Türkiye Süper Lig 20. Hafta Karşılaşması
19:00 Ali Sami Yen Arena
4 - 1
 • 30
  falcao, saracchi ve lemina'nın kesin olarak oynayamayacağı karşılaşma olacaktır. bu eksiklerin bu maça denk gelmesi gayet iyi oldu. ligin en zayıf takımlarından birine karşı oynayacağız zaten. açıkçası bu eksiklere rağmen ben ilerleyen oyun yapımız ile bu maçı da kazanacağımıza inanıyorum. zaten artık çok fazla hata hakkımız da kalmadı.

  güzel bir pazar akşamı rakiplerimizin bir çoğu puan kaybı yaşamış bir şekilde bu maça çıkacağız. bu fırsatı değerlendirip 3 puan almak dışında bir seçenek olamaz.

  inandık biz sizlere
  #ben23rsiz
 • 33
  kağıt üzerinde kolay bir maç gibi gözükmesine rağmen, son haftalarda oynadığımız oyunun gelişmesine sebep olan dört faktörden üçünün eksik olacağı karşılaşmadır.

  ilki kesinlikle emre akbaba'nın dönüşü.* şükür ki emre bu maçta oynayabilecek durumda. ikincisi saracchi'nin gelişi ve sol kanadımızın hareketlenmesiydi. üçüncüsü seri-lemina ile yakalanan doğru orta saha yapısı. son olarak da falcao'nun golleriyle dönüşü.

  maalesef ikamesi olmayan falcao, saracchi ve lemina'nın üçü de bu maçta oynayamayacak. ikinci devre gelişim gösteren oyun tarzımızın devam ettirilebilmesi için önümüzdeki 2-3 haftada linnes, taylan ve adem'den ekstra katkı almamız gerekecek.
 • 34
  falcao, saracchi ve lemina'nın bizde olmayacağını, kayseri'de ise berbard mensah'ın sarı kart cezalısı, kaleci lung'un da sakat olduğunu hatırlatalım.

  kalede ismail çipe olacak. kaleyi gördüğümüz yerden vuralım yani, gerçi orta saha oyuncularımız şut özürlü ama emre akbaba ve ömer bayram'ın şutlarına güveniyorum. feghouli ise belki suskunluğunu bu maçta bozar. artık sahne alma vakti geldi de geçiyor.

  dilerim taraftarın ilgi gösterdiği ve dolu tribünler önünde oynanan bir maç olur.

  şampiyonluk havasına girmek ve serimizi devam ettirmek için oldukça uygun bir maç. pazar akşamı diğer maçlardan çıkacak sonuçlarla birlikte sıralamada üstlere çıkabileceğimiz gibi puan farkını da en az 1 takımla indireceğimiz kesin.

  (bkz: hedef 23)

  (bkz: konsantrasyon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 35
  zor geçecek ama kazanma ihtimalimiz yüksek olan karşılaşma.

  ben de cezaların ve sakatlıkların bu maça denk gelmesinin bizim için hayırlı olduğunu düşünüyorum. elbette ki oyunumuz geriye gidecektir fakat alternatiflerimiz bu maçı kazanmaya yetecek kalitede. mariano haftada tek maça düşünce biraz toparladı, linnes solda iyi maçlar çıkarıyor, marcao döndü falan derken defans hattında büyük sıkıntılar yaşayacağımızı düşünmüyorum.

  forvette adem büyük'le başlayacağımız garanti gibi. tek sorun lemina'nın bölgesi olabilir. orada da hocanın donk'la başlayacağını, sürpriz olarak ise belhanda'yı lemina'nın yerinde deneyebileceğini düşünüyorum. bu bence büyük risk, tutarsa hücum gücümüz ve topu hücum alanında geri kazanma oranımız yüksek olur. tutmazsa da çok pozisyon veririz, belhanda zaten sevilmiyor hepten topun ağzına gelir. risk alınabilecek, deneme yapılabilecek bir maç olarak görürse fatih terim, belhanda kumarını oynayabilir.

  onun dışında ömer bayram ve feghouli'nin yeri garanti. seri ve emre akbaba da aynı şekilde. sekidika oyuna sonradan girecek olan oyunculardan biri olacaktır. aynı şekilde donk/belhanda ikilisinden yedek oturan kişi oyuna sonradan dahil olacaktır mutlaka. bununla beraber durumunu bilmiyorum ama oyunun son bölümlerinde onyekuru'yu izleme ihtimalimiz de olabilir.

  genel olarak bakacak olursak eksiklerimizin bu maça denk gelmesi, lemina'nın sarı kart sınırından uzaklaşması iyi oldu. fenerbahçe maçıyla beraber zor bir fikstüre gireceğiz. özellikle kadıköy'de saracchi, lemina ve falcao'nun oynaması şart.

  güzel ve rahat geçen bir maç diliyorum. muhtemelen zorlanacağız fakat 3 puanı bir şekilde alacağımızı düşünüyorum.
 • 36
  kayserispor, robert prosinecki antrenörlüğe getirildikten sonra bir çıkış arayacaklardır.

  aksilik, şanssızlık ne derseniz deyin forma girmeye başlayan radamel falcao ve marcelo saracci ikilisinin sakatlıkları can sıkıcı bir hâl aldı. yine de iç saha ve nispeten kolay denebilecek bir rakibe karşı karşıya sahada olmamalarını telafi edebiliriz.

  galatasaray taraftarı olarak rakiplerin birbiri ile oynayacağı ve oynamaya devam edeceği haftalara girdik. bu sebeple artık işin içine dahil olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. pazar günü tribünlerde 35 - 40 bin kişinin altında olmamalı.

  herkes tribüne, herkes!
  #senşampiyonolacaksın
 • 44
  çok sıkıntılı geçecek maç. renkdaşlar nasılsa ligin en kötüsüyle oynuyoruz eksikler mühim değil diyor ama bilakis ligin şu anda en tehlikeli takımıyla oynuyoruz. küme düşmemeye oynayan bir takımdan daha tehlikelisi yoktur. eksikler canımızı çok sıkacak. çok zor bir maç bizleri bekliyor.
 • 45
  önemli eksiklerimiz can sıksa da tam olarak kimin oynadığına bakmadan yenmek zorunda olduğumuz maçlardan biri. bu saatten sonra içerdeki maçların lam cimi olmamalı. kayserispor maça katı savunma anlayışla çıkacaktır. bu nedenle rakip yarı sahada topu fazla evelemeden hızlı çevirerek açıklarını aramalıyız.