• 153
  2018-2019 sezonu 33. hafta mücadelesi

  eveet...sonunda sezon finaline geldik. sezon finali diyorum çünkü bu 90 dakikanın sonunda şampiyonluk turu atmadığımız bir ihtimal benim için yok. paralel evrenlerde bile yok. neresinden bakarsan bak başakşehir'in o gün oradan çıkması mümkün değil. kupa getirilecek mi bilmiyorum, büyük ihtimal gıcıklığına getirmezler diye düşünüyorum. önemli değil zaten.

  algı operasyonları, ali cengiz oyunları atmayacak golleri. inanmış olan takım atacak. içinde en ufak şüphe olan arkadaşlar için söylüyorum. rahat olun. galatasaray başakşehir'e final vermez. stada gidecek arkadaşlarımızın cep telefonunun icadından haberi yokmuş gibi davranması gerekiyor. 90 dakika tezahürat edelim, kupanın bir ucundan da biz tutalım.

  sözlükteki ilk şampiyonluğum için de ayrıca heyecanlıyım. çok şampiyonluk gösterdi bize bu takım, sağ olsun. bu kez şampiyonluk başlığına yazar olarak yazmak kısmet olacak.
 • 157
  başakşehir'in son haftalarda performansı ortada. özellikle takımın yaş ortalaması kendini belli etmeye başladı. beşiktaş maçı ile kondisyonlarında büyük bir düşüş var. takımımızın ligin ikinci yarısında en önemli ve inşallah şampiyonluğu getirecek özelliği kondisyonu oldu. maçın sonlarında hep diri kaldık. bu maçı bu fark ile alacağımızı düşünüyorum. bu yorumlarımın hepsi adil bir hakem yönetimi olacağı varsayılarak yapılmıştır.
 • 158
  bjk*, rize* ve akhisar* maçlarında "galatasaray sezon başından beri hakemlerle buraya geldi" algısı yaratıldı. zira bu maçta hakmein bariz hatalarla başakşehir'i bizim sahamızda şampiyon yapması büyük tepki çekebilirdi. 23 haziran yerel seçimleri varken böyle bir riske girilemezdi.

  şimdi ise ortam hazır. bizi biçtiklerinde fbjk taraftarı "oh olsun işte sen hakemlerle buraya gelirsen..." diyecek. eminim ki "ya zaten hakemler de bize çalışmıştı" diyecek bir sürü galatasaraylı(!) bile olacaktır.

  bu nedenle ben bu maçın başakşehir'in galibiyetiyle sonlanması için gereken tüm hazırlıkların yapıldığını düşünüyorum. nerede okudum hatırlamıyorum ama sanırım bu maç şampiyonu belirleyebilecğei için maç sonu kupa verilmesi dahi gündeme alınmış. bu kadar çalışmanın boşa olduğunu zannetmiyorum.

  bu oyunu bozabilir miyiz? elbette. ama bizim takım da o formda değil. umarım ben yanılırım ve sonunda şampiyonluğu alan taraf biz oluruz.
 • 164
  çok net söylüyorum; diagne bizi kanser ediyor. ama başakşehir takımın da onu tutacak bir tane adam yok.
  diagne oynarsa,oynamak isterse fark olur. özellikle onyekuru'dan topsuz koşular bekliyorum.
  herkes rahat olsun. söke söke şampiyon olacağız.
  panik yapmaya gerek yok. önde bize pres yapacaklar gereksiz pas kaybı yerine uzun vurun gitsin.
  kısa ve hava etkinliği olmayan bir başakşehir'in bize karşı şansı yok.
 • 165
  sezon boyu yapılan tüm pisliklerin tek kalemde kapatılabileceği 90 dakika.

  çoğunluk aldık gözüyle baksa da bu maç özelinde fazlasıyla pislik döneceği ortada.

  ali koç - fikret orman - göksel gümüşdağ şer üçlüsünün ve onların farklı alanlardaki yandaşlarının olayı getirdikleri yer belli.

  en azılı muhalif fbjkli bile maç günü başaksporlu olacak. bunu ne yaptılar ettiler başardılar. tebrik etmek lazım gerçekten.

  neler olacağını kestiremiyorum. sadece alalım ve bitsin istiyorum.

  süper kupa finalinden itibaren bize yaşatılanların hesabını soralım istiyorum. bu olmazsa gerçekten futbolla olan ilişkim biter herhalde. gümüşdağ'ın ellerinde kalkan bir kupayı ne midem ne bünyem ne de kalbim kaldırabilir çünkü.

