• 453
  ne zaman kampa transfer yetişmiş de bu yıl yetişmesini bekliyoruz. doğru adamları alsınlar da acı da olsa bekleriz o güne kadar. genel de yabancı yıldızlar ayağının tozuyla gelip deplasmanda gol atmışlardır. hiç iç saha maça denk gelmedi büyük topcular. hagi vanspor deplasmanında, drogba akhisar deplasmanında bize maçı kazandırmıştı. bakalım göztepe ve alanya maçlarını kimlerle alacağız.
 • 456
  net olarak sıyırdığımız dönemdir.

  bir yandan da taraftarlardaki dedektiflik hevesini ortaya çıkaran dönem olmuştur. yok instagram fotosu aslan oldu, yok futbolcunun eşi instagramdan tebrikleri kabul etti vb. bütün futbolcuların ve menajerlerin sosyal medya hesapları inceleniyor, ipuçları toplanıyor. bundan sonra bir dedikodu furyası başlıyor ki sormayın. yönetimden de herhangi bir açıklama gelmeyince ki ben açıklama yapmalarını beklemiyorum, ne mavralar dönüyor. en son balotelli kardeşimizle ilgili, yok şu vip araçta görüntülendi, yok şu otelin saunasında keyif yapıyor falan, dedektifçilik arşa çıktı resmen :)

  bu arada, takım için 2 santrfor transferi hala olmazsa olmazdır.

  inşallah camia olarak, psikolojimiz sarsılmadan şu dönemi atlatırız.
 • 458
  olumlu konuşmak gerekirse çıkan transfer haberleri beni son derece heyecanlandırıyor.

  öncelikle yıllardır kızdığımız scout ekibimiz imkansızlıklardan ve fatih hoca'nın da istemesiyle devreye girmiş gibi gözüküyor, hiç kimsenin bilmediği oyuncularla ilgileniyoruz. polonya'dan, slovakya'dan, iskandinavya'dan genç, uvuz, potansiyelli ve bilinmemiş isimler hakkında haberler çıktıkça keyfim yerine geliyor, işin açıkçası falcao haberlerinde hiç heyecanlanmadım ama bu tarz scout transfeleri haberlerini görünce heyecanlanmaya başladım fakat tabi balotelli için geçerli değil bu, balotelli gelirse sevinçten bende evde havai fişek patlatırım.
 • 459
  halen çok kötü geçmekte olan transfer dönemidir.

  mevcut galatasaray yönetimini finansal başarıları nedeniyle destekliyorum, çünkü eldeki parayı güzel idare etmeye çalışıyorlar. geçen akşam bloomberg ht'de bir yayında genel ekonomik olaylardan bahsedilirken 5 dakika kadar 4 büyüklere ayırdılar ve borç durumlarını gösterdiler. galatasaray'ımız, borç konusunda fenerbahçe ve beşiktaş'ın bir hayli gerisinde ve neredeyse trabzonspor'un da altına düşmek üzere.

  ancak transfer yönetimi konusunda bu yıl ciddi bir başarısızlık söz konusu.

  takımın sıkıntıları devre içerisinde bu kadar belirginken ve ciddi bir forvet sorunu baş göstermişken, devre arası transfer sezonu açılmışken 12 gündür belirgin bir aktivitenin olmaması tam anlamıyla bir fiyasko. elde sadece marcao ve emre taşdemir isimleri ile görüşüldüğüne dair kap bildirimleri var.

  şimdi marcao'nun geldiğini düşünürsek, yapılacak minimum takviyeler şunlar olmalı:

  1 merkez orta saha - 1 kanat - 2 forvet + alt yapıdan 3-4 oyuncunun devamlı olarak a kadroya alınması.

  bunun haricinde yönetimin gözlemci ekibini tamamen lağvetmesi ve yeni bir gözlemci ekibi oluşturması lazım. umarım tez elden gereken yapılır.
 • 461
  daha evvel söylediğim gibi pek bir şey beklenmemesi gereken dönemdir. çünkü beklentileri gerçekleştirecek bir idare yok. koskoca yaz dönemini skandal bir şekilde hiç gerekmeyen akbaba'yı alıp forvet almadan kapatmayı başardıysak, bu transfer döneminde de aynı skandal yaşanabilir. heralde buna da hiç kimse şaşırmaz.