• 504
  bu maçı az önce tudor'un ilk 8 haftasına atıfta bulunan bir girdi okuyana kadar sezona hazır girmememizin sonucu olarak oldukça kötü bir oyunla kaybettiğimizi düşünmüştüm.
  ancak tudor'la lige fırtına gibi girmiş, her maç deli dana gibi basarak çoğu maçı farklı kazanmıştık hatırlıyorsunuz. ama arada bir maç vardı ki, ne rakip kaleye gittik ne de baskı yaptık.
  (bkz: 10 eylül 2017 antalyaspor galatasaray maçı)

  şimdi antalya maçıyla bu maçın ortak noktası nedir?

  söyleyeyim: sıcaklık ve nem. denizli, adının vadettiğinin aksine denize kıyısı olmayan bir şehir ancak şehir merkezine çok yakın yapılan gölün de etkisiyle nem oranı yüksek.*
  dün halı saha yaparken sıcaktan kimse tam randımanlı şekilde koşamadı çünkü direkt nefesi tıkıyordu hava. bunun üstüne bugün söz konusu antalya maçını hatırladım ve teşhisi koydum: sıcaktan dolayı takım ekstra efor sarfetmedi. bu da çok kötü bir oyuna yol açtı. kaçan penaltı ve kırmızı kart da tüyü dikti. denizli deplasmanına gidilebilecek en kötü zamanda gittik: sıcağın cevcevinde.

  bunu düşününce, bugün belhanda feghouli ikilisi birden 11'e giremeyecek olsa bile farklı bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı
 • 505
  galatasaray'ın taktik yetersizliği ve kırılganlığı nedeniyle kaybettiği maçtır. kaçan penaltı ve peşinden gelen kırmızı kart ile, zaten yetersiz olan organizasyonumuz birleştiğinde denizli'ye bile kaybediyorsun işte.

  sıcak hava, nem, fiziksel yükleme bilmem ne sadece bizim ülkede konuşulan bahaneler. en çok da bize zarar veriyor. denizli de aynı sıcaklık ve nemde oynamadı mı? ben ingiltere'de, ispanya'da, italya'da, almanya'da hava durumuyla ilgili bir analize hiç denk gelmedim. sadece taktik konuşulur. galatasaray doğruları yapmaya çalışsın ama yenilsin bana koymaz, ama uzun zamandır ne oynadığı belli olmayan takımımız var. biz bahaneler ürettikçe en çok biz zarar göreceğiz.

  takım bu maçtan sonra tabii ki toparlar, havaya girse ligi de süpürür. ama futbolumuzu geliştiremedikçe istikrarsız, kırılgan, deplasmanlarda sürünen ve avrupa'da avcunu yalayan takıma mahkumuz.:(