• 12
  taraftarın gördüğünü inatla görmek istemeyen bir fatih hoca. fatih hocaya bin türlü haksızlık yapılırken ağzını açmayıp, kendisine dokunduğunda ışık hızında afilli laflarla kendini savunan yönetim. tüm bunlara katlanmak zorunda olan taraftar. gidişat malesef belli. sivasspor şampiyonluğu fenerbahçe'ye vermek üzere bir süre liderlik koltuğunu dolduracak. lig sonunda saçma puan kayıpları yaşayacak. hem fatih hocayı hem yönetimi seviyorum. o yüzden saygısız laflar etmek istemiyorum ama inatla bugünü hazırladınız. diyecek söz bulamıyorum.
 • 16
  25 ocak 2020 fenerbahçe istanbul başakşehir maçı sonrası taraftarlarımızca fenerbahçe'nin şampiyon ilan edildiği maç. daha çok maç var önümüzde. sezonun başında ikinciliği verseler kabul ederdim. bugünün futbol endüstrisinde bir takımın 3 sene üst üste şampiyon olmasına izin vermezler. makas çok açılıyor çünkü. ama 2.'lik yine şl imkanı demekti. neyse konumuza dönelim. hak ediyorsa fener şampiyon olsun benim için sorun yok ama tek maç sonrası niye hemen şampiyon deniyorlar anlamıyorum. bekleyelim görelim neler olacak.
 • 17
  (bkz: 25 ocak 2020 fenerbahçe istanbul başakşehir maçı) sonrası sözlükte bile malum takımın şampiyon ilan edildiği futbol sezonu. yahu daha dün bu adamlara tff yine göz göre göre yol vermedi mi? (bana göre şike) bu adamlar sürekli pislik yapıp kendi taraftarını konsolide etmek için şampiyonluk naraları atarken biz neden bu duruma kendimizi kaptırıyoruz her seferinde? evet çıkıp bir maçta iyi oynadılar ve sonuç aldılar hepsi bu. yarın çıkıp adam gibi oynayıp maçımızı alırsak yaklaşırız yukarıya ama hepsinden önemlisi inanmamız lazım. belki şartlar bunu zor kılıyor olabilir ama daha önce yaptık. matematiksel olarak yarıştan kopana kadar şampiyonluğun en büyük adayı galatasaray’dır. buna önce biz inanmalıyız.
 • 18
  sorun fener değil. 18.hafta sonunda aylardır maaş alamayan beşiktaşla aynı puandayız, alanyaspor önümüzde, sivasspor önümüzde, sakatlıklarla boğuşan trabzonspor önümüzde böyle bir tabloda insanlar ister istemez umudunu kaybediyor. fenerbahçe solbeksiz başladı sezona, bizim orta sahada kaç milyonluk rotasyonunuz var hala arda konuşuyor teknik direktörümüz. bakın bu hafta ki maçıda kaybedersek terim istifa verebilir ve yönetimi taraftarın önüne atabilir arda için şuan üstümüzde büyük baskı var ama umut yok.
 • 19
  fener'in muhtemelen malı götüreceği sezon. rakibi bir maç ile şampiyon ilan etmekten ziyade, gerçekler üzerinden yorum yapmak lazım. adamların toplam 7 deplasman maçı kaldı. bunlardan iki tanesi zor deplasman ( trabzon - beşiktaş ) diğer deplasmanları ise oldukça rahat ( ankaragücü, antalya, konya, gençlerbirliği, kasımpaşa )

  evlerinde oynayacakları maçları da zaten ( örnek : başakşehir ) askerden yeni gelmiş gibi oynayacaklardır. ortadaki kalan 45 puan'ın en az 35'ini rahat alırlar. bu da onları min 72 puana taşır.

  sivas şaşılacak şekilde iyi giderse, trabzon ve başakşehir seri yapıp yarıştan düşmezse, galatasaray hoca'nın kendi kendine yarattığı gereksiz gündemden kurtulup üst üste kazanırsa, fenerbahçe'nin de meşhur loserlığı devreye girerse o zaman şampiyon değişebilir.

  haa bu arada, yukarıda saydığım olasılıklardan bence en mümkünü de fenerbahçe'nin loserlığının devreye girmesi.*
 • 20
  yine bir kamp dönemi sonrası ilk maçlar ve yine fener övmecelerin başladığı sezondur. ersun yanal takımları başlangıçları hep böyle oynar. sonra söner. ligin başında da böyleydiler sahalarında. deli gibi koşarlardı. sonrası malum. hemen şampiyon ilan etmeyin adamları. daha köprünün altından çok su akacak.
 • 22
  taraftar olarak ışık göremememizin nedeni puan farkı değil an itibariyle. hem takımın halen oyun olarak umut vermemesi, hem yönetim-teknik direktör krizi, hem de rakiplerin durumu bunda etkili oluyor. fenerbahçe'nin sadece dört puan gerisindeyiz diyoruz ama adamların başakşehir maçında oynadıkları futbolun, gösterdikleri enerjinin yarısını bile bu sezon herhangi bir maçta göstermedik. bu aşamadan sonra da gösterebilirmiyiz bilmiyorum. ayrıca hem fenerbahçe, hem başakşehir, hem de sivas ile deplasmanda oynayacağız. çok zor işimiz.