• 3
  son dönemlerde her olumsuz sonuçtan sonra başta fatih hocamız tarafından olmak üzere sürekli işaret edilen "kurtuluş!!!" dönemimiz.
  zira uefa'nın bize tanıdığı ffp anlaşmasının dönemi bittiği için istediğimiz oyuncuları alabiliyoruz!!
  ikinci bir husus, genel olarak memnun olunmayan ve ortalama 2-3 mil euro bandında maaşları olan mariano, nagatomo, babel, seri, belhanda, feghouli.. vb. gibi adamlar aldıkları yağlı maaşları bir yana bırakıp, hiçbir zorluk çıkarmadan gideceklermiş!!!

  not: işbu entry ironi içerir,
  özetle, çok beklentiye girilmemesi gereken dönemdir.
 • 8
  4-4-2 , 3-5-2 vb. yeni dizilişlerden umutluydum ama bu saatten sonra yeni bir anlayışla hem iyi oynayıp hem şampiyon olmamız pek mümkün gözükmüyor. ffp kapsamında elimizde para olmaması hatta ekside olmamız dolayısıyla belki de tek çıkar yol 2 sezondur şampiyonluğa ulaştığımız düzene geri dönüp bireysel olarak isimlerin form tutmasını beklemek. aşağı yukarı da şöyle bir 11 iş yapabilir;

  diagne
  onyekuru-belhanda-feghouli
  nzonzi-lemina
  nagatomo-marcao-donk-linnes
  muslera

  tabi belhanda-feghouli-nagatomo vb. satılıp para elde edilebilirse bir hareket alanı oluşturulabilir ama bu ne kadar gerçekçi önümüzdeki aylarda göreceğiz.

  edit: şeneri unutmuşum, solda linnes/sağda şener de kullanılabilir.
 • 10
  sorunun transferle cozulecegini saniyoruz yine. yaz sezonunda transfer yaptik da ne oldu. 2 tane 11 kuracak kadromuz var ortada oyun yok, takim yok. sorunu teknik heyette aramak lazim. helva niye cikmiyor.

  bu donemdeki olasi transferleri profesyonel bir ekip yapmali. secilecek oyuncular teknik heyete birakilmamali. futbol akli sart zira.
 • 11
  nzonzi, seri, lemina n'diaye etmiyormuş ya, arttırıyorum bence bir bam bile etmiyor.

  bırakın abi bu işleri, şunlar gitsin bunlar kalsıncılık oynayıp hayal dünyasında yaşamayı. şu n'diaye etmeyen 3'lü, zaten nereden geldikleri ve şimdiye kadar neler yaptıkları belli de, hadi bir test yapalım ve tsl'den bir kulübe hibe edelim bu adamları. görün bakın neler oluyor. oynamayı bilmeyen gelin yerim dar diyormuş ya, o misal. her sorunda topu futbolculara atmaktan vazgeçin, açın bir iki avrupadan, orta-doğu-batı farketmez hangi ligi izlediğiniz, iki maç izleyin de kimler ne kadrolarla neler yapıyor görün.

  bir takım 2 sezondur bir sonraki transfer dönemini beklemez, beklememeli. eğer devamlı transfer transfer diye inliyorsak, sorun gelende gidende değil kadro yapıcılarda ve bu kadroyu kullananlardadır(kullanamayan).
 • 12
  her transfer dönemi fatih hoca, scout ekibi, teknik yardımcılar hepsi toplanıp fotoğraf çekilip gece 4 de paylaşılıyor. şimdi bu ekip mariano ve nagatomo'ya okey onayını verip üstüne mariano'yu linnes'e tercih ediyorlarsa, sırf almak için almış oldukları geçen yaz transferinden* sonra kimse bir şey beklemesin. benim güvenim gitgide düşüyor.

  artı bir parantez de satılacak oyunculara açın. kimlere gönderip bütçe yaratabiliriz. ben size söyleyeyim belhanda ve marcao dışında yok. şuan ikisinin toplam bize getireceği max 15-20 arası bir şey. marcao'yu sattığın anda 2 tane stoper almak zorundasın. 2 tane bek, 1 forvet, 2 kanat, 1 on numara. 8 oyuncu ihtiyacın var. bizim gibi scout özürlüsü bir kulüp 2018 yazında 400 bin euro'ya alınan marcao'ya devre arası 4 milyon ödüyor. buradan yola çıkarsak hadi 20 olsun. 20 milyon euro ile imkansız bu transferleri yapsın. üstelik yabancı sınırından bahsetmiyorum bile şuan dahi o sınırı aşmış durumdasın adamlar onun düşürmenin peşinde.

