• 152
  her hafta dediğim gibi fenerin anahtarı rodriguesdir. topu ileriye taşıyan tek adam. orta sahaya kadar vedat gelir topu kruseye verir oda hemen rodriguese aktarır ve rodrigues hızla topu ileri taşır. fenerin tüm planı buydu ama rodri olmayınca tıkandılar ki maç 2-0 olana kadar topla oynama yüzde 75 ama pozisyon sıfır. fenerin hücum organizyonu olmayan bir diğer maçı.
 • 154
  fb için skoru kadar golleri de rencide edici maç ..

  ilk gol :ceza sahası dışından topu kanat oyuncusu kalecinin üstünden aşırıp ondan sonra kafa ile (evet) assist yaptı ve takım arkadaşı topla beraber fb kalesine girdi .
  topla kaleye girmek ....
  en son çocukken mahalle maçında falan yapılırdı.
  bunun bir üst rencide edici modeli , topu çizgide durdurup yere eğilip kafa ile gol atmak.

  2.gol lüksemburglu oyuncudan geldi. 2 kişi ile 6lı savunmaya attılar. lüksemburg..
  bunun daha rencide edici olanı andorralı oyuncudan gol yemek.

  fenerliler , “biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu” olayını yanlış anladılar galiba..
 • 155
  whoscored'tan aldığım ankaragücü'nün ortalama pozisyonları: https://i.hizliresim.com/AGZzYp.jpg

  özellikle stoper hattına bakılınca aşırı bir geri yaslanma var. bu aşırı absürt bir geri yaslanma. twitter'da 11tegen11 diye bir hesap var. genel olarak istatistik ve ortalama pozisyon paylaşan bir hesap. hesabın paylaştığı maçları şöyle bir incelediğimde ankaragücü'nün ortalama pozisyonuna yakın bir tane takım bulabildim. o da hırvatistan ligi'nden hnk gorica diye bir takım. onlar da 2-0 yenilmiş.

  maç içerisinde de ara ara alihan kubalas'ın ofsayt kuralını bilip bilmediğini sorguluyordum. stoper ikilisi bu kadar geride karşılarken kitsiou ve tiago pinto da sürekli olarak rakibi önde karşılıyorlardı. stoperlerin yanında ve önündeki boş alan aşırı büyüktü. kruse özellikle ikinci yarıda sürekli arka direkte el kaldırıyordu ama topu kimse oraya atamadı. ilk yarıda da fenerbahçe'nin stoper ikilisinin önündeki o koca boşluğu değerlendirebildiği bir tane pozisyon vardı. onda da ozan tufan kötü bir şut çekti.