• 12
  tv8'de yayınlanan bu maç, ali lukunku'nun mısır'a attığı gol hadisesinin gerçekleştiği maçtır. 1-1 bitmiştir. her yönüyle garip bir maçtır.

  bundan sonraki ilk maçta ali lukunku gerçek yüzünü göstermeye başlamış, fatih hoca onu izlerken sigarasını yakmış ve efkarlı efkarlı tüttürmüş, maçı anlatan spiker "fatih hoca sigarasını yaktı, durumdan pek memnun görünmüyor" diyerek durumu özetlemiştir; lakin maçı hatırlamıyorum şu an. rtük, o zamanlar sadece cem uzan'dan dolayı star'a ceza veren bir kurum olduğundan sigara migara kolayca tv'de dillendiriliyordu tabi. :)

  bu arada lukunku'yu biraz gömdüm, ama kesinlikle izlediğim dönemdeki en kötü galatasaray forveti değildi, kendisinden kötü 5-6 isim daha izledim.
 • 13
  tarihimizin en garip maçları sıralaması yapılsa dereceye girebilecek olan bir maçtır bu. hayır kimse de uyarmamış mı ki o zaman "lan winning eleven mı oynuyonuz biriniz milli takım, biriniz kulüp takımı gidin denginizle oynayın." diye hiç bilmem.

  şaka bir yana, yanılmıyorsam mısır milli takımında o dönem ülkemizde de forma giyen abdel zaher el saka, ahmed hassan ve ziya doğan şey pardon ayman abdelaziz* de bize karşı forma giymişti bu maçta.

  velhasıl, her haliyle gariptir bu maç. ali lukunku efsanesinin* başlangıç noktasıdır...

  yıl dönümü kutlu olsun. tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve yavru vatan kıbrıs'ta kutlansın :(*
 • 15
  takip ettiğim ilk(belki de en iyi takip ettiğim) sezonda devre arası hazırlık kampı ile ligin ikinci yarısı arasında oynanan karşılaşma. hatta marbella'da yapılmıştı galiba devre arası kampı. ya marbella kampı sonrası ya da marbella ve antalya arasında iki günlüğüne gidip maçı oynayıp gelmiştik. sınav zamanı olduğunu ve ona rağmen bir şekilde televizyon başına geçip izlediğimi hatırlıyorum. düz kırmızı forma ile mücadele etmiştik. o dönem böyle maç yap para kap olayları çok girmemişti futbol jargonumuza. aynı şekilde o dönemler hasan şaş'ın müslüman dünyasında ve afrika'da bir star olduğu enteresan yıllardı.

  ama en azından hazırlık maçlarını televizyonda beleşe izleyebildiğimiz yıllardı. ligde kalbur üstü konumda üç tane mısırlı futbolcu olunca milli takımın bir türk takımıyla maç yapması düşünülmüş, bu oyunculardan hiçbiri galatasaray'da oynamamasına rağmen türk futbolunun marka değeri olan galatasaray'a teklif götürülmüştü...