• 325
  bu maçta takımımızın daha çok gol atma arzusu olmamasını bir kenara koyarak söylüyorum ki elle oynama diye iptal edilen golümüz iptal edilmeyip bu maç 3-0 bitseydi 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçı'nda şampiyonluğu elde etme şansımız çok daha yüksek olurdu. belki de hurraaa gol atacağız diye öne yığılmazdık ve yediğimiz golü de yemezdik. malatyaya attığımız 3 gol de bize yeterdi.

  çok ufak detaylardan şampiyonluğu kaçırdık. ama o ufak hatalar iplik gibiydi. ucundan çektikçe gerisi geldi. bu maçta verilmeyen o 1 gol çok şeye mal oldu bize.
 • 326
  bu maçta skandal bir şekilde iptal edilen golümüz bize fazladan 1 averaja mal oldu. gerçekten akıl alır gibi değildi.

  iptal edilen golün dışında çok rahatça pozisyonlara girdiğimiz fakat cömertçe harcadığımız bir maç olmuştu. özellikle bazı futbolcularımızın aşırı derecede bencilliği beni çileden çıkartmıştı. averajın bariz şekilde önemli olacağı bu kadar belliyken bencilce harcanan pozisyonlar bizi bugüne getirdi. şu kaçan şampiyonluğu o kadar ufak detaylar belirledi ki, daha kimse doğru düzgün farkında değil. düşündükçe insan üzülüyor.

  şu maçta yukarıda saydığım 2 ufak şey, şu çöp beşiktaş'ın bugün bu havalara girmesine mani olmamıza yetecekti aslında.
 • 327
  arkası dönük babel'in koşar vaziyette omzunun altına çarpıp akabinde attığımız golün iptal edildiği maç.

  o olsaydı bu olsaydı çok gereksiz bir muhabbet evet ama golün iptal edilmesi bu sezon aleyhimize verilen en rezil kararlardan biridir. herhangi bir ülkeden yabancı hakem getirip şu gol iptal edildi diye göstersen adam g*tüyle güler.

  buradan gelecek +1 gol her şeyin senaryosunu farklı yazabilirdi.

  (bkz: abdulkadir bitigen)
 • 329
  şampiyonluğumuza mal olan, buz gibi golümüzün sayılmadığı maç.

  mesela bir maçtan +1 puan alsaydık, şu maçı yenseydik vs vs dediğimiz her şey son hafta maçları başlayana kadar olan tarihin akışını, rakiplerin davranışını, sonuçları değiştirecekti ve son haftaya şuan yaşadığımız gerçekle aynı şekilde giremeyecektik. belki daha önce, belki son hafta şampiyon olacaktık, belki kopacaktık gibi bir çok ihtimal.

  ancak bu maçta veya herhangi bir maçta galibiyetimizle beraber +1 averaj daha almış olsak son hafta maçları başlayana kadar olan akışa kusursuz yakınlıkta bir senaryo olacaktı. son haftaya beşiktaş’a karşı +3 gol yerine +2 gol ile girmiş olacaktık ve şampiyonluk şansımız çok çok daha fazla olacaktı. dün fark, 1 averaj yani +2 gol olsaydı biz şampiyon olurduk emin olun.

  kader mi dersiniz, kuantum mekaniği mi dersiniz bilmem ancak bu sezon bizim şampiyon olmamızı istemedi ilahi güç. aksine beşiktaş’ın şampiyonluğu için bir sürü sinyal verdi (aşırı derecede hakem ittirmesi, futbol şansı, sakatlıksız süreç, milli takım araları, bazı dişli anadolu takımlarının en kötü dönemlerinde denk gelmesi gibi birçok şey sayılır. bizde bunların tam tersi oldu)

  bu maçta da böyle bir golün iptal edilmesini hakemin kötü niyetine ve o anki bu saçmalığı yapma cüretine veriyorum. ancak hiçbir şey tesadüf değil bence. ben bjk açısından bu seneki sürecin ve şampiyonluklarının onlar için bir sınama olduğunu düşünüyorum. bu sınamanın tohumu da, kendi başarısızlıklarını örtmek için bizim şampiyonluklarımızla uğraşmaya, haksız ve aciz algı yönetimi yapmaya başladıklarında, centilmenlik yerine kutuplaşmayı seçtiklerinde atıldı.

  ilahi adalet aynı 2010-11 sezonundan sonra fenerbahçe’ye yaptığı gibi bunlara da uzun dönemli başarısızlıklar ve tane tane rezillikler yaşatacak.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!