seçim sonucu
 • 52
  artık haftasına girdiğimiz önümüzdeki kritik dönemde kulübe liderlik yapacak ismi belirleyecek olan seçimdir.

  şimdi bazı bilgileri paylaşmakta fayda var:

  öncelikle, tüm cephelerden gelen haberler farklı. ancak yaklaşık 1000 - 1500 civarı "kararsız" üye halen var. hatta bu kararsızlıkları seçime gidip gitmeme konusunda bile var. beklentiye göre bu kararsızların vereceği karar / katılım seçimin gidişatını ciddi anlamda değiştirebilir deniliyor ki zaten seçilecek başkanın da bu civarda bir oy alması muhtemel. yani tüm kararsızlar en az oy alacak adaya blok halinde oy verirse o kişi bile başkan çıkabilir bu seçimden bu anlamda bu kararsız oylar kritik.

  dediğim gibi tüm cephelerden gelen haberler farklı. ancak genel bakış burak elmas - metin öztürk ve eşref hamamcıoğlu arasında geçecek bir seçim bekliyor. bu üçlüden hangisine sorarsanız kendisinin önde olduğunu söylüyor.

  ancak burada şu kritik, burak elmas tarafından gelen haberler kendilerinin önde olduğunu, eşref hamamcıoğlu'nun ikinci metin öztürk'ün de üçüncü olacağı yönünde.

  metin öztürk tarafından gelen haberler yine kendilerinin önde olduğunu, burak elmas'ın ikinci olduğu yönünde.

  eşref hamamcıoğlu tarafından gelen haberlerde de yine kendileri önde sonrasında burak elmas geliyor şeklinde.

  yani seçimin aralarında geçmesi beklenen üçlü burak elmas'ın ciddi bir oy alacağını düşünüyor ki bir çoğumuzun da beklentisi bu yönde. bu yüzden sanki burak elmas cephesinden gelen sonuçlar daha doğru / gerçekçi gibi geliyor bana.

  ibrahim özdemir'in pr yapmak haricinde neden seçimlere katıldığına dair sorular sorulmaya halen devam ediyor kendisi adaylığını açıkladığından beridir. ki genel beklenti de aday olmak için topladığı imzadan +/- 10 oy civarı maksimum alabileceği yönünde maalesef. ki kendi cephesine sorsak onlar da "biz öndeyiz x ikinci" gibi bir tavır takınacaklardır. o taraftan gelen maalesef çok bir bilgi yok, varsa bilen söylerse editleyebilirim entry'yi kaynağını belirterek.

  gelelim son cepheye, abdurrahim albayrak. pardon yiğit şardan.
  yani liste abdurrahim beyin olduğu, mustafa cengiz'in yaptığı son basın toplantısı sonrası kendisi aday olarak giremediği için listenin başına bir "başkan" bularak seçimlere girildiği artık biliniyor, kendisi twitter spaces'de yaptığı açıklamada da bunu açık etmişti, artık biliniyor.
  13 haziran 2021 açık oturumuna neden katılmadıklarını bilemiyorum. ancak şöyle bir bilgi mevcut:
  dün akşam kazan dairesi yayınında da söylediler, duyulanlar da aynı tabanda. abdurrahim albayrak "bizim tanıtıma ihtiyacımız yok zaten büyük farkla kazanıyoruz" gibi bir bakış açısındaymış. ancak referans aldığımız üstteki üç aday tarafından gelen bilgi de bu üçlüden az, ibrahim beyden biraz fazla oy alacakları yönünde. yani beklentilerinde ciddi problem yaşayabilirler. burada abdurrahim albayrak'ın güvencesinin son dönemdeki üyeler olduğunu düşünüyorum ancak maalesef özellikle yiğit beyin bu süreçteki tavrı / mustafa cengiz yönetiminin hataları ve seçimin ertelenmek yerine kendileri için iptal edilip yeniden seçim sürecine girilmesi bazı şeyleri değiştirecek gibi.

  şimdi, gelelim bu bağlamda beklentiye.

  burak elmas
  eşref hamamcıoğlu
  metin öztürk
  yiğit şardan
  ibrahim özdemir

  şeklinde bir seçim sonucu bekliyorum. ancak burak elmas / eşref hamamcıoğlu / metin öztürk arasındaki fark da son derece az olacak. öyle ki belki 1 oy bile büyük fark yaratacak seçim sonucunda.

  tabi bir de şurası var işin, bu konuştuğumuz yer galatasaray genel kurulu. (u: kongre değil, bizde kongre olmaz bizde genel kurul vardır onu da doğru kullanalım lütfen) dursun aydın özbek dönemindeki baskın seçimde yaptığı bir hatalı açıklama (tüydüler açıklaması / bilmiyorsanız ufak bir arama ile bulunabilir) koca bir blok oyun mustafa cengiz lehine kaymasını sağlamış ve kendisine başkanlığı getirmişti. özellikle 14 haziran 2021 pazartesi gününden seçim günü olan 19 haziran 2021 cumartesiye kadar tüm adayların vereceği her cevapta, açıklamada çok dikkatli olması lazım çünkü çok bıçak sırtı bir fark var adaylar arasında, bir anda tüm dengesi değişebilir seçim sürecinin.

  bir de, ben artık istikrar olması gerektiğini düşünüyorum. sayın metin öztürk 1 yıl sonra tekrardan seçime gideceklerini açıkladı ancak diyelim ki seçilmedin, ne olacak? "güvenoyu almak için" diyor kendisi ancak güvenoyu genel kuruldaki ibra oylaması ile alınabilir. bu dönemde "genel kurul bizi istemediğini net olarak belirtirse ilk fırsatta yönetimi devretmek için seçime gideriz" tarzı bir açıklama daha sağlıklı olabilirdi. belki bu açıklaması da oy sıralamasının bu düzene gelmesine yardımcı olmuş olabilir, bilmiyorum.

  bu son bir haftada bile bu iş daha çok su kaldırır. umarım seçimden sonra saçma sapan işlere (dava vs. - yiğit şardan cephesinin yapabileceği bir hamle olduğunu düşünüyorum, bunun için nedenlerim de var ancak şimdilik açıklamayayım) girilmeden seçilen yönetime destek verilerek yeniden olması gerektiği gibi birliği / beraberliği sağlayabiliriz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!