• 432
  2020 yılı içinde devlet büyüklerinin de dahil olduğu şampiyonluk yalanı. tabi bu işin biraz da dedikodu tarafı. yani elimizde bir kanıt yok...

  olay şu ki 2 senedir algı ve arka plan çalışmalarının sonucu, mevzu yargıtay'a kadar bağlandı. mevzu aslında 3 kısımdan oluşuyor ama ben son kısmı yani olacakları yazıyorum.

  1) tahkim bir anda red vermeyecek... çünkü konu gündemde tutularak çok mühim havası katılıyor. tabi ülkede sadece bu konuşulduğundan asıl memleket sorunları da pek gündeme gelmiyor. yıllarca hükümetlerin uyguladığı bir taktik.

  2) tahkim red verecek... taa başından red verileceğini bilen fb yönetimi, karar sonrası adalet istiyoruz diyecek. diğer kulüpler bizim yanımızda, kamuoyu bizim yanımızda diye naralar atacak.

  3) fb, yargıtay'a başvuru yapacak... 2020 sonunda parasal mevzular için kanun çıkartıldı. yani işin içinde maddiyat varsa tahkim son merci artık değil. bu kararın çıkması tesadüf değildir diye düşünüyorum. fb yönetimi; yayın gelirim az, eski şampiyonluklarımızı istiyoruz diye işi yukarı götürecek yani. tıfıl yöneticilerinden teki, bunu bir tv kanalında üstü kapalı olarak zaten belirtti.

  (bkz: 26 mart 2021 ali koç ve avukatlarının yargıtay ziyareti)

  4) yargıtay bence güvenilir bir mahkeme olsa da; ali koç'un yargıtay'ı ziyareti ve ülkemizde genel olarak dönen dedikodulardan dolayı, ben sonucu kestiremiyorum. inşallah bu dedikodular gerçek değildir ve mahkeme gereğini yapar.

  aksi takdirde bunun altından kimse kalkamaz...
 • 434
  her gün girip yazmaktan sıkılmayacağım başlığa sahip yalan. hiç bir galatasaraylı önceki yerel liglerden kazanılan şampiyonluklara itiraz etmiyor. galatasaraylının itiraz ettiği iddaa edilen şampiyonlukların 1959 yılında başlayan türkiye ligi şampiyonluğuna eş sayılmaması gerektiği. bilimsel olaylarda da parametreleri kıyaslarken benzer parametreleri kıyaslarsın, yani elma ile armutu kıyaslamazsın. karşı tarafın iddaa ettiği hem mantığa hem akla hem adalete aykırı. başlık tepeye sabitlenmedi, biz de yazarak üste kalmasını sağlayalım.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!