• 3
  rezalet top oynayan fransa'nın arka arkaya 3 maçtır 120 dakika maç oynayan hırvatistan'la karşılaşacağı maç. dünya'nın yüzde 95'i falan hırvatistan'ı destekler heralde. ayrıca belçika maçındaki fransa'nın anti futboluna, zaman geçirmesine, mbappe'nin kendini yerlere atmasına ve genel olarak deschamps'a ayrı kıl oldum. matuidi sol kanat nedir amk yerinde ?

  sonuç olarak umarım hırvatistan kazanır.

  bonus: yıllar önce kim 500 bin ister programında efsane bir soru vardı. galiba 250 bin lira sorusuydu, " kravatı kim bulmuştur ? " o programda yarışmacı yüzde 50 joker hakkını kullanmış geriye fransızlar ve hırvatlar kalmıştı ve fransızlar diyip elenmişti. bu sefer hırvatlar kazansın bari. sıfır alaka hiç bağlayamadım ama neyse bilgi olsun, o programı hatırlayanlar da vardır belki.

  edit: şimdi yarışmanın görüntüsünü buldum da, dayı çok yazık olmuştu sana be gümbür gümbür gidiyodun, kulakların çınlaşın: http://img01.alkislarlayasiyorum.com/.../200/200066-7340.jpg
 • 4
  hırvatistan da fransa da sevdiğim takımlar değil ancak buraya hep düzgün futbol oynamaya çalışarak gelmiş bir hırvatistan ve hayvani kadrosuna rağmen 5 dakika bile top oynamamış fransa karşılaşıyorsa tabii ki hırvatistan kazansın isterim.

  üst üste 3 maç 120 dakika oynayan hırvatistan, fiziksel özellikleriyle ön plana çıkan fransa karşısında. yine de o gün sahada bir tane çok büyük futbolcu olacak.

  (bkz: luka modric)
 • 6
  hırvatların finale kadar üst üste 3 maçtır 120 dakika oynamasına ilaveten bir de yarı final maçını fransa'dan 1 gün sonra oynadıkları için acayip yorgun çıkacakları maç.

  bu maçta top hırvatları sevmeli. başka bir ihtimal yok maalesef. eğer mantıklı bir şekilde iki tarafı tartarsak hırvatistan'ın hiç şansı yok gibi. ama futbol bu, bakarsınız bir mucize gerçekleşir. dünya üzerinde en sevmediğim milli takım olan fransa olur da kaybederse hırvatlar kadar sevinirim herhalde.
 • 7
  çocukluk kahramanlarının dünya kupası serüvenlerini dinleyerek büyüyen; bugün itibariyle o kahramanların yerini alan 23 adamın saha ve sahada olmak üzere kulübede yerini alacağı karşılaşmadır. kimse “sürekli 120 dakika oynadılar” falan demesin boşuna; emin olun bu motivasyonla o maç 200 dk olsun yine çıkar oynar hırvatistan. tarihinin bugün itibariyle en iyi jenerasyonunun son dünya kupası maçı ve bunun adı final.

  turnuvanın başından beri “futbol oynayarak” finale gelen, altın jenerasyonunun adına yakışır birlikte son maçına çıkacağı hırvatistan ile, elinde dünyanın nitelik olarak en kalabalık oyuncu havuzu olmasına rağmen, rakip ayırt etmeksizin 4 defans 2 dmc 1 mc lw rw ve st dizilimi ile sahaya çıkan, kesinlikle zevk vermeyen bok gibi bir futbol oynayan, giroud a şişirilen topların mbappe ve griezmann’a indirilmesi taktiğini benimsemiş, ismen hamza hamzaoğlu, mentalite olarak ziya doğan’ın fransa şubesi döşan döşanoğlu önderliğindeki fransa’nın karşılaşacağı, fransızlar dışında futbolu seven her bir bireyin fransa’nın anti-futbolu nedeniyle hırvatistan’ı desteklemesi gereken bir maçtan bahsediyoruz. bu turnuvada yer alan takımların ıkım ıkım kapanarak güzel futbol zevkimizin içine ettiğini bir tek ben düşünüyor olamam sanırım.

  maça gelirsek hırvatistan’ın en büyük dezavantajı 120 dakikalık 3 maç değil, futbol oynamak istemeleri, ivan strinic ve ağır stoper ikilisi olacaktır. motivasyon önemli bir şey ise de, strinic, isterse sabahlara kadar motive olsun mbappe karşısında bir anormallik olmazsa ezileceğini öngörüyorum. yine fransa'nın bütün taktiği kapanıp uzun toplarla ön üçlüyü buluşturmak ki hırvatistan'ın önde oynamayı seven yapısı, fransa'nın bu iğrenç ötesi taktiği için biçilmiş kaftan.

  umuyorum hırvatistan ve futbol kazanır.