• 59
  bugunle kiyaslanmayacak kadar iyi oynandi o macta. bu gozler o zamanlar o takimi izlerken mest oluyordu mest. degil 5 , 10 yemeye raziyim o gunki gibi top oynansin.

  o gun o takim inanarak 5 yedi korkusuzca yedi o kadar golu.

  o mactaki talihsizlikler o mactaki isyandi sonrasinda olanlar. o maci 90 dakika izleyiniz , 5-0 yenildik o gun evet ama bas bas bagiriyorduk biz bu isi bi sekilde basaricaz bi sekilde bi basari elde edecegiz diye.

  bugun ile kiyaslanmasi komik bile degil hakarettir. o gun sahada gireniyle cikaniyla yurek vardi cesaret vardi kendini karsi takim ile denk gormek vardi.

  bugun sahada psikiyatrik sorunlari olan ruhsuz inancsiz kalpsiz kisiler goruyoruz.

  vazgectim 90 dakika izlemeyin. zira izledikten sonra bugunku takimi gorunce cigeriniz solar kendinizi amiyane tabirle göt bezi gibi hissedersiniz.
 • 60
  galatasaray tarihinin dönüm noktalarından biri bu maçtır. gheorghe popescu'nun birkaç roportajında dinlemiştim, bu maçtan sonra fatih terim kendisine formsuzluğunun sebebini soruyor. popescu da o dönem oynadığı savunmacılarla değil de bülent korkmaz'la oynamak istediğini söylüyor. carlos alberto oliveira capone sessizce sağ beke kayıyor, stoperde ve savunmanın çeşitli yerlerinde ağır kalan ahmet yıldırım orta sahaya çekiliyor, ergün penbe takıma monte ediliyor, epeydir doğru dürüst takımla bile çalışmayan bülent korkmaz ilk 11'e yavaş yavaş yerleştiriliyor. sonrası malumunuz. bu tarz değişiklikler her zaman lazım.
 • 63
  o dönemler genelde iyi top oynar, arada bir saçmalardık ki bu o saçmaladığımız nadir maçlardan biridir.
  şimdi ise durum bambaşka. genelde değil hep kötüyüz, hem de uzun zamandır kötüyüz. bozuk saatin bile günde 2 sefer doğruyu göstermesi kadar bile iyi oyunumuz yok maalesef. biraz kıpırdama görsek umutlanacağız ama zerresi yok.
  işin acı tarafı, bunları son 2 sezonun şampiyonu olarak yaşıyor olmamız.
  ffp-mfp.. bunlar hikaye, tamam transferde tam olarak istediklerini yapamamış olabilirsin de, bu kadro da bunu mu oynar allahaşkına!
  * kağnı yavaşlığında paslaşma ve mesafe kat edemeden, rakip takımdan hiçbir oyuncuyu oyundan düşürememek bizde.
  * es kaza rakipten adam eksiltsek bile rakip kale önünden 2-3 pasla musleraya kadar dönmek ve bunu bir maçta defalarca yapmak bizde.
  * rakiplerin analiz edilmeyişi bizde,
  * rakiplerin kolaylıkla önlem alabilmesi ve bizi kitlemesi bizde
  ....vs vs defolarımız saymakla bitmez...