seçim sonucu
 • 76
  galatasaray spor kulübü'nün 38. başkanının belirleneceği seçimdir.

  galatasaray lisesi tevfik fikret salonu'nda gerçekleştirilecek ve saat 10.00'da başlayacak olan genel kurulda galatasaray spor kulübü genel kurulu, kulübümüzün yeni başkanını oylarıyla seçecek.

  başkan adaylarımız:

  ibrahim özdemir

  1949 yılında giresun’un görele ilçesinde doğan ibrahim özdemir, lisan eğitimini güzel sanatlar akademisi mimarlık bölümü’nde tamamlamıştır. yüksek mimar olan özdemir, uzun yıllar siyasette aktif rol almıştır. 17, 18 ve 19. dönemlerde istanbul milletvekilliği yapan ibrahim özdemir, ayrıca 17. dönemde imar, ulaştırma ve turizm komisyonu başkanlığı görevini icra etmiştir.

  özdemir ayrıca 47. hükümet dönemi’nde devlet bakanı, 48. hükümet dönemi’nde ise ulaştırma bakanı olarak görev yapmıştır. ülkemizdeki pek çok gayrimenkul projesini üreten ve birçok gayrimenkul projesinde danışmanlık yapan özdemir, 50 bin m2 kapalı alanda ileri teknoloji ve topraksız tarım yapmaktadır. ingilizce bilen ibrahim özdemir evli ve iki çocuk babasıdır.

  metin öztürk

  1961 istanbul doğumlu olan metin öztürk, iş hayatına gazeteci olarak başladı.türkiye'nin en büyük yerli asistans şirketi assist line'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan metin öztürk'ün sahip olduğu şirketlerin bünyesinde farklı alanlarda yayın yapan dergiler, dijital platformlar ve reklam-pazarlama şirketleri bulunmaktadır. hizmet sektörünün yanı sıra assist line aracılığıyla türkiye'de faaliyet gösteren birçok sigorta şirketine asistans hizmet veren metin öztürk, aynı zamanda galatasaray divan kurulu'nun en kıdemli üyelerindendir.

  öztürk'ün, galatasaray adası'nın 30 yıl müdürlüğünü yapmış olan babası süleyman öztürk ile başlayan galatasaray sevdası kulüp içinde farklı görevler üstlenmesine vesile olmuş ve devam eden yıllarda da artarak devam etmiştir. 45 yıldır galatasaray spor kulübü derneği üyesi olan ve 2 dönem galatasaraylı yönetici ve iş insanları derneği başkanlığı görevinde bulunan metin öztürk, galatasaray'da çok az kişinin sahip olduğu onur madalyası'nı kürek sporundaki başarıları ile kazanmış kürek federasyonu eski başkanı çetin öztürk'ün de ağabeyidir.

  evli ve 3 çocuk babası olan metin öztürk'ün her iki kızı da galatasaray binicilik şubesi, oğlu ise galatasaray yelkencilik şubesi lisanslı sporcusudur.

  eşref hamamcıoğlu

  1954 istanbul doğumlu olan eşref hamamcıoğlu, 1975 yılında galatasaray lisesi’nden mezun olduktan sonra 1980 yılında sorbornne üniversitesi işletme bölümünü bitirdi.1981-1992 yılları arasında tekfen holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 1992-2012 yılları arasında sodexo’da kurucu genel müdür ve ceo olarak görev yaptı. edindiği bilgi ve tecrübelerini değerlendirmek üzere up hizmet yönetim çözümleri danışmanlık şirketi’ni ve optimal yiyecek içecek çözüm geliştirme ticaret ve sanayi a.ş.’ni hayata geçirdi. eşref hamamcıoğlu, 1994-1998 yılları arasında galatasaraylılar derneği yönetiminde ve 2001-2002 döneminde galatasaray spor kulübü’nde mali işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak çalışmış olup, 2018-2021 yıllarında divan kurulu başkanlığı yapmıştır.

