• 1
  galatasaray spor kulübü'nün 32. başkanının ve 92. dönem yönetiminin seçildiği kongre.

  100. yılına girmeye hazırlanan galatasaray'da durumlar pek iyi gitmiyordu. türkiye ve avrupa'da sportif başarısızlıklar, kötü transferler, artan borç, yılan hikayesine dönen stat projesi, sahip som vakası, olimpiyat stadı çilesi gibi pek çok olay, 2 yıllık canaydın döneminden geriye kalanlardı. seçimin yapılacağı dönemde galatasaray ligde 6. sırada yer almaktaydı. büyük umutlarla geri dönen fatih terim görevi bırakmıştı. avrupa şampiyonu olan bir takımın 4 senede geldiği bu nokta yüzünden taraftarın da yönetime büyük bir tepkisi vardı.

  yaşanan tüm bu fiyaskolara rağmen özhan canaydın yeniden aday olmakta kararlıydı. taraftarın aksine canaydın hizmetlerinin henüz bitmediğini söylüyordu. öte yandan üç başkan adayı daha çıkmıştı: 2002'de canaydın'a kaybeden eski başkan mehmet cansun, yine eski başkanlardan alp yalman, turgay kıran ve yılmaz toköz.

  5 adaylı başlayan yarışta dengeler seçime iki gün kala değişti. alp yalman, mehmet cansun'la birleşirken, seçimin iddiasız iki adayından birisi olan turgay kıran da özhan canaydın'ın listesine girdi. yılmaz toköz'den pek bir beklenti yoktu. büyük yarış 2002'de olduğu gibi bir kez daha canaydın ve cansun arasında geçecekti.

  http://forum.turksportal.net/...index.php/t-603.html
  https://www.milliyet.com.tr/...-varsayim-yok-329897
  https://www.milliyet.com.tr/...ini-acikladi-5109522

  galatasaray lisesi tevfik fikret salonu'ndaki yerini alan 2606 üye, yeni yönetimi seçmek için sandık başına gitti. seçimde geçerli oy sayısı 2598'di. bu oyların 1353'ü özhan canaydın'a, 1175'i mehmet cansun'a, 38'i ise yılmaz toköz'e aitti. 2002'de canaydın ve cansun arasındaki oy varkı 751 iken, bu seçimde ise 178'di. cansun bu sefer bayağı bir zorlasa da canaydın, camiadaki ağırlığının yanı sıra ergun gürsoy kartını kullanarak rüzgarı arkasına almış ve ikinci kez başkan seçilmişti.

  https://www.hurriyet.com.tr/...aydinla-devam-211355