• 309
  maalesef son haftalardaki düşüşümüz için düşündüğüm fiziksel yorgunluk tezim çürütüldü bu maçta.

  ileri çıkamıyoruz. tüm maçta savunma oyuncuları uğraşıp duruyor ve tüm yük onlarda. taktik olarak farklı yollara gitmeliyiz çünkü taylan'a ve savunma oyuncularımıza baskı yapıldığında diğer oyuncular etkisiz eleman oldukları için takım olarak da bir varlık gösteremiyoruz. baskı sonrası kaleci topları ileri atmak zorunda kalıp topları hemen rakibe teslim etmemize sebep oldu.

  ileride hızlı oyuncu oynatmamız gerekirken fatih hoca ısrarla değişikliklerle takımı daha da yavaşlatıyor. hocanın emre kılınç'ı sağ tarafta oynatma ısrarı ise kafayı yedirecek bana.

  taylan'ın takımdaki önemini oyundan çıktıktan sonra gördük bu maçta. oyundan alındıktan sonra alanyaspor çok daha rahat yüklendi bize ve son anlarda bir gol bulup galip geldi.

  fatih öztürk ise kusura bakmasın ama kesinlikle ama kesinlikle büyük takım kalecisi değil ve bunu bu maçta çok net gösterdi. son dakikalarda alanyaspor tüm takım ceza alanımızın etrafındaydı ve gelen ortada topu alan fatih ayağa kalkıp ileride oyuncumuz var mı diye bakınacağına yere yatıp zaman geçirme derdine girdi. büyük takım kalecisi takımı eksik olsa da beraberliği koruma derdinde olmaz. muslera buna çok iyi örnektir. ayrıca muslera varken bu takım uzaktan neredeyse hiç gol yemezken fatih oynadığından beri her maç uzaktan gol yiyoruz kendisinin yanlış pozisyon almalarından dolayı.

  bu maçta kaybetmemiz iyi oldu aslında. elbette kazanmamız gerek ama bu maçtan puan alsaydık sanki bazı şeyleri çok iyi yapmışız da kazanamamamızın tek nedeni eksik olmamız gibi bir inanışta olacaktı teknik ekibimiz ve haftaya yine ders almamış olarak maça çıkacaktık. yine pek umudum yok aslında maç sonunda yine sadece kişisel hatalara bağladı fatih hoca. kendisinin sıfır "0" hatası vardı çünkü! etebo kırmızı kart görmeseydi ve/veya marcao o gereksiz faulü yapıp frikik kullandırmasaydı da bir şey değişmeyecekti. yine gol bulacak taktiğe sahip olmayacaktık çünkü. en iyi ihtimal berabere biterdi. sahamızda maçı berabere bitirince de göbek atarlardı sanırım artık.

  bu maç öncesi skor tahminime göre ya iyi oynayıp 3-2 kazanacağız şeklindeydi ya da yine bildiğimiz kötü oyunu oynayıp 0-2 kaybedecektik. alanyaspor'lu oyuncu bize penaltı hediye etmeseydi 0-2 bitecekti maç.

  alanyaspor'un yeni yetme teknik direktörü bile bizim oyunumuzu çözmüş durumda. artık her şey de alenen ortada. 3. lig'den de bir takım gelse aynı taktikle en az bir beraberliği cebine koyar. biz yeni bir şeyler üretemiyoruz ya da buna çözüm bulamıyoruz. bu maçta da durum bundan ibaret. yenilme nedenimiz eksik kalmamız şu bu falan değil. fatih hocanın çözüm bulamaması. işin kötüsü fatih hoca doğruyu yaptığına inanıyor. tüm suç futbolcularımızda!