• 63
  kimseyi almamıza gerek olmayan, sadece 1 kişinin gitmesi gereken transfer dönemidir. çok ciddi olarak söylüyorum. eğer andone ile yollar ayrılacak ise yedek kanat/forvet gelebilir makuldür.

  tabi ki terimciler gelip “re re rö” edecektir ama kim ne derse desin açık ara ligin en iyi kadrosuna sahibiz. ama oynatabilmek veya oynatamamak teknik direktörlük işidir. kimisi bu işi iyi yapabiliyorken kimisi yapamıyor.
 • 64
  fatih terim'in 4. gelişinden itibaren yanılmıyorsam yaz ve kış olarak toplam 4 tane transfer dönemi geçirdik. her transfer döneminden sonra takım oyun olarak daha da geriye gitti. ve geldiğimiz sonuç herkesin malumu.

  daha bu transfer döneminden ne bekliyoruz ki? en fazla ne olabilir? kaç oyuncu gönderip kaç oyuncu alabilirsin? alacaklarınla takımın düzeleceğinin garantisi var mı?

  geçmişe bakarsak daha da kötü olmaması için bir neden yok asıl.
 • 65
  ara transfer dönemidir.

  normal takımlar bu dönemi sene içinde sakatlık, formsuzluk ve cezalar sebebiyle planladıklarının dışında gelişen olumsuzlukları gidermek için kullanır. 1-2 hamle ile geçirirler.

  bizim gibi plansız gayri nizami hareket eden takımlar ise “yandım allah” diye piyasaya çıkar. menejerlerin elinde ordan oraya savrulup 30+ kiralık oyuncularla döner.

  sonra esas hamlelerin yapılması gereken yaz transfer döneminde de ara transferde yapılan hatalar onarılmaya çalışılır (bkz: mbaye diagne).

  hiç bir takım iyi oyuncusunu ara transferde bırakmayacağı için iyi transfer yazın yapılır. bu seneyi kayıp görüp, elimizden çıkarmak istediğimiz oyuncuları çıkartıp gerekli değişim işini yaza bırakmalıyız. onun için de şimdiden çalışılması gerekir. tatil bitip ağustos ayında “kimler kalmış bakalım“ denirse, ondan da bir sonuç alınamaz.

  edit: imla
 • 66
  4 ocak 2020 tarihinde başlayıp, 31 ocak 2020'de bitecek olan ara transfer dönemidir. mali açıdan kulübü zora sokmadan, (ki tff yeterince herşeyi bu konuda zora sokuyor.) bir şeylerin gazına gelip elde ettiğimiz gelirleri har vurup harman savurmadan bu sürenin kapatılması gerekir. altyapımızdan kazandığımız futbolcularımız da ikinci yarı da yeterli forma şansı bulamayacaksa kiralanabilir.

  transfer konusuna gelince alınacak futbolcudan çok satılacak futbolcu var. mariano ve nagatomo gibi takımda miadını doldurmuş futbolcularımıza teşekkür edilip yollar ayrılmalıdır. kiralık olarak gelipte artistlik yapan nzonzi gibi adamlarda yaramaz. orta bir yol bulunup takımına gönderilmelidir. belhanda'nın ara dönemde satılmasına sıcak bakmayanlardan biride benim, yerine gelen adam ever banega'da olsa tutmaz arkadaşım. belhanda sövücü arkadaşlarım da sezon sonu kararlarını değiştirebilir. forvet hattına da ocak ayında dönüş yapmasına muhtemel gözle bakılan yeteneksiz diagne' de geliyor. daha ne olsun.

  bunun dışında takıma sadece minimum bonservis bedelleri ile iki üç bölgeye türk oyuncu takviyesi yapılabilir. fakat arda turan konusunda tek bir adım dahi kesinlikle atılmamalıdır. onun dışında yıldız arayışlarımız ve yabancı transfer olayı mümkünse yaz transfer dönemine kalsın.

