• 698
  mata ve gomis aynı anda oyunda olursa ancak şu şekilde bir takım orta sahayı tutar. aynı anda sahada olmalarına karşıyım ama illa olacaksa.

  ideal senaryoda 80. dk sonrası sergio oliveira ve berkan'dan birisini oyunda tutup lucas torreira'yı almalıydık. bu şekilde çok fazla risk almadan 20 dakika mücadele edip belki 2-1 galibiyetle dönerdik. gol olmayabilirdi ama en kötü oyun üstünlüğünü alır atamazdık.

  80' sonrası senaryosu:

  boey* kaan ayhan - - - abdulkerim - - kazımcan*
  - - - - - l.torreira - - - - -berkan
  - - - - -- - - - - - -- - mata - - -- - - -- - - -- - - -
  - - - zaniolo - - -- - - - -- - -- yunus*
  - - - -- - - - - - - - ---gomis

  20 dk şu tarz bir 11 topu ayağında daha çok tutar, rakibi daha iyi karşılar ve birkaç pozisyona girerdi.
 • 699
  açıkçası ben de maçtan önce rahat kazanırız havasındaydım. konyaspor'un gerek zayıflamış kadrosu gerek formsuzluğu sebebiyle bu düşüncedeydim. hele 1-0 öne geçtikten sonra fark bekliyordum. belli ki futbolcular hatta okan hoca bile aynı duyguya kapılmış ki beklenmedik bir mağlubiyet aldık. zaten maçta da yürüye yürüye oynadık desek yeridir.

  açıkçası iyi futbol oynayarak galibiyeti hak ettik diyemeyiz ancak bu yine de hakkımızın yenmesini gerektirmez. daha 1. dk bence net olan penaltı* ve 14. dakikada oyuncunun bile kabul ettiği üzere ahmet oğuz'a kırmızı kart çıkmaması kuvvetle muhtemel skoru etkilemiştir. zaten bu sezon puan kaybettiğimiz 6 maçın neredeyse yarısında büyük bir hakem hatası var da neyse. konsantrasyonu dağıtmayalım.

  bu sezon 15 ekim 2022 kayserispor galatasaray maçı ile birlikte hakem hatalarına rağmen kazanabilme ihtimalimizin olduğu ancak kötü oyunla yenildiğimiz 2. maç oldu. kayseri maçında okan buruk maç öncesi kadronun tutmadığını görünce gereken dersleri çıkarmıştı. bu maçta ise sol bekte adekugbe yerinde dubois, moralsiz toreira yerine berkan tercihi ve yunus yerine barış alper'in ilk 11 başlaması gayet yerindeydi. sadece çok iyi oynayan rasciha kalabilir ve dökülen icardi yerine gomis girebilirdi. neyse canı sağolsun. yaptığı her hamle tutacak diye bir durum yok sonuçta.

  yalnız bu kadar rehavete kapılmış durumda ve iyi oynamadığımız bir maçta bile yediğimiz 2 gol de kaleye gelen şutun defans oyuncularımıza çarpması sonucu oluştu. lige verilen aradan sonra arka arkaya yine birer hafta ara ile içeride 2 maç daha yapacağız. umarım bu maçlardan kayıpsız çıkarız. sonrasında ise ara verilmeden devam edilecek bu ligde yine tempolu futbolumuz ile kazanmaya devam ederek şampiyon olacağımıza inanıyorum.
 • 700
  her şeyden önce maçın hakemi resmen katletti bizi. iplerini tutan lale ortayla beraber 15'te 15 yaptırmam dediler.
  olası penaltımız verilmedi(fener'e olsa kesin verilirdi) ve rakibe gösterilmesi gereken net kırmızı kart gösterilmedi.
  deprem felaketinden dolayı verilen aradan sonra tempomuzu kaybetmiştik.
  süperstarımız icardi nazara geldi.
  nelsson cezalı, torreira hasta ve mertens de sakattı.
  yanlış oyuncu değişiklikleri yapıldı.
  son haftalarda 15-20 dakika süre alan bruno paz, sakatlanan buhalakis yerine 33. dakikada oyuna girdi ve 2 asist yaptı.

  eğer hakem adaletli bir maç yönetseydi kesin kazanırdık.
  eğer deprem felaketinden önceki tempomuzu korusaydık kesin kazanırdık.
  eğer icardi birazcık dikkatli olsaydı kazanırdık.
  eğer yanlış oyuncu değişiklikleri yapmasaydık en kötü 1 puan alırdık.

  yani bu saydıklarımdan biri bile gerçekleşseydi güle oynaya kazanacaktık fakat birçok olumsuz faktör bir araya geldi ve maalesef ki mağlubiyet kaçınılmaz oldu. aslında eski maçlara nazaran kötü oynadığımız bir maçta bile rahatlıkla galip gelebilirdik ama işte hakem müsveddeleri izin vermedi. orana vurursak, %99'luk suç kesinlikte hakemindir çünkü 14. dakikada rakibe hak ettiği kırmızı kartı gösterseydi, 80 dakika oturup son 10 dakika ayaklansaydık bile her türlü galip gelirdik. geri kalan %1'lik suç ise işte yanlış değişiklikler vs.

  sözün kısası bu maçı unutmayın, unutturmayın.

  unutmayın, çünkü yapılanı hatırlayın ki adaletsizliğe ses çıkarın.
  unutturmayın, çünkü unutturursanız en kritik anlarda tekrar yapmaktan geri durmayacaklar.
 • 701
  19 mart 2023 alanyaspor fenerbahçe maçından sonra bu maçtaki laubaliliğimize çok daha fazla üzülüyorum. hakemin veremediği kırmızı kart falan, hepsi doğru ve sözüm yok. ama bu maç böyle bir laubalilik göstermemeliydik. oyuncular sahada böyle yürümemeliydi. okan hoca böyle bir kumar oynamamalıydı.

  hayırlı mağlubiyet olmasını diliyorum ve umarım oyuncuları ateşler bu durum. gerçekten bu sezonki en kötü maçımızdı. rashica ve kerem haricinde sahada tek futbolcumuz bile yoktu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın