• 1
  17 nisan 2019 anadolu efes barcelona basketbol maçıyla başlayan euroleague çeyrek final serisinin 2. maçı. saat 20.15'te sinan erdem'de oynanacak ve bein sports 3'ten canlı olarak yayınlanacak.

  laci beyazlılar ilk maçı 75-68 kazanmıştı kazanmasına lakin maç boyunca belli sekanslar hariç sezon boyunca gördüğümüz efes'ten uzaktı. buna en büyük sebep takımın son sert maçını 7 nisan'da milano'ya karşı oynamasıydı bana kalırsa. ritmini bulmuş bir takım için en kötü şey "ara"dır. tam gaza basmışsın, gümbür gümbür gidiyorsun, sonra hooop ara. :( bardağın dolu tarafı ise, efes'in çok da iyi oynamadığı bir akşamda da galibiyeti söküp alması oldu ki rakip barca; vasilije micic'in liderliğine, dunston'la moerman'ın profesyonelliğine (ve larkin'in kısa süreli parlamasına) dua etmeliler.

  sert mücadele olacak. baskonia'nın deplasmanda cska'yı, zalgiris'in de deplasmanda fb beko'yu tokatladığı euroleague çeyrek finalleri ortamında barca'nın da bilendiğinden kuşku yok. bu sefer sadece dunston-micic-moerman yetmez. bobua'yla simon da skor anlamında katkı vermeli.

  salon yine kapalı gişe. taş gibi karşılaşma, önerimdir.

  e: https://twitter.com/.../1119206971352199169

  devre: efes 34-38 geride. laci beyazlılar çok kötü, barca da aksine çok iyi şut atmasına rağmen fark sadece 4. ikinci yarı efes lehine farklı bir oyun olacaktır parkede.

  maç sonu: efes 72-74 kaybetti ve avantajı elleriyle barca'ya verdi.
 • 2
  dün akşam fenerbahçe ülker beko koç kığılı halley'in zalgiris'e kaybetmesinden ders çıkarması gereken efes'in işi ciddi tutarak saha avantajını kaybetmemesi gerekiyor. olur da bu maçı kaybederlerse ispanyol takımları evlerinden böyle serilerde rakiplerini hakemle, taraftarla falan çıkarmıyor.

  o yüzden ergin ataman'ın takımını iyi motive etmesini umuyorum. yolun açık olsun hocam.