  türk fransız ticaret derneği, tüsiad gibi çeşitli dernek üyelikleri mevcuttur. 2008-2010 yıllarında türk fransız ticaret derneği başkanı olarak görev yapmıştır. tüsiad’da yurtdışı iletişim komisyonu üyesi ve türkiye fransa iletişim danışma grubu başkanı başkanı olarak görev yapmıştır. yine tüsiad’da “fransaçalışma grubu” şemsiyesi altında türkiye fransa arasındaki ekonomi ve tanıtıma dayalı faaliyetlerde bulunmaktadır. tüsiad/ınstitute’de bosphore’un kurucu yönetim kurulu üyesidir.

  yabancı dili fransızca ve ingilizce’dir. evli bir çocuk sahibidir.

  burak elmas

  1974’te istanbul doğumlu olan burak elmas, avusturya lisesi’ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra university of denver’da finans ve pazarlama eğitimi almıştır. burak elmas, iş hayatına türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra ingiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur. 2008 yılından itibaren godiva ınvestment şirketinde ceo görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan burak elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük türk işletmelerinden biri olan yıldız grup'ta da yönetim kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir.

  çalışma hayatı boyunca uluslararası birçok ortak girişimde görev aldığı şirketleri en üst pozisyonlarda temsil eden elmas, bu dönem süresince japonya, ingiltere, amerika ve çin halk cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmış ve 2020yılında tüm görevlerinden ayrılmıştır. halen ingiltere ve türkiye’de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. galatasaray spor kulübü’ndeki ilk görevini 1997 yılında, 23 yaşındayken galatasaray paf takımı sorumlusu olarak alan burak elmas, 1998, 2000ve 2002 yıllarında 3 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, türk futbol tarihinde galatasaray ilk kez uefa ve süper kupa’yı kazanmıştır. burak elmas 2018 yılında da galatasaray sportif aş'de görev almıştır.

  evli ve iki çocuk babası olan burak elmas ingilizce ve almanca bilmektedir.

  mehmet yiğit şardan

  1963 yılı istanbul doğumlu olan mehmet yiğit şardan, ortaokulu galatasaray lisesi’nde, liseyi robert koleji’nde okumuştur. istanbul teknik üniversitesi işletme mühendisliği'ni bitirmiştir. reklam, iletişim ve tv içeriği alanlarında uzun yıllardır faaliyet gösteren güzel sanatlar holding'in yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir. 1992 yılında reklam kariyerine bir süre ara vererek türkiye’nin en büyük televizyonlarından atv'nin kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

  2009-2011 yılları arasında reklamcılar derneği başkanı olan şardan 2013 yılında fikri ve sınai mülkiyete tabi yaratıcı endüstrileri bir araya getirmek, geliştirmek gayesiyle yekon yaratıcı endüstriler konseyi derneği’nin kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

  kendisi de milli bir sporcu olan yiğit şardan, galatasaray spor kulübü’nde başkan yardımcılığı, basketbol federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. türkiye formula 1 komitesi kurucu üyesidir.

  https://www.galatasaray.org/...kanini-seciyor/48863
 • 77
  galatasaray'ın 38. başkanını belirleyecek genel kurul toplantısı.

  seçimde fatih terim hakkında boş boş konuşup başka hocalarla görüşen adaylardan birisi seçilirse, o kişinin başkanlığı sona erene kadar herhangi bir maça gitmeyeceğim veya herhangi bir ürün almayacağım. isterse başarılı olsun fark etmeyecek. sadece maçları televizyondan seyrederek destek olacağım. fatih hoca zaten bu sezon da şampiyon olmazsa büyük ihtimalle bırakır. kulüpten sözleşme kovalayacak biri değil. böyle kötü bir ayrılığı hak etmiyor asla. terimspor, biat gibi lafları da asla kabul etmiyorum.

  bu seçimde kendi çıkarı için oy kullanacak o kadar çok üye var ki duyunca öfkeleniyorsun. "üye sayısı artmasında kendi keyfimize bakalım küçük olsun bizim olsun" kafasında ciddi bir kesim var. milyonlarca taraftarı olan koskoca camiada kulübün kaderini sadece 4 bin oy belirliyor. koskoca camiada donanımlı, kültürlü insan sayısı 4 bin mi yani? avrupa'nın büyük takımlarının çoğunda 150-200 bin üye var. bu kadar çok üyemiz olsun falan da demiyorum. 500 kişiyle ibra sonucu belirleniyor böyle rezalet planlama olabilir mi? kulübe ceza aldıran ünal aysal ile dursun özbek mali ibra edilirken mustafa cengiz edilmedi. bu adaletli mi?

