• 91
  cumhurbaşkanının ligin bitimine 8 hafta kala "başakşehir kulübünü ben kurdum*. başakşehir şampiyon oluyor." açıklamasından sonra hala buna inanan varsa saflığına veriyorum.

  bu artık "gönlüm şundan yana", "şu kulüp daha iyi oynuyor", hatta bahçeli'nin "berabere bitsin, dostluk kazansın" gibi açıklamalarının çok ötesinde. başakşehirspor başkanı, teknik direktörü hatta futbolcusunun bile biz şampiyonuz demediği, diyemediği durumda siyasetin tepesi nasıl böyle bir beyanda bulunabilir. siyaset ve sporu ayrı tutmayı bırakın. artık siyaset sporda karar verici konuma gelmiştir. bunu tff'si mhk'sı izlemiyor sadece. tüm türkiye izliyor. ben şahsen son 8 haftada ne tff'ye ne de mhk'ya görev düşeceğine de inanmıyorum. kimseye direkt bir emir gitmesine de gerek yok. dün akşam bu sözleri üzerine alması gerekenler, üzerine aldı zaten.

  başakşehir önümüzdeki 8 haftada oynayacağı maçlar arasında bulunan alanyaspor ve rizespor direk hükümetin b takımı. alanyaspor başkanı dışişleri mevlüt çavuşoğlu'nun kardeşi. rizespor yönetimi ise bizzat cumhurbaşkanı tarafından seçilmiş insanlar. onun dışında sivasspor, konyaspor, beşiktaş gibi kulüplerin başkanları hükümete yakın iş adamları. başakşehir'e durduk yere çelmek takıp da ne diye tadını kaçırsın adamlar. bu konuda kendilerini %100 haklı buluyorum. göztepe ve ankaragücü maçlarında ise küme düşme mücadelesindeki durumlarına göre bir ayar çekileceğini düşünüyorum.

  bizim bugüne kadar böyle gelmemizin sebebi ise tamamen reyting. akhisar'da son dakika, bursa'da comeback falan yaptık diye seviniyoruz ama son 8 maçın 8'ini de 10-0 kazansak yine şampiyon olamayacağız. bunu aklınızın bir köşesine yazın.

  fatih terim'e sezon boyu çok kızdım. aynı şekilde fernando muslera'ya, younes belhanda'ya, fernando francisco reges'e de. imkanım olsa bu sabah hepsinden gider tek tek özür dilerdim. bu insanları soktuğumuz mücadelenin hiç bir anlamı yok ki. hadi şimdi terim gitsin hazırlasın takımı son 8 haftaya, takımın motivasyonunu yükseltsin. nasıl olacak o iş?

  eee tabi şimdi söz konusu açıklamadan sonra hala "ayyy sporla siyaseti hiç bir arada tutmuyorum. galatasaraylılığımıza laf etmeyin" diye hayıflananları boş geçmek ayıp olurdu. zaten kimse sporla siyasetin karıştırılmasından yana değil. bu sözlükte 10 senedir bir tane dahi "ya sporla siyaset içiçe olmalı" yazan kimse yok. ayrıca kimse senin galatasaraylılığına laf edemez. ha gel gör ki sen de arda turan kadar galatasaraylısın be kardeşim. bunu da bil. başakşehir şampiyon olduğunda giy formanı, al bayrağını çık sevinmeye. çünkü senin emeğinle, senin desteğinle, senden aldığı özgüvene dayanarak ülkenin cumhurbaşkanı 8 hafta önceden şampiyonu ilan ediyor. senin takımının önüne adeta demirden bir bariyer örüyor. dünya'da bunun başka bir örneği varsa lütfen gösterin.

  son bir not. 2019 türkiye'sinde spor siyaset ilişkisinin nasıl yürüdüğünü gören bir uefa'nın, bu açıklamanın üzerine giderek hiç bir takımımızı uluslararası organizasyonlarına davet etmeyeceğini düşünüyorum.