  fatih hocam sürekli devre arasını gösteriyor ama ya zaman kazanmak için yapıyor bunu yada ihaleyi bu transferleri yapamayacak olan yönetime atmaya çalışıyor. bizim için çok kötü geçecek transfer dönemi olma yönünde hızla ilerliyor şuan.
 • 13
  1 tane uzun santrafor (diagne gibi değil ama, top indirip güreşecek)
  1 tane yerli stoper (kaan ayhan)
  1 tane sol bek
  1 tane onyekuru

  yapıp yapabileceklerimiz bunlar. luyindama'nın sakatlığı olmasaydı 1 tane de lemina tarzı orta saha alınmasını isteyebilirdim.

  tabii bunlar şampiyonluktan kopmamamız duruımunda geçerli. şampiyonluktan koparsak sadece onyekuru'yu 1,5 yıllık kiralayıp boşu boşuna masrafa girmemeliyiz.
 • 15
  büyük beklentilerin olduğu dönem. bu takımın şampiyon olması için devreye liderin en fazla 3 puan gerisinde girmesi lazım. haftaya trabzon maçının şu futbolla kazanılması mucizelere kaldığı düşünülürse çok fazla transfer yapmak anlamsız kalacak çünkü atı alan üsküdarı geçmiş vaziyette. mariano-yuto-belhanda-andone gönderilir yerlerine artık şener linnes ile devam edilir. yaratıcı bi orta saha ve onyekuru takviyelerinin yanında stopere ve forvete de mutlaka takviye yapılmalı ama ffp gibi bir bela varken bunlar oldukça zor gibi duruyor. scout transferi ucuza alınan topçularla bi ihtimal daha iyi oynarız ama şampiyonluk ne yazıkki imkansıza yakın ve en önemlisi takımdan camiasına kadar ümitsiz bir hava hakim
 • 18
  biz bunu ilk haftalarda başladık konuşmaya, sanki takımın başına yeni teknik direktör geldi, transferi başkası yaptı. tamam transfer yapalım ama 2 yıldır takımın başında olan terimin; ara transfer ve yaz sezonu bekleyelim takım benim değil derken hepimiz haklı bulduk ama şimdi demesini kimse garipsemiyor o beni şaşırtıyor. her ara dönemde 1-2 adam alırsın ama ilk haftadan itibaren hep ara transfer dönemini adreslemek ne kadar doğru.
 • 19
  ya kusura bakmayın da ligin açık ara en iyi kadrosuna sahibiz,

  yaz transfer döneminde en çok transferi en iyi şartlarda biz yaptık,

  hala bu takımın top oynamamasının sebebinin transfer yapılmaması olarak gözükmesi çok saçma.

  devre arası transfer döneminde umarım sadece bir adet takım ruhu ve bir adet konsantre teknik ekip mantalitesi transfer ederiz. takımın tek eksiği çünkü bunlar: işine odaklanması gereken bir teknik ekip ve takım olması gereken oyuncular.
 • 21
  futbolda oyuncu kalitesinin bi yere kadar önemli olduğunu, aslolanın çalışma ve oyun pratiği olduğunu ne zaman anlayacağız bilmiyorum.
  bu iş transfer ile olmaz, en azından bizim yaşadığımız sıkıntı o değil.. 2 senedir şampiyonlar liginin en az koşan takımı olmanın, sezon başından beri dünyanın gördüğü en statik ve hiçbir oyun ezberi olmayan spontane bayık hücum girişimlerinin hiçbir transfer ile alakası yoktur olamaz da..

  dolayısıyla transfer dönemi büyük yatırımlar ve büyük hatalar yapmanın değil, kulübede bir devrim yapmanın dönemi olmalıdır.

  ben ki terim olmadan bizim kulübün psikolojik üstünlüğü kaybettiğini düşünürüm, iyi kötü uzun süre kalmasından yanayım ama bi yerlerden bi tokat yemeli terim. resmen oyun vizyonu ve teknik taktik kapasitesi yetmiyor bu takımı yönetmeye.
  başarı ilk gelişinde yarattığı gaz havası ile geliyor ama sonra gazı bitince gerçekler ortaya çıkıyor.. gönderip bi daha mı getirsek napsak bilemedim ki?