• 1
    türkiye saati ile 14:00'te başlayacak olan bilyoner.com kadınlar basketbol ligi 2017-2018 sezonu 8. hafta karşılaşması. mersin edip buran spor salonu'nda oynanacak. ligin yeni takımlarından olan çukurova basketbol tıpkı bizim gibi 4 galibiyet-3 mağlubiyet ile maça çıkıyor. son 3 maçlarını kazandılar, ondan önceki maçta da geçen hafta kötü oynayıp zor mağlup ettiğimiz botaş'a son topta kaybettiler. diğer iki mağlubiyetleri de tıpkı bizim gibi hatay ve yakın doğu karşısında oldu. takımın yıldızı tartışmasız ukrayna'lı oyun kurucu alina iagupova. sayı, asist ve blok ortalaması konusunda takımın lideri konumunda. yine oyun kurucu pozisyonunda oynayan diamond deshields, asli pozisyonu 4 numara olan erlana larkins ve ligin artık tecrübeli isimlerinden* olan melis talay sürekli forma giyen diğer oyuncular. bu oyuncuların hepsi 32-33 dakika süre ortalamasıyla forma giyiyorlar. son oynadıkları abdullah gül üniversitesi maçında 32 dakika sahada kalıp 25 sayı atan sinem ataş da muhtemelen ilk 5'i tamamlayacaktır. bu da 4 kısa-1 uzun oyuncu demektir ki bizim gibi uzun savunması konusunda çok büyük sıkıntıları olan bir takım için iyi haber denebilir. bu da 40 dakika temponun düşmeyeceği, iki taraftan birinin kopmayacağı bir maç izletebilir bize.

    sarayın sultanları ise ağır yaralı. şanssızca kaybedilen beşiktaş, kağıt üzerinde normal sonuç olsa da iyi oynayarak kaybedilen hatay ve yakın doğu maçları sonrası daha 7 haftadan 3 mağlubiyete ulaştık. özellikle beşiktaş ve hatay maçlarının son toplarda acemice kaybedilmesi kötü oldu. tüm aksaklıklara rağmen 6-1 ile bu haftaya gelebilirdik. bu da bizi hedefimiz olan ilk 4 yarışında çok rahat bir konuma sokar hatta daha da yukarısı için planlar yapmamıza olanak sağlardı. üzerine kabustan öte geçen ve belki de tarihimizin en ağır yenilgisini aldığımız bir kursk deplasmanından dönerek maça çıkacak takım. perşembe sabahı eksi değerlerdeki bir hava sıcaklığındayken maç saatinde 15-20 derece civarında bir sıcaklığın beklendiği mersin'e geldiler. kaptan forma giyebilecek ancak allie'nin dizindeki problem hala devam ediyor. bütün bunlara rağmen takımın ciddi bir reaksiyon vermesi, değim yerindeyse ben ölmedim çığlığı atması lazım. bir mağlubiyetlik kredimiz kalmadığı gibi bugün gelecek skorlara göre kendimizi 8-12 hattında bulabilir hatta olası bir hoca değişikliği gibi bombok ve bambaşka bir gündemin ortasına düşebiliriz.

    yayın falan yok bu arada. birileri tweetle falan skoru geçerse, federasyonun istatistik şeyi çökmezse öyle haber alabileceğiz.

    herşeye rağmen kazanıp geçmemiz gerek...