• 572
  bilindiği gibi maalesef fenerbahçe'yi 6 senedir sahamızda yenemiyoruz. yenemediğimiz maçlar içinde açık ara en berbat maç bu maçtı. fenerbahçe rezil ötesi bir durumdaydı, küme düşme potasındaydılar. herkes bir 6-0 vakası daha olur mu diyordu ki 2-0 öne de geçmiştik ancak ne olduysa 2. golden sonra oldu. daha 55. dakikada orta sahada yapılan paslarda oley çeken harikulade taraftarlarımız sağolsun, takım rehavete girdi(tek sebep bu değil tabii) ve inanılmaz etkisiz bir futbolla yarı sahamıza çekildik. haliyle fenerbahçe daha fazla bastırdı ve hakemin de etkisiyle 2-2'yi buldular. işin daha da berbat yanı skor 2-2 olduktan sonra daha etkili oynayan ve galibiyeti kaçıran takım küme düşme hattındaki fenerbahçe olmuştu.

  etkisi bu maçla sınırlı kalsa yine iyiydi. fatih hoca, teknik ekip ve bazı futbolcularımız 4-5 maç ceza yemişlerdi. bunun yüzünden ilk yarının son maçı olan sivasspor maçına kadar sadece 1 galibiyet alabildik. gerçekten her yönüyle iğrenç bir derbi olmuştu. yalnız bu maçı da göz önüne alırsak belki de 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı'nın taraftarsız olması daha hayırlı bile olabilir. evet atmosfer her zaman iç saha takımının lehinedir ancak en azından 55. dakikada 2-0 olan derbide 3 3 diye bağıran, orta sahada yapılan paslarda oley çeken şuursuzlar da olmayacak.
 • 573
  dolaylı yoldan şampiyonluğu getiren unutulmaz derbi. takımımızda 2019-2020 sezonunda dahi gözlemlenen öne geçince ayağını gazdan çekme refleksinin ortaya çıktığı maçtır. sabırla pas oyunu(!) oynayan takım 2-0'ı bulduktan sonra da aynı şekilde top gevelemeye devam etmiştir. ancak fenerbahçe'nin son 15-20 dakikada "başımıza daha ne gelebilir ki" diyerek koşmaya başlaması, osuruktan bir penaltı ve yanlış verilen taçla başlayıp gol olan pozisyonla 2-2 bitirilmiştir.

  taraftarın 2-0'dan sonra oley çekmeye başlaması eleştiri konusu olmuştur hep. açıkçası taraftarın oley çekmesinden ziyade takımın pas oyunu adı altında topu gevelemesi ve fahiş hakem hataları daha etkili olmuştur galibiyetin kaçırılmasında. ancak bu ruh hali sezonun devamında hatta gelecek sezon da devam etmiş; takım her öne geçtiğinde bir anda gaz kesip geriye yaslanma refleksi gelişmiştir.

  maç sonu yaşanan olaylar ise sezon sonu şampiyonluğu getirmiştir. hevesi kursağında kalan spor kulübünün provokatör futbolcusuyla başlattığı "biz zaten kümede kalmaya oynayacağız bari bunları da düşürelim" olayları 8 de kapanır 18 de cinnettine giden yolun ilk taşlarını döşemiştir.

  fatih hoca sezon sonunda instagram'dan yaptığı seslenişle alayını boka batırıp çıkarırken geceni yıldızı jailson ise ertesi sezon 20 yıllık serinin bitişinde kareye girerek layığını bulmuştu fazlasıyla...
 • 574
  2-0 öne geçtikten sonra aydınus bütün takdir haklarını fener lehine kullanmaya başlamıştır. hatta onyekuru idi sanırım orta sahada tertemiz müdahale yapıpi topu kazanmış hakem izin verse 3 ü bulabilecek iken o pozisyon dönüp dolaşıp penaltı ile sonuçlanmıştı. taraftarın erken oley çekmesi büyük hatadır evet ama fenerin maça tutunmasını sağlayan şey aydınus'un eyyama başlamış olmasıdır