• 11
  ben akhisar ve erzurum için artık çok geç diye düşünüyorum. akhisar hoca bulamayarak erzurum da durup dururken hoca değiştirerek yaktılar kendilerini. mevzu bursa ve göztepe. aslında onlar da hoca değişikliği için çok geç kaldılar. sezonun ilk yarısı bittiğinde bas bas bağırıyordu bu günler.

  yine de en az biri ligde kalacak. ikisi arasındaki puan farkı 2'den fazla olmamalı. yukarıda olanın da üst tarafla 3'den fazla olmamalı. ki kopma yaşanmasın. olur da biz malatya ya elenirsek 5. liğinde bir esprisi kalmayacak ve son 3-4 hafta oynanacak maçların alayı kolasina oynanacak. dolayısıyla takımların birbirine yakın olmaları gerekiyor. hem başakşehir'in rakiplerinin rahat olmaması için hem de olur da fener'in bir anda kendini düşme potasında bulması için. bu minvalde, 33.haftadaki bursa göztepe maçı bir kenara olmak üzere diğer 5 haftada bursa ve göztepe'nin minimum 13'er puan almalarını dilerim. inşallah, amin.
 • 14
  düşme hattındaki takımlardan en az ikisi form tutacaktır.

  akhisarspor; 15 nisan 2019 erzurumspor akhisarspor maçını kaybederek düşme ihtmalini %100'e yaklaştırdı. ligde kalmak için 6 haftada 10 puana ulaşırsalar belki ligde kalırlar.

  erzurumspor; hakem hatalarından en çok çeken takımlardan birisi. hh gibi bir hocayla transfer dönemi geçirmeden birlikte yürüyecekler. en az 3 galibiyet bekliyorum. ligde kalmaları önündeki iki takımdan birisinin pes etmesine bağlı öncelikle.

  göztepe; lige renk katan bir takım. güzel de kadroları var. sezon başındaki oyuncularının bireysel formları çok kısa sürdü. her maçı kazanabilecek kapasiteleri var ama beceremiyorlar. ligde kalmaya en yakın takım kendileri son 4 takım içinde.

  bursaspor; oynadığı oyunun karşılığını puan olarak alamayan bir takım. son iki yıl düşmeye çabaladılar ama olmadı. bu sefer çok yakınlar. yine de yeni td ile 6 maçta 6 puan alırsalar ligde kalırlar. ancak arkasındaki üçlüden ikisi birden form tutarsa bu sefer ligden düşerler.

  ankaragücü, sivasspor ve fb üçlüsünden birisi direksiyon hakimiyetini keybederse bayır aşağı gidebilir.

  29. ve 30. haftalar çok kritik. 0 çeken ligden düşer. ligin son haftalarının sertliği de buradaki kavgaya bağlı.
 • 16
  tam anlamıyla rezalet bir sezondur. bütün rezaletleri madde madde olarak paylaşmaya çalışsam büyük ihtimalle unutup yazmadığım çok şey olacak. bu leş sezonda benim kendi çapımda yaptığım en doğru hamle ise içerdeki fenerbahçe maçından sonra bein sports'u iptal etmem oldu. tavşan dağa küsmüş hikayesi gibi oldu ama 100 lirayı en azından kendime harcadım, bu adamlara vermedim.

  alenen hakemlerle doğranıldık. sırf bu yüzden en az, bak en az 6-8 puanımız çalındı. şu an bu halde bile mevcut lider ile puan farkımız 5. göksel gümüşdağ & fikret orman & ali koç ittifakı ile mücadele ettik. başakşehir'in rakipleri sürekli cezalı duruma düşerek sahaya çıktılar. biz fenerbahçe hakkında ya da var ile ilgili bir şey dediğimize direkt göksel gümüşdağ kankasına yardımcı olmaya geldi. yani say say bitmez ya, salak salak işler. fatih terim'in saha içinde yaptığı yanlış hamleler, yönetimin kadroya yeterli takviye yapamaması, takımın antrenmanlarda bazen çalışmadığını da gördüğümüz oldu ama bütün bu faktörlerin hepsini bir araya getirdiğimizde, özellikle hayvan gibi kollanan başakşehir olmasına rağmen sadece 5 puan farkla şampiyonluk yarışındayız.

  adil yarış olsaydı ve biraz doğru hamleler yapsaydık sanırım 2012-2013 sezonundaki gibi erken şampiyonluk yaşıyor olacaktık.