  liseli üyeler kulübe üyelik bedeli için 500 lira öderken, liseli olmayan 20 bin ödüyor. böyle saçma kural mı olur? veya lisede en az 2 yıl okumuş olma şartı nedir? direkt mezun olma şartı daha iyi. utanmasalar lisenin bahçesinde 5 dakika saygı duruşu şartı koyacaklar. asıl biat budur, bu şartlardır, bu düzendir.

  bu yazdıklarıma çoğunluk katılmayabilir ama benim görüşüm böyle. galatasaray için hayırlısı olsun.

  ekleme: burak elmas'ın kazanacağını düşünüyorum.
 • 78
  umuyorum adaylardan kim seçilirse seçilsin vaat ettiklerini vaat ettiği süre içerisinde gerçekleştirir de bu uzun başkanlık süresinin daha ilk 3 ayından adı yalancı başkana çıkıp taraftar ile olan bağ ve güveni sarsılmaz.

  eşref hamamcıoğlu ve hobi olarak aday olmuş ibrahim özdemir dışında sandıktan kim çıkarsa bir parça ümidim olacak galatasaray'a dair.

  tabi gönül burak elmas'tan yana.
 • 82
  bitse de kurtulsak dediğim bir kıvama gelen seçimli toplantı. gün geçtikçe daha fazla akla izana uyumayacak fikirlerle ve düşüncelerle karşılaşıyoruz. galatasaray için kim hayırlıysa umarım o kişi başkan olur. ne biri seçilmedi diye takımı bırakırım ne de sevmediğim biri* başkan oldu diye başarısız olsun diye temennide bulunurum. başkanlar, teknik direktörler, futbolcular hatta stat bile değişir ki değişti; geriye sadece galatasaray kalacak. gerisi teferruat. sabah ola hayrola.
 • 83
  sezon başlamadan, sezonun en önemli maçı budur işte. tabir-i caizse şampiyonun belirleneceği bir maç...

  yıllardır hazırlanması, tecrübeli olması ve en önemlisi de fatih terim'le çalışmak istemesinden dolayı galatasaray taraftarının %90'ı burak elmas'ın başkan olmasını istiyor. eğer taraftarın istediği olur ve burak elmas başkan seçilirse, geleceğe daha umutlu bakacağız. üstüne birde, başkan seçildikten birkaç gün sonra fatih terim'le anlaşırsa, işte o zaman şampiyonluğun fitilini yakmış olacağız. yaktığımız bu fitil, fatih terim'in teknik veya taktiklerinden dolayı falan değil; ortaya çıkacak olan güçlü bir sinerjinin ateşi olacaktır. fatih terim'i en çok eleştiren insanlardan biriyim ama olur da tekrardan sözleşme imzalanırsa, camia olarak yine kenetleneceğiz. işte bu kenetlenme, bu hırs ve istek sadece burak elmas'ın başkan seçilmesiyle olacaktır. belki biraz da metin öztürk, ama özellikle de burak elmas.

  tam tersi durumda, eğer yiğit şardan veya eşref hamamcıoğlu gibi isimler başkan seçilirse, sezon başlamadan sezonu bitiririz. çünkü bu adamları ben dahil birçok taraftar sevmiyor. sevmememizin nedeni, hissiyat falan değil; söyledikleri yalanlar ve yaptıkları saygısızlıklardır. olur da başkan seçilirlerse, var olan sinerjiyi de yok edeceklerinden adım gibi eminim.

  şimdi bazı renktaşlarım beni felaket tellalı ilan edecek ama maalesef ki gerçekten kaçılmıyor. ben ne kadar ki, eşref hamamcıoğlu ve yiğit şardan gibi isimlerin başkan seçilmesini istemesem, taraftarımızın büyük bir bölümü de en az benim kadar istememektedir. bu isimler seçilirse, büyük bir tedirginlik ve hayal kırıklığı yaşayacağım. yine taraftarımızın büyük bir bölümü de aynı şeyi yaşayacak ve nice kaoslarla kavga ede ede birkaç sezonu hiç edeceğiz. her puan kaybında fatih terim isminin ortaya çıkması da cabası.

