• 1
    beklenildiği üzere ne maç oldu be yalçın. serie a eski günlerine dönecekse işte böyle maçlarla dönecek. tabii böyle maçlar için de böyle takımlar, böyle takımlar için de böyle hocalar (gasperini-inzaghi) şart. iki senede taş gibi iki takım kurdular, iki takım da serie a'nın en dişli takımlarından (hatta lazio neredeyse şampiyonluk adayıydı), ayrıca iki takım da avrupa ligi'nde gruplarını lider bitirdiler. gerçi atalanta dortmund'la eşleşti ama herkesi şaşırtabilirler.

    maça gelince haftalardır hakemler tarafından ekmeğine kan doğranan lazio gene istediğini alamadı ve artık zirveden iyice koptu. en basitinden immobile'nin şu maçta oynayamaması bile hakem ayıbı ama yapacak bir şey yok. inzaghi'nin yerinde olsam şu saatten sonra var gücümle avrupa ligi'ne asılırdım. bir de felipe anderson'u luis alberto'nun yanına eklemlemeye uğraşırdım. luis alberto, felipe anderson ve immobile üçlüsü bombastik işlere imza atabilirler. bu maçta iki gol atan milinkoviç-saviç de keşke serie a'da kalsa (misal juve kapsa) lakin premier lig'den bir takım ya da psg 80-100 milyon avro civarında bir meblağı bayılıp alacak gibi duruyor.

    atalanta'daysa gasperini reyiz gene iskeleti kurmayı başardı. caldara-cristante-papu-ilicic-petagna... harbiden iyi takım. bu arada seneye juve de oynayacak olan caldara gene golünü attı. 51. maçında 10. golü olmuş ki bu çocuk affedersiniz stoper. ona rağmen 2015-2016 umut bulut'undan daha iyi goal ratio'su var galiba.

    maç 3-3 bitti bu esnada.