu hep hakedenin formayı aldığı yabancı serbestisi kuralından ileri geliyor.

  2007-2008 sezonundan beri ilk defa 3'ten fazla takımın şampiyonluğa oynadığını görüyorum. keşke rant, cep doldurmak için tekrar yabancı sınırını getireceklerini bilmesek de anadolu takımları parlamaya devam etse böyle... ama nerede?

  oynadığımız futboldan bağımsız olarak muhteşem bir sezon yaşıyoruz bana göre. tadını çıkaralım ve eğer biz olamayacaksak anadolu takımlarından biri olsun şampiyon derim.

  devre arasına kadar çoğu iç sahada olan fikstürümüzle fener'i altımıza alabilirsek ve nokta atış niteliğinde bek, stoper ve kanat transferleri gerçekleştirirsek gayet de mümkün olacak olan bol inşallah'lı önerme.
 • 70
  ben her zaman iyiysek şampiyon olacağımıza, rakiplerin durumunun hiçbir önem arz etmediğine inandım ve bu inancım da hala devam ediyor. galatasaray futbol takımı iyiyse ve başında da fatih terim varsa o takım şampiyon olur, 17 takım birleşse de olur, gökten zebaniler inse de olur. bu durum bu kadar net ama maalesef ki 14 haftası geride kalan ligde en iyi top oynayan 5 takımdan birisi bile değiliz. buna rağmen puan durumunda rakiplerin bir tık gerisinde olmamız da gerçekten ne kadar winner bir kulüp olduğumuzun göstergesi.

  ocak'a kadar 3 maç var ve bu 3 maçtan 7 puan alıp 30 puanla devreyi bitirirsek bazı şeyler değişebilir. devre arasında hoca sihirli değneğini takıma değdirir ki bunu geçen sezon yaptı ama devre sonunda kadar liderin kaç puan gerisinde olacağız çok önemli.
  izleyip göreceğiz...