• 176
  fikri hür vicdanı hür galatasaray taraftarının özhan canaydın bile olsa hiçbir galatasaraylıya laf ettirmeyeceğini bir kere daha ispat ettiği protesto.

  erdoğan bayraktar rutin bir propaganda konuşması yaparken, hatta ekranda tribünde olup konuşmasıyla dalga geçen insanlar görünürken "özhan canaydın'ın o aciz duruşu hala aklımda" demesiyle ortalık karışmıştı.

  olay aslında bir patavatsızlığın yarattığı etkiye tepki iken, erdoğan bayraktar da aynı üslup ile konuşmaya devam edince olaylar büyüdü. habercilik ve ortayolculuk üstadı mehmet ali birand'ın hala hatırlanan eyvah nidası sonrasında yaşananların yanında devede kulak kaldı.

  ultraslan ıslıklar yükselirken eller havada şekilde göstererek alkış tuttu. recep tayyip erdoğan ve yanındakiler stadı terketti. adnan polat hepsini tespit edeceğim dedi, hiçbir şey tespit edemediği gibi birkaç ay sonra ibra edilmeyerek yarattığı etkiye hakettiği tepkiyi aldı. galatasaray taraftarı bir ara muhalif falan sanıldı. stadın yolları bitmedi, üstü kapanmadı.

  biz de fikri hür vicdanı hür galatasaray taraftarı pankartıyla iyi prim yaptık şimdi yalan yok...

  işin en komik tarafı sırf ceza olsun diye fetönün türkçe olimpiyatları ak parti tarafından türk telekom arena'ya verildi. o dönem böyleydi bu işler kimse hatırlamaz şimdi...

  o değil de erdoğan bayraktar, umarım bir gün çaresizliği tadarsın...

  (bkz: tarihte bugün)
 • 177
  yeni ali sami yen stadımızın açıldığı ve yeter denilmesi gereken anda yeter dediğimiz gündür.

  bir operatör ün en çok sms atana davetiye verme kampanyası vardı ve bir davetiye kazanmıştım, babama hediye ettim. açıkçası kalabalıkta doğru kapıyı bulabilir mi diye de çok endişe etmiştim. o günü her andığımızda, her konusu açıldığında teşekkür eder babam. o anlara şahit olduğu, tepkisini dile getirebildiği için.
 • 178
  bazı tatlı su kalelerinin 3 temmuz'dan sonra cemaate açıktan cephe almak için doğru zamanı beklemesine benzemez; galatasaray taraftarı iktidara en güçlü olduğu dönemde yapmıştır bu protestoyu. sonrasında yıllarca cezalandırıldık, stadımız yarım yamalak, metromuz kapalı, metro çalıştığında da klimalar açılmadığı için havasızlık tehlikesiyle maça gidip gelen insanlar, sermaye artırımının reddi, leş gibi yabancı sınırları vs.

  sonrasında tüm oklar aleyhimize dönse de yakın geçmişteki en gurur duyduğum akşamlardan biriydi bu. orada olup bu haklı protestoda sesi bulunan herkesin yüreğine sağlık.
 • 180
  ömrüm boyunca tribünlerde yaşananları ve galatasaray taraftarına hakaret edenleri unutmayacağım bir gündür.

  protestoyu ultraslan foruma taşıdığımız için, 2001 yılından beri bünyesinde bulunduğum, yurtdışında bir ülkede koordinatörlüğünü yaptığım oluşumdan dışlanmış ve kovulmuştum. gerçi o gece belki de 1000' in üzerinde bilinçli galatasaraylı, iktidar yanlısı reisler tarafından oluşumdan çıkarıldı hemde tehditlerle.