  edit: imla.
 • 68
  fatih hoca sürekli kış transferini ima etse de bir şeylerin yapılabilme ihtimalini de gerçekçi olarak düşünmemiz gereken bir dönem yani ben çok ümitli değilim ara transfer döneminden. sebebi şöyle ki kurtulmak istediğimiz futbolcuların başında gelen belhanda daha 4 gün önce açıklama yaptı 1,5 yıllık sözleşmem daha var buradayım diye, aldığı para zaten malumunuz niye gitsin ki. kiralık olarak bir takıma gönderebilirsek büyük başarı olur ama onu da anca yıllık ücretini karşılarsak kabul eder kiralayan takım yani şu parasızlıkta her türlü zarardayız. feghouli için de benzer durum söz konusu bu adamlar lütfedip oynamasa da eziyetlerine katlanacağız gibi duruyor. diğer gitmesi gerekenler mariano ve nagatomonun performansı da her geçen gün daha da kötüye gidiyor, ikisi de 33 yaşında ve bu futbolculara anca ülkelerinden teklif gelir göndermesi çok da kolay görünmüyor. kiralık aldığımız adamları devre arası gönderebilmenin yolu nedir bilemiyorum ama karşı tarafın rızasıyla o iş oluyorsa o zaman da işimiz zor. hocanın amacı en az 5-6 adam daha takıma katmak gibi dursa da gelen ve gidenlerin organizasyonunu bizi uzun süre forvetsiz bırakan mevcut yönetim nasıl yapabilir çok da umut verici değil. hoca ocağı bekleyin diyor ama beklesek de bir şeylerin değişebileceğine ben inanmıyorum. hocam bir mucizenin peşindeyiz gibi bakalım n'olucak. *
 • 71
  mariano + nagatomo'yu toplamda 2 milyona gönder.
  nzonzi sözleşme feshedilir herhalde.
  belhanda alan olur mu bilmiyorum ama 5 milyon civarı gitse araplara harika olur.
  selçuk sözleşme fesih.
  babel 3 milyon civarı gitse iyidir.

  bu hamleler yapılırsa hem maaş bütçesi rahatlar, hem 5 kişilik yabancı kontenjanı açılır, hem de harcayabileceğimiz 10 milyon civarı paramız olur. transfer gereken mevkiler ise, sol bek, sol kanat, 10 numara, olursa defans. 10 milyon bu 3-4 pozisyon için gayet yeterli aslında, 2 sene sonra değerlendirip satmak üzere linnes ayarında oyuncular bulsak (10 üzerinden 6-7'lik ama hırslı ve iş ahlakı olan) bu seneyi de kurtarabiliriz.

  seneye zaten ffp'nin son senesi olacak ve artık yavaş yavaş düzlüğe çıkabileceğiz ama bu sene de şampiyonluk çok çok önemli. ocak ocak denildi madem biz de bekleyelim ama gerekli hamleler gelmezse sabır kalmaz kimsede.
 • 72
  insallah o bir kisi diye tabir edilen kisi gider, her seferinde oldugu gibi darmaduman oluruz, ligde ilk 5'e dahi giremedigimiz seneler geri gelir, kumeye diye tezahuratlari duyar dururuz. galatasarayliligini askiya alanlar ortaya cikar. gercek galatasarayli olan olmayan belli olur.

  belhanda'ya 2 sene sure tanidiniz, o bir kisi diye tabir edilen adam 2 senedir donumuzu topladi, son 5 aydir futbolculari o bir adami acik secik sabote ediyor. biz hala o bir adami gonderme derdindeyiz.

  mariamo nagatomo seri babel belhanda marcao selcuk emre mor sebep gosterilmeden gonderilmelidir bu transfer doneminde. o bir adama salladigimiz kadar bu 8 futbolcunun hareketlerini tavirlarini anlamaya calissak şu anda bu topcular insan icine cikamazdi. 23-24 senedir izlerim galatasarayi, ilginctir boyle bir gruba denk gelmedim.

  nzonzi şutlandigi icin yazmadim ama grubun basinda o vardi. simdi gitsin kumda oynasin, fransa'da italya'da orta sira takimlarda kume dusmemek icin yirtsin kendini.

  o 8 topcu var ya o 8 topcu; nefretimsiniz. umarim kariyeriniz bundan sonra olmaz. hakkim da gram varsa insallah helal olmaz.