• 54
  gönderilecek futbolculara bağlı aslında.

  belhanda, feghouli, mariano, nagatomo, seri, nzonzi. lyundama'nın ve belki andone'nin sözleşmesi dondurulacak. 6-8 arası belki daha fazla oyuncu gidecek.

  en başta belhanda ya da feghouli satılmadıkça zaten kiralık oyuncudan başka bir seçenek kalmıyor.

  yönetim oyuncu satamıyor. sıkışık takvim de var. sıkıntılı geçecek orası kesin.

  adam akıllı 8 numara ve sol bek olmazsa olmaz. sonra stoper, 10 numara.
 • 56
  yabancılardan muslera, donk, lemina ve falcao kalmalı. luyindama'nın sözleşmesi dondurulmalı. geri kalanlar ile yollar ayrılmalı.

  yerlilerden selçuk, jimmy durmaz ve emre mor gönderilmeli.

  alınacak oyuncular genç, dinamik ve başarıya aç oyuncular olmalı.

  teknik heyet mümkünse tamamı gitmeli. değilse hasan şaş, ümit davala, levent şahin ve bartalli gitmeli. kaleci hocası kalmalı.
 • 57
  falcao da dahil takımda 30 yaş üzeri kim varsa talibi olduğu anda satılması gereken transfer dönemi. özellikle mariano, nagatomo, belhanda üçlüsü tekrar galatasaray forması giymemeliler.

  yerlerine tamamen isimsiz scout ekibinin önereceği oyunculara, almanyadan getirilebilecek gurbetçilere, mert hakan gibi emre kılınç gibi ligimizin potansiyelli oyuncularına razıyım. yeter ki 26 yaşını geçmemiş olsun.
 • 59
  belhanda, feghouli ve mariano ile kesin olarak yollar ayrılmalı, nagatomo gitse de olur yedek olsa da olur. belhanda ve feghouli’nin hala piyasası olduğu için acilen satılmaları gerek. babel’e teklif gelirse gönderilmeli. luyindama ve andone’nin sözleşmeleri dondurulmalı. (sezon sonunda geri almak şartıyla tabii. özellikle luyindama.) onyekuru, targetman, stoper ve sol bek transferi yapılmalı. seri ile yollar ayrılmalı. evet kağıt üzerinde iyi transfer diye düşünüyorduk ama tutmadı bu adam. nzonzi de keza öyle. ndiaye çok daha iyiydi bunlardan. stoper transferi yapılırsa ryan donk ön libero oynayabilir(keşke 6 aylığına felipe melo olsa). linnes, emre akbaba ve falcao’nun da takıma tam anlamıyla dönmeleriyle birlikte çok da kötü durumda değiliz. yeter ki ligin ilk yarısını en az puan farkıyla kapatalım. ama benim en çok merak ettiğim şey biz taraftar olarak bu eksik şu eksik diyebiliyoruz. teknik heyet de bu teşhisi koyup yönetime şu şu oyuncularla görüşün ve alın dedi mi şimdiden? yine transfer döneminin son günü panik transferi mi yapacağız?
 • 60
  gerek 2019-2020 sezonunun ikinci yarısında, gerekse önümüzdeki yıllarda istikrarlı güzel oyun ve başarı istiyorsak bu dönemde dikkat etmemiz gereken ilk husus transferlerde kesinlikle fatih hoca'yı dikkate almamak olmalı. halihazırda kendi onayı ile transfer edilen oyuncularda başarı oranı %10 falan. başarılı olduğu dönemlerin hemen hemen tamamı ya başka teknik adamlardan kalan yıkık kadrolardan ya da altyapıdan gelen oyunculara mahkum kaldığı dönemlerden oluşuyor. bu sebeple hiç maceraya gerek yok. 2020 yılı mart başında, kaybedilen bir maç sonrası çıkıp 1 ay önce takıma aldırdığı yıldız oyuncular için "ya bunlar da tam bir mal, sıkın dişinizi temmuz'da bunları s.ktr edip şov yapacaz" açıklamasını dinlemeyi bir kez daha kaldıracak takatim maalesef kalmadı.

  bu dönem için benim tavsiyem gerçekten modern futbolu kafasında oturtmuş, bizim eksiklerimizi tespit edecek, bütçemize, ruhumuza uygun oyuncular belirleyecek profesyonel isimlerden yardım almak olurdu. böyle deyince guardiola'nın analist asistanı carles planchart falan aklınıza gelmesin. baya baya uğur karakullukçu, ali ece, ılgaz çınar, mehmet demirkol, serkan reçber, önder özen, sözlüğümüzden bir kaç sivri yazar arkadaşımız falan bir araya gelip bile yardımcı olabilirler. ben fatih hoca'nın herhangi bir oyuncu, lig takip ettiğine, sistemine uygun arayışlar içinde olduğuna inanmıyorum. ilk sallantıda onyekuru, n'diaye, bruma gibi eski isimlerin gündeme gelmesini de buna bağlıyorum. o kadar dar bir bakış açımız var ki; mesela monaco onyekuru'dan memnun kalıp, süre verseydi, ağzımız açık bir şekilde transfer dönemini bekliyor olacaktık. ikinci bir plan, isim yok.

  göndereceklerimizi gönderelim, yerlerine kafası çalışan isimlerden kurduğumuz bir ekibin seçtiği oyuncuları alıp atalım hocanın önüne. fatih hoca daha başarılı olmaz ise gelsin beni elleriyle boğsun.