• 23
  bizim için çok çok zor bir sezon. önümüzdeki mart nisan ayında, oynayacağımız beş deplasman maçı sırasıyla fenerbahçe, sivaspor, rizespor, başakşehir ve alanyaspor ile. hoca sürpriz yapıp mucize yaratmaz ise, şu 15 puanlık diliminden toplayacağımız puan maalesef belli. şu güne kadar, öyle basit maçlarda o kadar saçma puanlar kaybettik ki, umarım o puanları aramak zorunda kalmayız. çünkü, şuanda puanımız berbat beşiktaş'tan bile fazla değil.
 • 24
  realist bakarsak şampiyonluğumuz oldukça zor. üstümüzdeki takımlardan trabzonspor hariç hepsine deplasmana gideceğiz. ha bu demek değildir ki biz umudumuzu keseceğiz şampiyonluk için. öyle bir şey olamaz. başımızda fatih hoca olduğu sürece, sahada 11 aslan olduğu sürece, içerde-dışarda takımı yalnız bırakmayan bu taraftar olduğu sürece bu takım şampiyonluk adayıdır son ana kadar. şampiyon olmasak üzülür müyüm? çok üzülmem çünkü üst üste 2 sene şampiyon olduk ve 18 hafta itibariyle şampiyonluğu hak eden bir futbol oynamadık. başka bir açıdan bakarsak mesela fenerbahçe çok mu iyi top oynuyor hayır ama en azından o coşkuyu onlarda biraz görebiliyoruz. maalesef bu sezon bizde bu söz konusu değil.
 • 25
  müsadenizle ligin kalan kısmıyla ilgili tahminimi paylaşmak istiyorum.

  gün itibarıyla galatasaray’ın kalan 16 maçı var.
  9 deplasman ve 7 iç saha maçı.

  son yıllardaki deplasman formumuzu da göz önünde bulundurarak deplasmanda oynanacak 9 maçta 2 mağlubiyet, 2 beraberlik ve 5 galibiyet ile 17 puan, iç sahada ise 7 maçta sadece 1 beraberlik ile 19 puan alabileceğimizi düşünüyorum.

  böylece toplamda 66 puan toplarız ancak muhtemelen bu şampiyonluk için yeterli olmaz. tabi bu tahminim yarışı sonuna kadar bırakmazsak geçerli olur. olası erken puan kayıplarında erken havlu atma durumumuz da olabilir.

  sivas, fenerbahçe, başakşehir ve trabzon ise +/- 70 puan civarında ligi bitirebilir.

  dolayısıyla, eğer şampiyon olmak istiyorsak son yıllardaki deplasman performansının üstüne çıkmalı, hatta feneri deplasmanda yenmeliyiz. aksi durumda 70 puanı bile göremeyiz!