• 106
  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  çok önemli maç. bu maçı kazandığımız anda 3 puan gerimizde gelen rakibin direncini kıracağımız gibi diğer rakiplerinde motivasyonunu yerle bir edebiliriz.

  dizilişten daha çok sahaya hangi anlayışla çıkacağımız önemli. bir kere kendi yarı sahamızda rakibi karşılayıp kontra atak deneyeceksek tolga ciğerciyi taca çıkarmış oluyoruz. adamın kontra atak oynayacak bir özelliği yok. bunu açık şekilde trabzon ve antalya maçları gözümüze gözümüse soktu. eğer kontraatak oynayacaksak lato, mariano, belhanda ve gomis gibi oyuncuların da etkilerini en aza indiriyoruz. o yüzden takımın selameti için oyuncu özelliklerine göre bir oyun planı geliştirmemiz elzem. bu da nedir? önde baskı... zaten en iyi yaptığımız şey bu. rakibin defans hattına oyun kurdurtmamak. başakşehir defansı baskı yediğinde mala bağlıyor hemen.

  ne kaybettiysek şu 'rakibe önlem almak' muhabbetinden kaybettik. biz kendi oyunumuzu oynayalım. gerekirse eren-gomis ikiliseyle çıkalım ama galatasaray gibi oynayalım. ilk haftalarda gördüğümüz skor ne olursa olsun saldıran takıma yıllardır hasret kalmıştık. o yol doğru yol, aynen devam...
 • 108
  sezonun en kritik maçı. tudor'un gerekirse kazanmayalım yeter ki kaybetmeyelim düşüncesiyle çıkarsa çok zorlanıp korkak futbolla yenileceğimiz ve kredisini tüketeceği maçlardan biri olur.

  öncelikli düşüncem orta sahanın beyni 5 numaralarının (emre belezoğlu) rahat pas yapamamasını sağlamak olmalı bu bağlamda fernando ve ndiaye'ye çok iş düşüyor. kanatlardaki elia ve viscaya da çok çok dikkat etmek lazım. asıl korkum kerim frei'in ilk 11 başlaması fakat abdullah avcının kerim frei'yi daha önceki maçlarda yaptığı gibi hamle oyuncusu olarak gidişata göre 2. yarı oyuna süreceğini düşünüyorum. stoperlerindeki attamah'ın genç ve tecrübesiz olması gomis'in rahatsız edici oyunu karşısında hata yapma ihtimalini artırıyor. adebayor'un serbest oyunu ve top dağıtmasını ise tolga ciğerci'nin birebir pres oyunuyla engellemeliyiz diye düşünüyorum. böylelikle atakları olgunlaşmadan bizim yarı sahaya yerleşmeden son bulacak.

  eğer bu maçı kazanırsak büyük maç kazanamama olgusunu yıkacağız özellikle deplasman maçımız olması rakiplere daha da korku salacak. hep diyorum yine söylüyorum bu maçı allahın izniyle alacağız . allah yardımcımız olsun
 • 109
  tudor'un problemi çok fazla analiz yapması, çok fazla taktik işlerine bulaşması rakibi gereğinden fazla analiz edip, kendi gücünü ve kapasitesini unutması. geçen seneden beri tüm zorlu maçlarda bu hataya düştü ve hep kaybetti. ne zaman önlem alsa, ne zaman rakibe göre kendi oyun kurgusunu şekillendirse istediği oyunu tutturamadı. artık bu tecrübelerinden ders çıkartmasını ve galatasaray'a iyi bildiği kendi oyununu oynatması için izin veremsi lazım. bak tudor eğer bir gün adını iyi hocalar arasında olacaksa işte bunlar senin test maçları. biraz cesaret. sen galatasaray'ın hocasısın. elinde gayet iyi ve yeterli bir takım var. sezona doğru oyunla başlayıp sonuç da aldın. başlangıç oyun planın takımın karakteri ve camianın genetiği ile de uyumludur. galatasaray bir hücum takımıdır, pres takımıdır. önde baskı, forse, adeta bizimle özdeşleşmiş bir oyun karaktediri. lütfen rica ediyorum bildiğin yoldan şaşma. inan böyle oynayıp kaybedersen taraftarın takıma ve sana olan güveni asla sarsılmaz. uzun vadede şampiyonluk ancak böyle gelir. çık oyununu oyna. hangi kadroyu seçtiğin, hangi dizilişle oynadığında ziyade hangi oyun anlayışı ile oynadığın çok daha önemlidir.
  maça önde baskı ve presle başla. rakibi şaşırt. pas yapmasına müsade etme. skoru al.
  ben bu maçı alacağımızı düşünüyorum. ve eşik atlayacağımızı düşünüyorum.
 • 110
  4 gün kalan maç.

