• 12
    https://www.youtube.com/watch?v=7ws_K5mh0d4

    durum 2-1 ev sahibi lehine iken, galatasaray futbolcusu orhan'ın rakibiyle mücadelesi sonrası yerde kalmasının ardından kazandığı penaltı vuruşu esnasında, michal meduna'nın yerde kalması yürekleri ağza getirmiştir. korkulu bekleyiş sonrası insanların aklına getirmek dahi istemediği o ihtimal gerçekleşmemiş, kalp spazmı geçiren oyuncu sonrasında tıbbi müdahalelerin ardından normal hayatına dönebilmiştir.

    galatasaray için de efsane geçen ve 16. kez şampiyon tamamlanan sezonun ertesinde, 2006-2007 sezonu üçüncü haftasında oynanmıştır. direkt serbest vuruştan gol yememesiyle ünlü kalecimiz faryd aly camilo mondragon'un büyüsünün bozulduğu, büyüyü bozan oyuncunun da şu anda aktif olarak galatasaray spor kulübü kaptanlığını yapan selçuk inan olduğu maçtır. ceza sahasının sağ çaprazından, kaleye yaklaşık 26-27 metre mesafeden kazanılan serbest vuruştan gelmiştir. akabinde ev sahibi adına farkı ikiye çıkartan gol de yine yakın bir dönem öncesine dek galatasaray defansında senelerce forma giymiş ve kaptanlık yapmış bir başka oyuncu, hakan balta'dan gelmiştir. ceza sahası içerisinde yaptığı vuruş, o dönemki stoper tomas'ın bacağına çarpmış ve mondragon'u yanıltarak filelere gitmişti.

    ikinci yarıda allah ne verdiyse taktiği uygulayan erik gerets'in öğrencileri, 70'li dakikalarda o sezonu sakatlık ve disiplinsizlik sorunları ile geçirecek necati'nin ayağından bulduğu golle 2-1'e getirmiş, ardından meduna'nın vahim olayı yaşadığı dakikalardan hemen öncesinde kazandığı penaltı vuruşunda topun başına geçen sasa ilic ile beraberliği zor kurtarmıştır.