• 411
  kabul edelim şanssızdık bu maçta. ilk gelen şut gol oldu. tam maçı çevirmek üzereyken saçma bir gol daha yedik falan.

  ancak bunların hiçbiri tudor'un yetersizliğini örtmez. çok umutlanmıştım sezon başında. iyi oynuyorduk ama inanın o zamanlar bile tam olarak güven vermiyordu takım bana. hurra diye saldırıp kendi seyircimizle ve gomis ile kazandık kolay maçları.

  abi hiçbir zor maçı kazanamaz mı bu takım? abes olacak ama inanın bana bu zor maçlarda başımızda aykut kocaman olsaydı çok daha iyi sonuçlar alırdık eminim. en azından kısır bir oyunla beraberlik alırdı. 5 yedirteceğini sanmıyorum.

  tudor gitmeli demiyorum ama aklı başına aldırtılmalı kesinlikle. yanına tugay kerimoğlu veya benzer bir akıl gerekiyor.
 • 412
  sıcağı sıcağına yazmak istemedim canım çok sıkkın malesef. hatta 2 gündür ne tv ne başka ortamlarda spor takip etmiyorum.

  şimdi galatasaray başakşehire yenilebilir bunda bir sorun yok. ilk defa yenilmiyor da. galatasaray başakşehirden fark da yiyebilir onu da ilk defa yapmıyor. benim ve belki çoğunluğun isyan ettiği nokta 70 dakika üretim yapamamış, kıpırdanamamış, sözün özü 70 dakika silinmiş gitmiş takımda ne gördü sayın tudor ve değişiklik yapamadı?
  bursa maçında 2 bek çıkarıp yerine 2 kanat alabilen teknik ekip neden maçı izledi? anlayamıyorum, bilemiyorum.

  tudora destek vereceğim varsa da bu yüzden veremiyorum. dediğim gibi sorun farklı yenilmek değil, yenilgiye boyun eğmek.
 • 414
  yok arkadas, iki gün gecti hala unutamadigim mac. güzel kardeslerim her acidan degerlendirme yaptilar, tek tek futbolculari degerlendirdiler, kimilerini gömdüler, kimilerini vasat buldular, matematiksel hesaplari yaptilar, yok ama icim hala sogumuyor. cünkü ben biraz isin psikolojik kismina taktim. bakin kazansaydik rakipler acisindan neler olacakti kisaca bir irdeleyelim:

  ibb: "siz kim köpeksiniz ki bizi yenip, ayni puanla zirveyi paylasma keyfini süreceksiniz" mesajini elden verecektik, öyle postayla falan degil. ayrica abdullah avci nin mactan sonra röportajini izlemek daha zevkli olacakti.

  bjk: "iki hafta sonra geldigimizde aklinizi alicaz, sizin yenemediginiz takimi hoplattik" mesajini iadesiz tahahütsüz carsiya yollayacaktik. puan kaybi yasadiklari haftada 3 puan alarak, heveslerini epey bi kiracaktik.

  fb: "siz kendi kendinize takilin la, sizi siklemiyoruz, biz kendi isimizde gücümüzdeyiz, ister aykutcugumu yollayin, ister bir daha geri cagirin, keyfiniz bilir" mesajini zarfa koyup yollacaktik, takdir edersiniz ki, aradaki fark büyük oldugu icin acelemiz yok yavas yavas bir ara alsalardi olurdu.

  digerleri: "kan aliriz biz kan, kim demis sadece kücük maclari kazanabiliriyoruz ulen" mesaji apacik ortada duracakti, isteyen alacakti.

  peki biz hangi mesaji verdik: " bize karsi iyi hazirlanan bir takim bizi darmadagin eder, yamultur, hoplatir. büyük maclar mi? oraya her büyük mac icin bir adet "0" yazmanizi rica edecegim."
 • 415
  aykut kocaman tesellisi gibi gelebilir ancak bence yanıltıcı bir skor 5-1. tamam belki yenilebilirdik iyi oynamadık. ama gollere bakıyorsun bir tane doğru düzgün golü yök adamların. toparlanacaktır. yine de anlamsız taktik değiştirmeler, ‘ben yarattım’ davranışı bu takıma zarar veriyor. devam ederse zarar da devam edecek.
 • 416
  tudor sebebiyle kaybettiğimiz maç.

  altın değerinde bir üç puandı halbuki. beşiktaş beklenmedik bir puan kaybı yaşamış, en yakın rakibine karşı oynuyorsun. yensen beşiktaş'la puan farkını yediye, en yakın rakibinle puan farkını da altıya çıkaracaksın. aslına bakılırsa bir puanın bile çok önemli olduğu böyle bir maçta, sen tutturmuş olduğun kadroyu bozup saçma sapan bir dizilişle sahaya çıkıyorsun.

  yahu hepsini geçtim, aynı tipte olan iki forvetle oyuna başlamak nedir tudor efendi? doldur boşalt oyunu olsa tamam iki pivot santrafora dön ama maça böyle neden başlarsın be adam? neden bozuyorsun ilk haftalarda doludizgin giden kadroyu? kafayı yiyeceğim arkadaş.

  beklediğimden çok daha kötü bir başakşehir'e farklı bir şekilde mağlup olmanın izahati yok. tamam skor oynanan oyunu tam anlamıyla yansıtmıyor ama 5-1'lik skor ile 2-1'lik skorun farkı yok benim gözümde. iki durumda da çok büyük bir avantajı kaybetmiş oluyorsun.

  sonuç itibariyle, kimse kusura bakmasın ama tudor'la bu iş çok yürümez.
 • 417
  tudor'un yanlış tercihleri, ilk iki goldeki hakem hataları ve şanssızlık nedeniyle farklı kaybettiğimiz maç.

  tudor ezber bozmayı seven bir adam. bu sayede tolga'dan sol açık yaratarak 6 gollük verim aldı. fakat ezber bozma hevesi yüzünden başakşehir'den fark yedi. iki statik forvetle kafasında bir plan vardı belli ki -ki yanlış tercihler yapılabilir-, ama olmadı ve fark yiyene kadar da maçı izledi, maç sonu açıklamalarında da saçmalamış. tudor'a bu maç özelinde büyük bir eksi yazılır. fakat gönderilmesi için hala erken. gelecek hoca belli değil ve takım hala lider, hoca değiştirmek işleri tamamen bozabilir.

  22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı'ndan sonra belki bu maçta da hakem maçın sonucuna etki etti. ilk golde olmayan bir faulü verdi, ikinci golde olan faulü vermedi ve 2-0 geriye düştük. skor 5-1 olunca bunları konuşmak komik geliyor ama duran toplar çok önemli ve o faul maça sebep olmuş olabilir.

  şanssızlık konusunu bir bahane olarak değilse bile bir etken olarak değerlendirebiliriz. her şeye rağmen farkı bire indirmişken ve maçın döneceğine inanmışken yediğimiz şanssız bir gol maçı belki de bu noktaya getirdi.

  bu maçı yok sayıp, takıma desteğe devam etmemiz gerekiyor. tudor konusunu da en azından beşiktaş maçı sonrasına erteleyelim. dağılmayalım. lideriz.