  o yüzden olmazsa olmazımız olan sinerji için mutlaka burak elmas seçilmelidir. çünkü bizim şampiyonluğumuza giden yol, bu sinerjiden ortaya çıkacak olan inanç ile mümkün olacaktır.
 • 85
  dönüm noktasıdır. çok değil bir önceki seçimde mustafa cengiz in seçilmesini liseye karşı zafer olarak gören taraflarların bugün üzülme ihtimali yadsınamayacak kadar fazladır.
  mektebi-i sultani'de gece boyu sönmeyen o ışık ülke sporunun da tek umududur. bahçe temizlenmiş, pilavlar hazırlanmıştır. gün sonunda çiçek pasajında sevinen taraf hangi renk olacak bakalım.
 • 86
  galatasaray spor kulübü'nün 38. başkanının belirleneceği seçimdir.
  şahsen burak elmas ile metin öztürk arasında kalmış durumdayım. ikisi de sevdiğimiz büyüğümüz ve burak elmas bey bir tık öne çıkıyor.
  eşref hamamcıoğlu da kazansa dünyanın sonu gelmez, teorik olarak bundan kötü olmayız. sadece çok daha konservatif bir yönetim görürüz.
  ibrahim ozdemir beyi hiçbir mantığa sığmayan adaylığı nedeniyle açıkçası ayipliyorum. bu seçim reklam yapılacak bir seçim değildi. yok yere 300 kadar oyun belki de hayırlara vesile olmasına mani olacak.
  son olarak da yiğit şardan kulübe uzak yaradana yakın olsun.
 • 87
  sonucunda kulübümuzun kazançlı çıkacaği gün olarak tarihte yerini alacak seçimli genel kurul toplantısıdir. gelenin gideni aratmayacagini umut ediyorum. an itibariyle istanbul'da sonbahar aylarında bile olmayan bir yağışın olduğunu raporlayalim. biraz sonra beyoğlu'na doğru yola çıkacağız. maça gidermiş gibi heyecan ve kıpırtı var içimde.

  gelen bilgilendirme smslerine göre pandemi sebebi ile okulda bekleme yapılmayacak. özetle oyunuzu kullanıp mekanı terk edin denmis tedbir amaçlı.
  değişik bir gün bekliyor bizleri.
 • 92
  burak elmas, metin öztürk ikilsine karşı nötrüm belki biraz fatih terim ile çalışıp vakit kaybetmiyeceğimiz için destekliyorum bile denilebilir. eşref hamamcıoğlu sözlük içinde çok sevilmesede ben o kadar kötü bakmıyorum hatta divan başkanlığı tecrübesi nedeniyle başkan seçilirse hiç şaşırmam. diğer 2 aday tartışmaya bile değmez. biri zorla başkan yapılmaya çalışıyor 2 ay sonra sıkıldım diyip gidebilir, öbürü milletvekilliği bittiğinden beri gündeme gelemediği için kalabalık yapmaya gelmiş. hayırlısı ne ise o olsun cimbom kazansın.
 • 96
  bildiğim kadarıyla 14 bin üyesi var galatasaray'ın.

  5000 kişinin katılımı bekleniyormuş en fazla. oy kullanmaya bile tenezzül etmeyen liselilerin koskoca galatasaray'ın kaderini belirleyeceği bir başka lanet sistemin seçimi.

  gelen mesajlar üzerine: kulübe üye olanlardan aidat ödeyenler oy kullanabiliyor. 14 bin küsür üyenin zaten önemli kısmı aidat bile ödememiş. ödeyenlerden de 3500 kişi gelmiyor seçime. gelenin iki katı gelmeyen var seçime. verdikleri önem işte bu kadar galatasaray'a.
 • 99
  galatasaray camiasında etkinliği olan 5 farklı görüşün de temsil edileceği bir seçim olacak. son dakikaya kadar burak elmas, metin öztürk ve eşref hamamcıoğlu üçlüsünden biri diğeri lehine çekilir diye tahmin ediyordum. zaten kulüp duayenleri bunu denemişti.

  birleşme olmadığı için yiğit şardan'ın aradan sıyrılabileceğini tahmin ediyorum. kim gelirse gelsin bir şeyler değişeceğini de pek sanmıyorum açıkçası.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!