  http://media.gettyimages.com/...1-picture-id78974906

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...iQmXB-JoAZS8z_AW868e

  http://c8.alamy.com/...pril-2000-JE0H1H.jpg

  https://akilvefikir.files.wordpress.com/...-penaltisi.jpg?w=610

  http://www.hardwaremania.com/...atasaray-arsenal.jpg

  https://ultrasmovement.files.wordpress.com/...2009/10/popescu.jpeg

  ----------------

  "buranın ağası da benim paşası da benim" maçı.
 • 112
  eğer deplasman biletleri satışa açılmazsa taraftarın ayaklanıp kulübe bunun hesabınıhıhahaha... bir gülme geldi... *
  deplasman biletlerinin satışa çıkmış da hemen tükenmiş gibi bile yapılmadığı maç.

  edit: sanırım biraz erken konuştuk. passo.com.tr'de "deplasman tribünü bilet satışları ilerleyen tarihlerde yapılacaktır." diyor. hadi öyle olsun bakalım.
 • 113
  ortada bir oyun bekliyorum. iki taraf da zaman zaman topa hakim olacak bence. normalde başakşehir ısrarla pasla çıkıyor savunmadan ancak bu maçta adebayor'u denayer'in önüne atıp uzun topla da çıkmaya çalışabilirler. başakşehir önceden de fena pas yapmazdı ancak visca, mossoro, cengiz gibi isimlerle genelde direk oynardı ve bir anda çizgiye inerek pozisyon bulmaya çalışırdı. bu sene ise daha fazla topa sahip olarak olgun ataklar yapmaya çalışan bir takım var karşımızda.

  biz ise fernando'ya baskı yapıldığı zaman çıkmakta zorlanıyoruz ve başakşehir tabii ki bu baskıyı yapacaktır. gençler ile bu maç arasında uzun süre var. tudor umarım dersine iyi çalışıyordur. denayer-adebayor eşleşmesi, fernando'ya yapılan baskı falan bunlar kritik konular. öte yandan onların da sol tarafı savunma anlamında sıkıntılı gibi. clichy bence çok da iyi oynamıyor ve çok hızlı bir bek de değil zaten. mariano-garry ikilisi bu maçta bizim için çok önemli, onların bundan önce olduğu gibi iyi işlemelerine ihtiyacımız var. sol tarafımız ise bence linnes-tolga olmalı ve orayı tutmalıyız.

  emre de onlar için kilit isim. yaşına rağmen harika oynuyor ve oyunu o kuruyor ancak dar bir alanda oynuyor. bizim gibi iyi bir kondisyona sahip takım emre'ye maç boyunca baskı yapabilmeli. emre-mahmut-mossoro üçlüsüne karşılık fernando-ndiaye-belhanda üçlüsü. kağıt üstünde daha iyi olan net biziz. orta sahada baskıyı biz yapmalıyız, agresifliği biz sağlamalıyız ve özellikle emre'yi sindirmeliyiz. gomis'in ölümcül vuruşlarına çok ihtiyacımız var zira çok fazla pozisyon olmayacak bence maçta. bulduğumuzu atmalıyız.

  tabii bütün bu dediklerim için öncelikle tudor'un korkmadan çıkması lazım maça. topla tüfekle yüklenin desin demiyorum, karşımızda bu maçları harika oynayan bir takım var ancak maça da savunmak için değil kazanmak için çıkmalıyız ondan bahsediyorum. karşımızda deplasmanda fener'i yenen ve beşiktaş'ı elinden kaçıran bir takım var. iyi oynarsak, iyi mücadele edersek bu maçtan alınacak 1 puana kimse kötü bakmaz o ayrı.