  allah yardımcımız olsun.
 • 171
  türkiye kupasını alamamızın ardından konsantre olmamız gereken maçtır.

  yaklaşık bir haftadır hakemlerle bir yerlere geldiğimiz algısını yaratmaya çalışanlara inat bu sezonu çifte kupa ile kapatacağız. tabi bu güle oynaya olmayacak. bu maçta sezon boyu göstermediğimiz performansı göstermemiz gerekecek. unutulmasın hakemler üzerinde kurulmak istenen baskının nedeni bu maç. maça kim atanırsa atansın ortada olan pozisyonları başakşehir'e verecektir. bu nedenle hiç bir soruna sebebiyet vermeden vurup geçmemiz gerekiyor bu maçta.

  15 mayıs 2019 galatasaray akhisarspor maçındaki performanslara bakarsan bence ndiaye ve mariano yedeğe çekilip linnes ve donk ilk 11'e girmeli. ndiaye akhisar maçında gerçekten berbat oynadı. bu kadar top kaybı ve pas hatası sezonun şu döneminde hoş görülemez. mariano ise ağırlığı ve sağ kanatta tek kalması nedeniyle savunmada zorlanıyor. linnes hızı ve çalışkanlığı ile bu sorunu çözecektir. ayrıca sürekli bindirmeleri ile de hücumda mariano'dan daha farklı bir etki yaratabilir. nagatomo bence kesinlikle oynamalı. çünkü karşısında visca olacak ve takımımızda onunla en iyi eşleşebilecek oyuncu kesinlikle nagatomo. orta alanda da donk derinde önünde fernando ve belhanda ile üstünlüğümüzü sağlarız. marcao'nun da biraz daha performansını yükseltmei gerekiyor. bizim için kilit bir oyuncu. ona yapılan baskılarda daha sakin kalmalı.

  işin tekniği taktiği ne kadar mühim olsa da bu maçı mücadele ile kazanacağız. takımımız bizi tatmin eden bir oyun oynamıyor olabilir. bu fikre ben de katılıyorum. ancak ben bu tarz maçlarda uzun zamandır iyi futbol izlediğimi hatırlamıyorum. bu nedenle de bu tarz bir beklentim yok. tek beklentim galibiyet ve 3 puan.

  takımımız bu maça konsantre. akhisar maçı sonrası istanbul'a dönünce evlerine gitmek yerine florya'da beraber kalmak istemelerini bunu gösteriyor. bu maçı alacaklar ve şampiyonluk turunu atacaklar.

  korkmadan, yılmadan ve konsatrasyon ile bir 90 dakikaya oynayacağız. bizler de tribünde agresif tribünü iliklerine kadar hissettireceğiz hormonlu başakşehir takımına.

  inandık biz sizlere

  #kon2antra2yon
 • 172
  abdullah avcı geçtiğimiz sezonun benzeri bir stratejiyle sahada olacaktır. 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında maçı sıkıştırmış ve mariano' nun olağanüstü vuruşuyla kilidi açabilmişti.

  maç içinde önemli eşleşmeler olacak, bunların ilki yuto nagatomo(martin linnes) - edin visca ikilisinden hangisinin üstün çıkacağı önemli olacaktır. 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında net bir şekilde nagatoma' nun üstünlüğü vardı. edin visca' ya adeta adım attırmadı.

  diğer bir eşleşme ise orta sahalar olacaktır. fernando - donk ikilisinin emre(soner) - irfan ikilisine üstünlük sağlamalarını bekliyorum. özellikle emre ve mossoro sahada olmazsa soner - irfan ikilisi ile atletizmleri artmış olsa da tribün baskısına dayanabileceklerini düşünmüyorum. emre' nin varlığı hem hakem konusunda hem de faul alma konusunda rakibe avantaj sağlar. bununla birlikte başakşehir' in en önemli alametifarikası emre' nin merkezden visca' yı kaçıracak pasları atabilmesidir. kanattan orta alana döndükten sonra emre demarke halde bulunan visca ile topu buluşturma konusunda oldukça yetenekli. lafın kısası emre' nin olmaması avantaj sağlar.

