• süper lig 2018-2019 sezonu 22. hafta kapanış maçı. başlama saati 20.00.

  2 hafta önce beşiktaş karşısında* gördüğümüz antalya ibfk'ya direnemez. dilerim kaptan* takımı bu maça iyi hazırlar.

  17 şubat 2019 kasımpaşa galatasaray maçını kazanırsak bu maç öncesi puan farkı 3'e inmiş olacak. bunun baskısı altında, beklentiyi minumumda tutarak izleyeceğiz.

  maç içinde yenik duruma düşerlerse veya uzun süre gol gelmezse, antalya kontradan pozisyon bulacaktır. ilk yapması gereken ilk 20 dakika gol yememek.

  sonra zaten ibfk oyundan düşüyor.

  inşallah bizim için güzel şekilde bitecek. zaten tutuşmaya başlamışlar ki hakem kıyağı beklediklerini anlatan bir açıklama bile yayınladılar.

  o puan farkı eriyecek ve biz şampiyon olacağız!
 • hakemi mete kalkavan olan maç.

  bir tane hakeme bile güvenemez mi insan ya? yemin ederim hiçbir hakeme güvenmiyorum.

  öncesinde 17 şubat 2019 kasımpaşa galatasaray maçından inşallah 3 puanı alabilirsek, bu maç başlarken puan farkı 3 olarak başlayacak.

  bunun stresini kaldırabilecek bir takım değil ibfk. dilerim bülent korkmaz takımı iyi hazırlar ve kendisi için gerekli olan puanları da alarak, dolaylı yoldan bize de çalışır.

  haydi be kaptan!
 • (bkz: bugün günlerden büyük kaptan)

  0 beklenti ile bu maça girip, sinerjiyi içten içe yüksek tutup, bütün totemleri yerinde kullanıp elimizden geleni yapıyoruz ve antalyaspor'a puanı kazandırıyoruz.

  evet sinerji ekibi sıra bizde...

  http://gss.gs/VTL.jpg

  17.15 editi: maç tamamen ibfk kontrolünde başlayacak bu yüzden yoğun ibfk baskısını görünce maçın başında kimse ümidini yitirmesin. hatta ibfk gol atsa bile bozmak yok moralleri, ne zaman fark 2 olur kapatın yatın :(

  bunun dışında antalyaspor'da ondrej celustka ve yekta kurtuluş sakat. başka eksik yok. bir de salih dursun'da yetenek yok ama o bu maça özel değil :(

  demin de dediğim gibi * antalya zaten maçlarda topu rakibe verip uzun toplarla çıkmaya çalışıyor. stoperinde salih dursun olduğu için de zaten yakın tarihte geriye düştüğü maçlardaki halini gördük.

  antalya'nın en önemli silahı bu uzun toplar ve kontra ataklar. eğer iyi çıkabilirlerse pozisyon bulabilirler. maçın 0-0 gittiği her an antalya avantajı eline alır. hem ibfk yorulacak ve telaş yapacak hem de antalya direnç kazanacak.

  bu kadar yazınca tabii beklentiyi yükseltmiş gibi görünüyorum ama gerçekten de burada puan kaybı ekstra olur ama bu ekstralara ihtiyacımız var çünkü puan farkı hala tek maça inmedi.

  kağıt üzerinde de oyun olarak da net favorinin ibfk olduğu bu maçta gelebilecek her skora hazır olun. normal şartlarda "bu maç o maç değil" ama olmayacağı manasına da gelmez.

  artık bu maçın skoru ne olur bilemem ama bildiğim bir şey varsa o da bizim şampiyon olacağımız!

  20.55 devre arası editi: comeback!

  maç sonu editi: hakem mete kalkavan ve var hakemi arda kardesler'i yenemediler.
 • maçi ve mete kalkavan'ı izleyen herkes mete bey'in rahat olmadığını, baskı altında olduğunu ve dahası iyi niyetli olmadığını hissetmiştir. adam var'a gidilmesin zaman kalmasın, pozisyon aksın diye taçı bile kendisi kullanacaktı neredeyse. yazık...

  en acısı da bu, bir hakem için. eminim ki vicdanen çok rahatsız olmuştur ama alışırsın mete'cim, alıştın...

  maşallah yüzünüze bakan efendi adam der ama her türlü iş sizde.