• 38
  fenerli kafası mode on

  tekrarlanması gereken maçtı. zira aut atışı kullanıldığı sırada realli oyuncu rakip ceza sahası içerisindedir. bu skandalın önüne geçilmesi gerekir aksi halde bu emsal karar olur ve bu kural uygulanamaz hale gelir.

  fenerli kafası mode off

  şimdi bilal'e anlatır gibi, fenerliye anlatır gibi anlatacağım. öncelikle entrynin girizgahında yazdığım şey abartı değil, fenerbahçeliler tam olarak böyle söylüyorlar.

  bu real madrid maçındaki pozisyon; https://twitter.com/...499756313329664?s=21

  bu fener maçındaki pozisyon;
  https://twitter.com/.../1173858076002279424

  bu da gerçekten aut atışının tekrarlanması gereken -ve tekrarlanıyor da- pozisyona bir örnek;
  https://twitter.com/.../1174414540760584192

  ilk iki videoda takım aut atışıyla oyunu başlatırken, ceza sahasında olan rakip oyuncunun oyuna hiçbir müdahalesi yok. bu yüzden de oyun devam ediyor. kaldı ki kimse sana oyunu hızlı başlat da demiyor. beklesen, o oyuncu zaten çıkacak ceza sahası dışına. ama sen onun çıkmasına müsaade etmeden oyunu başlatıyorsun. aut atışının tekrar ettirildiği üçüncü pozisyonda ise bu kez rakibin oyunu başlatmasını engel olmak amacıyla ceza sahası içerisinde zaten oyuncular.

  şöyle düşünelim; normalde faul pozisyonlarında rakip oyuncuların toptan 9 metre uzakta durmaları gerekir ancak faul olduğu anda oyuncu isterse oyunu hemen başlatır. ne var ki oyunu hızlı başlattığı sırada toptan 9 metre kadar uzaklaşmamış rakip oyuncu topa müdahale ederse hakem atışı tekrarlatır. bu fenerli kafasına göre oyunun hızlı başlatıldığı her faul atışında -ki her maçta bu olur- maç tekrarı gerekir.

  fenerli kafası da aslında bir üstteki paragrafı bal gibi biliyor ama olayı kılıfına uydurmak için ama bizim maçtaki pozisyonda ceza sahası dışına çıkmayan oyuncu kendine avantaj sağlıyor diyor. oysaki adam topa bile bakmıyor. kaleci rahatça oyunu başlatıyor, oyun başladığı sırada ceza sahası dışında bulunan oyuncu jailson'a pres yapıyor, jailson topu kaybediyor ve gol oluyor. eğer jailson'a pres yapan oyuncu aut atışı kullanıldığı sırada ceza sahasında olsaydı evet, bence de aut atışının tekrarlanması gerekiyordu. aut atışının tekrar edildiği diğer pozisyona bak bakalım orada ne yapıyor rakip oyuncular aut kullanılırken?