• 537
  genel kurul başkanını değil, mayısta yapılacak seçimi oylamıştır. baskın seçim olması sebebiyle projeler, isimler ikinci plana atılmış; dursun özbek'i başkan yaptırmayacağız mottosuyla atılmış oylar sonucu seçimi mustafa cengiz kazanmıştır. mustafa bey de doğru stratejiyi izleyerek, yapılacaklara değil yapılmayacaklara oynayarak 4 aylık başkanlığını kazanmıştır.

  bir kez daha gördük ki galatasaray fikri hür, vicdanı hür bir şekilde hareket etmiştir. oylama yapıldığı esnada gs tv'nin röportaj yaptığı isimler ve bu isimlerin yapılacak ödemelerden, istikrardan söz ederek genel kurulu baskı altına alma girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır.

  salyangoz'un yazısında bahsettiği gibi; (bkz: #2331087) ödemeler söz verildiği gibi yapılmalıdır. bir ekleme de ben yapayım. dursun bey kim seçilirse seçilsin onu hep beraber olanca gücümüzle desteklemeliyiz derken de bunu kastediyordur heralde.

  tarih 19.12.2017
  --- alıntı ---
  20 ocak'ta kim seçilirse seçilsin, hangi başkan adayı seçilirse seçilsin. galatasaraylılara kalan seçilen başkanın etrafında kenetlenmektir.
  --- alıntı ---
  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/...en-kacmasin-40683320

  kimsenin endişesi olmasın. dursun özbek'in yönetebildiği(!) kulübü mustafa cengiz de pek tabii yönetebilir. düzenlerine çomak sokulan gazetecilere, kongre üyelerine, siyasilere, spor yorumcularına itibar etmeyiniz.

  galatasaray hepsinden büyüktür!
 • 538
  sonucuyla beni gururlandıran genel kurulumuz oldu. basının tüm dursun özbek'i ittirme çabalarına, hepsi kötü niyetli olmasa da birçok satılmış kalemin seçim sonuçlarını etkileme çabalarına rağmen, dursun özbek'ten kurtulma kararını verdik.

  adım gibi eminim ki fatih terim ile çalışmak istemeyen ve kerhen takımın başına getirmek zorunda kalan, basiretsiz hareketleri ve sözleri ile bizleri daima sükut-u hayale uğratma alanında liderliği kimseye kaptırmayan dursun özbek' e bundan sonra point hotelinde mutluluklar diliyorum.

  genel kurulda oy kullanan arkadaşlarım oldu. sonucu öğrenir öğrenmez onlara da dediğim gibi hepinizin emeğine ve ellerine sağlık.
 • 541
  rakı sofrasında sonuçlarını öğrendiğim, bir derbi galibiyeti gibi mutlu olduğum, aynı sofrada 3 beşiktaşlı ve 1 fenerbahçelinin şaşkın bakışları arasında kutladığım seçimlerdir. hızımı alamayıp babaeski sokaklarında tura bile çıkmayı düşünmedim değil.*

  tekrardan dursun aydın özbek yönetimini tarihe gömen tüm genel kurul üyelerine çok ama çok teşekkürler. buradan genel kurul üyelerine ve lise mezunlarına çok eleştiride bulunduk ama bu sefer hepimizi yanıltıp doğru tercihte bulundurlar. kulübümüzün köklerinin nedenli farklı ve demokrasinin önemli temsilcilerinden biri olduğunu kanıtladınız. hepimizi yücelttiniz. sağ olun, var olun.
 • 542
  yazılan çok şey var elbette ama benim asıl dikkatimi çeken;

  1. mustafa cengiz'in zafer konuşması sonrasında topluca verilen mustafa kemal'in askerleriyiz sloganı
  https://youtu.be/Dh3GGpm5fck?t=7m46s

  2. genel kurul sonrasında kazanan ekibin kutlama yemeğinde rakı kadehleri
  https://twitter.com/...s/954794068793536513

  onu bunu bilmem de bana mis gibi laiklik kokusu ve özgürlük hissi geldi. yaşattıkları zafer duygusu için teşekkürler.
 • 543
  öncelikle (bkz: #2328355)

  çok ilginç ve beklenmeyen bir sonucu olan bir genel kurul oldu.

  ilk 6 sandıkta dursun aydın özbek çıkacaktı, evet çıktı ama istediği farkı atamadı, asıl sürpriz her iki seçim ofisinin de 2500 civarında beklediği seçime 3500'e yakın üyenin gelmesi oldu..

  son sandıklarda farkla kırmızı beklenirken kırmızı atacağını söylemiş olan üyelerin önemli kısmı seçime gelmedi, sarı atacağını söyleyenler geldi..

  mayıs 2018'e kadar başkan seçilmiş olan mustafa cengiz önemli bir başarı elde etmiştir, bizlere kendisine başarılar dilemek ve ceketimizi ilikleyip yanında yürümek düşer, yolu açık olsun..

  normal şartlarda haklı olarak 2018 mayısında da aday olması gerekir, dolayısıyla enerjisini ikiye bölmek zorunda kalacak, bir yandan bu 120 günü olabildiğince verimli olarak geçirmek, diğer yandan seçime hazırlanmak; çok ağır bir yük..

  madem ki çok kişinin ve grubun ortadan kaybolduğu bir dönemde buraya kadar gelebilmiştir, elden ne gelirse mümkün mertebe desteklenmelidir..