• 22
  anket içeriği tam olarak şu şekildedir;
  "who was better?" (kim daha iyiydi?)
  "hagi for galatasaray" (galatasaray için hagi)
  "alex for fenerbahçe" (fenerbahçe için alex)
  bana kalırsa bu haliyle gayet de makul ve mantıklı bir ankettir. türk halkı olarak yine okuduğumuzu anlamamışız ya da ingilizce bilmiyoruz. fifa totalde kim daha büyük futbolcuydu anketi çok açık bir biçimde kesinlikle açmamış, kamuoyundan bahis konusu iki oyuncunun türkiye'deki takımlarına sağladığı katkıyı değerlendirmesini istemiş. dolayısıyla burada hagi'nin milli takım ya da la liga kariyerinin bir önemi yok, keza alex'in brezilya'da yaptıklarının da.
  elbette ki hagi alex'ten çok daha büyük bir futbolcudur fakat gerçekten de galatasaray'a verdikleri alex'in fenerbahçe'ye verdiklerinden daha mı fazladır? istatistik olarak çok net bir şekilde hayır fakat yoruma göre evet. alex'in fenerbahçe'ye hagi'nin galatasaray'a verdiğinden daha çok şey vermiş olmasına karşın fenerbahçe'nin bu süreçte çok az sportif başarıya ulaşmış olması alex'i mi yüceltir yoksa fenerbahçe'yi mi küçültür burası da çok önemli. hagi'nin galatasaray kariyeri istatistik olarak alex'in fenerbahçe kariyerinden geride olabilir fakat hagi bizdeyken çok daha büyük başarılarda belki istatistiksel olarak izah edilmesi güç fakat sporseverlerin malumu olduğu üzere önemli roller oynamış ve çok ciddi katkı vermiştir. bu durum da hagi'yi istatistik kasmaktan ziyade daha "winner" bir futbolcu yaptığı gibi galatasaray'ın da büyüklüğünü ve somut kupa başarısını gösterir.
  aslında bu yönüyle bakıldığında ben anketi baya sevdim. keşke okuduğumuzu tam olarak anlasak... ayrıca bu ankette alex'in galip gelmesi de hiçbir şey ifade etmez, bu da unutulmamalı.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!