seçim sonucu
 • 516
  kazanımın bol olduğu seçim oldu benim gözümde.

  birincisi, eşref beyin kazanamamasını isteme sebebim burak elmas çok iyi, eşref bey çok kötü ve ben bunu biliyorum diye değil. ana sebebim eşref beyin kulüpten çok liseyi temsil ediyor olması. buradaki kazanım, hiçbir projeye bakmaksızın kütle halinde liseci zihniyete oy veren ilk 10 sandığın seçimi kaybetmesi. bakın, benim kilit noktam şu; bu ilk 10 sandıkta biraz daha başabaş bir seçim olsa derdim ki evet, buradaki insanlar da düşünüyor. ama öyle bir kütle halinde eşref beye oy attılar ki kalan 20 sandıkta ancak kapanabildi fark. işte bu kütle düşünce(sizlik) bizim için çok tehlikeli, ama bu kütleye rağmen seçimi liseci zihniyetin kaybetmesi geleceğe dair bir umut.

  ikinci kazanım, adnan polat - yiğit şardan - mustafa cengiz ekseninin yok olmaya yüz tutmuş olması, teveccüh görmemesi. abdürrahim albayrak’ı ayrı tutuyorum çünkü gelecekte de bir şekilde maalesef aktif olacağını düşünüyorum. ama adnan polat’ın başlattığı lafla kurumsallaşma, reklamcı rahatlığı zihniyetinin yok olması olumlu.

  üçüncü kazanımımız liseci zihniyet dediğimiz zihniyetin küstürülmemesi olacak bu dönemde. evet zarar veriyorlar bana kalırsa ama, bir yandan da aralarında galatasaray’a oldukça katkı verecek isimler var. burak elmas, faruk süren ve ali dürüst isimleri, bu liseci zihniyeti elimizde tutacaktır. mustafa cengiz gibi tamamen uzaklaştırmayacaktır, ve bu diplomatik güç açısından önemli bence.

  son kazanım ise fatih terim.

  umarım hayırlı olur.
 • 518
  öncelikle seçimi değerlendirirken "kaybeden yok galatasaray kazandı" klişesine girmeyeceğim. çünkü seçimin kazananları ve kaybedenleri var.

  önce kazananlardan başlayalım. burak elmas haricinde eşref hamamcıoğlu rakibinin kolunu kaldırarak az farkla kaybettiği seçimde yenilgiyi kabul ederek iyi iş çıkardı. kendisine karşı önyargıları biraz yıktı. metin öztürk ise daha önce hiçbir yönetimde bulunmamış biri olarak yaklaşık 900 oy aldı, bu bence büyük bir başarı.

  görüldüğü üzere keyfi seçim iptal kararından önce aday olanlardan kaybeden yok. gelelim kimlerin kaybettiğine.

  öncelikle sırf liste oluşturabilmek için haziranın 20'sine kadar galatasaray'ı boşlukta bırakan mustafa cengiz, abdürrahim albayrak , yusuf günay kaybetmiştir. abdürrahim albayrak'ın mucize olmazsa gs yöneticiliği devri de artık bitti. yine zoraki başkan adayı yiğit şardan ve arkasındaki adnan polat kaybetmiştir. artık bu feyizli gök kubbe altında yerlerinin olacağını sanmıyorum.

  otel lobilerinde liste yaparak, birilerini işaret göstererek seçim kazanacaklarını düşünen duayen kesim kaybetmiştir. ilk 10 sandık hariç seçimde etki gösterememişlerdir. artık galatasaray'da otel lobilerinde oluşturulan yönetim listeleri, birilerinin işaret etmesiyle seçilecek yönetim devri bitmiştir. herkese hayırlı olsun.

  galatasaray, artık adnan polat döneminden beri süren iç kavgaları sona erdirmeli dışarı ile mücadele etmeli. sonuçta ülkenin en büyük spor markasının başkanını tebrik edemeyen bir gençlik ve spor bakanlığı var. enerjimizi buralara harcamalıyız.
 • 519
  8553 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. seçimde, 4731 üye oy kullandı. galatasarayimizin bu önemli seçiminde oy kullanmayan 3822 üyenin kimler olduğu neden oy kullanmaya gitmediği bence çok önemli bir konudur. bu kişiler kaç seçimdir oy kullanmıyor. birkaç seçim oy kullanmayan üyenin üyeliği silinmelidir. üye olmak oy kullanma hakkı bu kadar sinirli 8500 seçilmiş insana tanınan bir hakken bu oy kullanmayan üyeler ile ilgili bir işlem mutlaka yapılmalıdır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!