• 266
  bir anda sessizleşmiştir esasında onyekuru, sarrachi ve jesse transferleriyle teşhisi güzel koyarak başlamıştık babel ile de yollar ayrıldı fakat takımda halen nagatomo, mariano, nzonzi, belhanda gibi oyuncular mevcut bu oyuncuların gideceğini luyindama ve andone’nin sağlık durumuna göre yerlerine oyuncu alınabileceği konuşuluyordu. ayrıca diagne sorunu çözülmüş değil bildiğim kadarıyla arda turan haberleriyle bir anda suspus oldu her taraf en son murillo ismi konuşuldu o da celtaya gitti. oyuncu göndertmiyoruz o nedenle alamıyoruz büyük ihtimalle bakalım nasıl çözeceğiz bu sorunu ligin ikinci yarısı her zaman zor geçmiştir küme düşme hattında avrupa yarışında şampiyonluk yarışında takımlar sürekli birbirine çölme takar mutlaka 3-4 transfer bekliyorum ocak ayını işaret etmişti fatih hoca daha köklü değişiklikler bekliyorum kendisinden şu arda olayını ya rafa kaldıralım ya da bir an evvel transferi açıklayıp önümüze bakalım çok fazla gündemi meşgul etti bu olay.
 • 268
  şuana kadar gereken hamlelerin yapılamadığı transfer dönemi.
  galatasaray adına bir çok sorun var ortada ve bir çoğu çözüme kavuşmadı hala.
  muhtemelen ocakta şampiyonluğu tamamen kaybettik.
  ankaragücü ve göztepe maçında sahada şampiyonluğu veren oyuncularla yolları ayıramadık maalesef.
  tek tek ele alacak olursak.

  diagne meselesi çözüme kavuşturulamadı. bu kadar yüklü bonservis verdiğimiz oyuncuyu başıboş bıraktık, şuan ne club brugge'de ne bizde kamp gördü. böyle umursamaz olmaya devam edersek oyuncuyu çöpe atmış olacağız, bu kadar büyük yatırım yaptığımız oyuncuyu göz göre göre hiç ettik.

  andone meselesi hala çözülemedi, sağlık raporları açıklanmıyor, oyuncunun durumu hakkında bilgi sahibi değiliz. diagne mi seçilecek yoksa andone mi?

  nagatomo, mariano ve nzonzi gönderilemedi, büyük ihtimalle de paralarını verip göndericez. bu da elimize yüzümüze bulaşacak.

  stoper takviyesi yapılamadı, almak istediğimiz murillo tarzı çöküşte adamlar bile bizi tercih etmedi, sene başında yüzüne bakmadığımız fenerbahçeli mert çetin'in kapısında yatıyoruz. roma'dan nzonzi'yi kiralayıp teneke bağladık bir diğer oyuncularını bize kiralarlar mı? maalesef kasımpaşa'da gol yedirme rekortmeni olan donk ile yola devam ediyoruz. konya deplasmanında marcao da cezalı, emin bayram ve işık kaan oynatılmaz takımın kaderi ahmet çalık'a bırakılır ki ligde havlu atma maçımız olm olasılığı bir hayli yüksek. maalesef yapılmayan stoper transferi ile göz göre göre ligi kaybedeceğiz.

  ort sahada seri ve lemina'nın herhangi bir alternatifi yok! lemina zaten top takımdayken stoper oynuyor, koskoca orta alan sadece seri'ye bırakıldı, yerli ya da yabancı orayı yedekleyebilecek bir oyuncu yok. belhanda ve selçuk oralarda alternatif olarak düşünülüyorsa vay halimize, boşuna oynamayalım ligi.

  içerisinde 10 numara barındıran bir sistemle oynayacaksak, iyi bir oyun kurucuya da ihtiyacımız olabilir. taylan ve sakatlıktan yeni çıkmış emre akbaba ile şampiyonluk yolunda ne kadar yürüyebiliriz soru işareti.

  arda meselesi gereğinden fazla uzadı, sportif olarak katkı vermesi çok düşük ihtimal olacak arda'yı bu kadar tartışmak bize asıl problemlerimizi unutturdu. bırakın gelsin ne olacaksa olsun, ama bizim sorunumuz stoper, orta saha, forvet?

  bu sorunlar çözülmeden ligde mucize yapabileceğimize inanmıyorum. maalesef ahmet çalık-donk ikilisine stoper emanet edildi. östersunds eşleşmesinde güzel elemişti ahmet çalık bizi, şimdi bir yenisi yükleniyor, bu sefer ligden edecek bizi
 • 270
  günlerdir arda konuşuluyor takımdaki bariz eksiklikler unutturuldu resmen. zaten pek bir ümidim yoktu bu dönemle ilgili, iyi başladık devamını getiremedik. stoper yok, orta saha eksik-lemina'ya alternatif yok, forvette falcao'ya alternatif yok. ligde zaten liderliğe pamuk ipliği ile bağlıyız, bu mevcut durumda stopersiz çıkacağımız konya maçı korkarım ki bizim için kopma noktası olabilir.