  başka bir eşleşme ise feghouli' nin clicyh' e kurabileceği üstünlük olacaktır. arkasında mariano(linnes) desteği ile üstünlük kurabilirler. elia - clichy ikilisine feghouli - linnes(bence sahada olmalı) ikilisi daha rahat üstünlük sağlar. sol kanattan geliştireceğimiz ataklarda feghouli' nin yaya gelmesi ve vuruş açısı yakalarsa o bölgeden yapacağı vuruşlar önemli olacaktır.

  luyindama - marcao ikilisinin karşısında ise başakşehir' in takımca marcao' nun alanını kapatıp, luyindama' nın oyun kurmasını isteyecektir. luyindama bu noktada dikkatli olmalı ve gereksiz hata yapmamalıdır. başakşehir bu maçta strateji değiştirip, topu galatasaray' a bırakabilir ve defansın arkasına hızla inmeye çalışabilir. marcao - donk - luyindama üçlüsü bu durum karşısında bir gözlerini visca' nın üzerinden ayırmamalılar. robinho' nun ilk on bir çıkmasını beklemiyorum.

  belhanda ise son maçlarda biraz konsantrasyon problemi yaşıyor gibi geliyor. 15 mayıs 2019 akhisarspor galatasaray maçı kupa finalinde de fiziken sahada olsa da takım adına bir şey yapabildiğini düşünmüyorum. o yüzden karşılaştırma kısmı kendisi ile olacaktır. kendi kendisini yenebilirse, takımımız adına çok yararlı olacaktır.

  henry onyekuru - jr. caicara mücadelesinde onyekuru' nun ligin ikinci yarısında artan performansıyla üstünlük kurması muhtemel arkasında oynayan kişi ile uyumlu olursa sol stoperde yaşadıkları problemi kullanabiliriz.
 • 173
  15 mayıs 2019 galatasaray akhisarspor maçıın da ki oyun ile yenmemiz yada rahat bir galibiyet almamız imkansız. ama hepimiz biliyoruz ki akhisar maçında akıllar zaten bu maçtaydı, kötü performansın büyük ölçüde sebebi de bu.

  öncelikle geçen sene ki * maçı baz alacaksak, bana göre başakşehir geçen sene daha oturmuş bir takımdı, büyük maçların neredeyse tamamını kazanmış ve ligin ilk yarısında ki maçta bize karşı 5 gollü galip gelmişti*, her şeyden önce psikolojik bir üstünlüğü vardı.

  bu sene işler onların da istediği gibi gitmedi aslında, özellikle stoper tandemi ve forvet konusunda bir türlü dikiş tutturamadılar. özellikle stoper tandemi bence bir maden, orayı işlememiz lazım.

  oynayacak ikili kim olacak emin değilim ama muhtemelen mahmut - attamah oynayacaktır.
  yüksek toplarda çok zayıf bir ikili, fizik güçleri ile omuz omuzalar da diagne ile baş etmeleri çok zor.
  ben fatih hocanın yerinde olsam bol bol yan ve duran top çalışırdım, çünkü başakşehir boy olarak çok kısa bir takım.
  muhtemel kadrosuna bir bakalım;

  mert
  caicara
  attamah (serdar)
  mahmut
  clichy
  emre
  mossoro
  ilhan
  visca
  elia
  robinho
  1,80 üzerinde tek oyuncu 1,86 ile serdar taşçı ki oda oynar mı belli değil.
  şimdi bir duran topta christian luyindama ile kim baş eder bu takımda?

  muhtemelen oyunu gerip, kör dövüşüne sokup bizi orta sahada sindirmeye çalışacaklar, ne yapıp edip taraftarın da desteği ile oyunu rakip yarı sahaya yıkmalıyız, her korneri her duran topu altın değerinde görüp boşa harcamamalıyız.

  bir maç,
  bir galibiyet,
  bir kupa,

  haydi aslanlarım göreyim sizi...
 • 175
  beni çok geren maç. ters bir sonuç çıkacak diye çok korkuyorum. bu maçı düşünmekten ben bile 15 mayıs 2019 galatasaray akhisarspor maçını tam konsantre olarak izleyemedim, oyuncuların da akıllarının bu maçta olması ve kötü performans göstermeleri normal. inşallah istediğimizi, anamızın ak sütü gibi helal olan şampiyonluğu, sarıyla kırmızıyla alnımızın akıyla kazanırız ve gerginlik yerini mutluluğa ve sevince bırakır. hakemlerin de şimdiden kulağını çınlatalım. kayrılmak değil, adalet istiyoruz. adil ve vicdanlı olun, biz zaten maçı o vakit alacağız. hakemler beni çok korkutuyor.