• 344
  özellikle maçın başında sürekli korner ve serbest vuruş kazandık ama tehlike yakaladığımız tek bir pozisyon bile olmadı. aynı istatistikleri beşiktaş yakalasa 2 fener yakalasa en az 1 gol atarak maçta öne geçerdi, biz buradan döndük ve 1-0 geriye düştük.

  sanırım bizim için de sezonun özeti buydu.

  beşiktaş birçok maçında ilk isabetli şutunda golü buldu, fenerbahçe'nin kalesini melekler ve hakemler korudu, biz resmen havlu atmak için uğraştık.

  sezon içinde sanırım 7 veya 8 kere geriye düşmüştük bu sezon ve hiçbirinde kazanamadık.

  tek bir comeback yapmadan sezon bitecek diye düşünürken ilk comeback havlu attığımız dediğimiz haftalarda geldi. beşiktaş puan kaybedince de bir umut ışığı doğdu.

  haftalardır reaksiyon bekliyorduk. bu maçta da rakibe neredeyse hiç pozisyon vermeden kazandık.

  dilerim göztepe kötü olduğundan değil, biz çok daha iyi olduğumuzdandır.

  rakipleri ve rakip takım taraftarlarını inceden bir korku alabilir eğer skorları almaya başlarsak...

  dilerim ölü toprağını attığımız, sezona da maçta olduğu gibi comeback yaptığımız maç olur.
 • 345
  kerem'in yıldızlaştığı maç olmuştur. maç bizim için çok güzel gözüküyor ancak ben bunun kalan maçlar için referans olmayacağını düşünüyorum. göztepe'nin başında ünal karaman var ve ünal hoca oyunu pozitif oynayan sürekli defans ya da zaman çalma düşünmeyen bir hoca. bu maçta bol bol boş alan ve pas yapabilme şansı bulduk zemin de iyi olunca işimiz kolaylaştı. önümüzdeki trabzonspor maçında bence rakip bu maça göre daha fazla defans yapacak ve biz yine yaratıcılık sorunu yaşayabiliriz. kadro istikrarımızın olmaması, istediğimiz oyunu bir türlü düzenli bir şekilde maçın bütününe ve sonraki maçlara yayamamız benim karamsar tutuyor ancak işte içten içe hep o umut orada duruyor. umarım sene iyi biter ve birçok genç kazanmış bir şekilde istediğimizi alırız.
 • 347
  çok iyi oynadığımız bir maç oldu. kabul ediyorum göztepe kötüydü, orta saha ve defansları hiç sıkı bir şekilde duramadılar ama bunda bizim oyunumuzun da etkisi vardı diye düşünüyorum. bizim oyunumuzda ise oynaması gerekenlerin oynayıp, yedek kalması gerekenlerin yedek kalması önemli bir etken oldu. kerem’in pır pır koşuları, gedson’un enerjisi, taylan’ın pasları, emre kılınç’ın organizasyonları, halil’in kıvraklığı bizim için çok hoş bir maç olmasını sağladı.

  tüm bunların dışında benim asıl dikkatimi çeken sezonun en iyi oyunlarından birinin sezonun en iyi zeminlerinden birisinde gelmiş olması bu bence tesadüf değil. biz bu zemin işine çok odaklanmalıyız.

  (bkz: 17 nisan 2021 göztepe galatasaray maçı)
 • 351
  iyi oyunla galip geldiğimiz maç. ayrıca 2020-2021 sezonunda yaptığımız ilk comeback.

  halil dervişoğlu’nun geriye gelip istasyon olması ve bunda da çok başarılı olması işimizi kolaylaştırdı. rakip topu her kaybettiğinde çabucak rakip sahaya yerleştik. bu da göztepe’nin kapanmaya fırsat bulamamasına sebep oldu.

  kerem attığı ilk golde de ikinci golde de çok iyi koşular yaptı. dar alanda hızlanması çok üst düzey, burak yılmaz’ı anımsattı. ilk goldeki bitirici vuruşu da çok iyiydi.

  emre kılınç iyi bir performans sergiledi. kendi koridorunu müthiş kullandı, 2-3 pozisyon hazırladı. hatta onyekuru girer girmez skoru 1-4 yapabilirdi, emre’nin hazırladığı pozisyonda. gedson çok iyiydi.

  kısacası hareketli oynadığımız, birçok pozisyon yakaladığımız bir maç oldu. hücum performansımızın yüksek olmasında halil’in payı büyük.

  tek göze çarpan ise duran toplar. gerçekten çok kötüyüz.

  umarım ankaragücü maçıyla başlayan seri puan kayıplarına bir daha yanmayız.
 • 353
  göztepe'nin savunma ve orta saha bloklari arasinda inanilmaz bosluklar verdigi bir maç oldu, ünal karaman devre arasinda oyuncu degisikligi ile o açik pencereyi kapamaya çalissa da fayda etmedi. bu alani sürekli hareket eden ve kanatlardan da oyunu daraltan (kerem ve feghouli) oyuncularimizla çok iyi kullandik. yine göztepe'nin hücum oyuncularinin tamaminin da kötü gününde oldugunu ve bir önceki hafta deplasmanda kazandiklari hatayspor maçi ile arada daglar kadar fark oldugunu belirtelim. gedson çikisini sürdürdü, kerem formayi kapti, feghouli yeniden "ben de varim" dedi. bunun disinda duran toplari yine çok kötü kullandik ve yedigimiz golde de hem ortayi yapan hem de vurana uzak kaldik. luyindama'nin oyun kurmadaki daginikligi da devam etti.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!