• 132
  sezonun sonuna geldiğinde takımın anca oturduğunu, belli bir seviyeye anca şu zamanlar geldiğini görüyoruz. evet hakemler bu sene bizi çok doğradı ama şu transferler sene başında gelse şimdiye şampiyonduk. burada yönetimin büyük hatası var ve şampiyon olamazsak direk onlara yazılır. ancak ibra edilmemeleri de iğrenç bir olaydı.

  geçen sene de son haftalarda 6 da 6 yaparak şampiyon olduk ama bu sene daha zor. geçen sene liderdik, bu sene 3 puan gerideyiz. yani hiç kredi hakkımız yok. 1 beraberlikte bile şampiyonluk gidebilir.

  ancak takımın daha olgun top oynaması, son zamanlarda bireysel performansların yükselmesi umutlandırıyor. ve fatih terim faktörü... yaparsa yine ancak yine fatih hoca yapar. allah yardımcımız olsun.
 • 133
  2018-2019 sezonu kalan 5 haftaya baktığımızda ipi elimizde olan şampiyonluktur.

  başakşehir'in kalan maçları

  başakşehir - göztepe
  sivasspor - başakşehir
  başakşehir - ankaragücü
  galatasaray - başakşehir
  başakşehir - alanyaspor

  galatasaray'ın kalan maçları

  atiker konyaspor - galatasaray
  galatasaray - beşiktaş
  çaykur rizespor - galatasaray
  galatasaray - medipol başakşehir
  sivasspor - galatasaray
 • 134
  gs kalan maçlarını aldığı takdirde şampiyon olacak! yine de zorlu bir 5 maç bizleri bekliyor.
  ligin ilk yarısında bu son 5 haftada 1 mağlubiyet, 3 beraberlik ve 1 galibiyet aldığımızı hatırlatıyorum.
  kaybettiğimiz maç beşiktaş deplasmanıydı. konya, rize ve başakşehir ile berabere kalındı. sivası içerde yenerek nefes aldık.

  aynı sonuçları alacak değiliz ama zorlanmamız çok normal. malatyaspor maçında depolanan moral önemli.
  son haftalarda takımın formunun arttığını da görüyoruz. büyük ihtimalle teknik heyet bu haftaya en iyi fizikle girmemizi planlamıştır.
  zor olacak ama şu an şampiyonluk şansımız %51'dir.
  başakşehir, fizik olarak yıprandı. gs'ye nazaran daha yaşlı kadroları var.
 • 136
  karşımızda kim olursa olsun bu sene şampiyon olacağız. bir kültür işi burada ayak titremeden seriye bağlayabilmek ve bu bizim genlerimize işlemiş. takım savruk, formsuz vs. bunların bir önemi yok, tamamen duyguların konuşacağı bir dönemeç.

  naçizane çağrım; hoca bizi koysa oynayacak modda olmamız, eleştiri denen şeyi unutmamız ve iğne deliğinden takıma destek vermemiz gerekiyor. bu sezon çok kritik, bu sezon çok anlamlı.

  göreyim benim takımımı
  #hedef22
 • 137
  yeni bir 4 sene üst üste şampiyonluk sürecini getirebilecek potansiyelde ve önemde olan 2018 2019 sezonuna dair temenni/öngörü veya artık gerçek. fenerbahçe iki üç sene daha toparlanamaz. beşiktaş'ın karakterinde sürekli şampiyonluk adayı olmak gibi bir nitelik yok. başakşehir imamoğlu başkanın gazabıyla yavaştan bölgesel amatöre doğru yolculuğuna başlar.

  bu süreçte kulübün üzerindeki ekonomik denetim ve kısıtlamalardan alnının akıyla çıkan ve buna rağmen şampiyonluk alacak takımı kuran mustafa cengiz yonetiminin de hakettiği saygıyı görmelerini umuyorum.