• 190
  bismillahirrahmanirrahim...

  ilahi adalete sığınarak geldik bugüne kadar. hep ne dedik? yarına kalsa, yanınıza kalmaz!

  sezon boyunca kollananlar, sezon boyunca haksız kazanç elde edenler günü gelince bunun cezasını çekerler. bu bazen aynı sezon içinde olur, bazen sonraki yıllar boyunca...

  hakemlerin rakipleri net doğradığı maçlarla yarışa tutunanlar, adil yönetimler olunca şampiyonluk maçında, lider olacağı maçta, bir kere daha en acı şekilde travma yaşıyor değil mi? sebebini siz daha iyi biliyorsunuz.

  ligin başında hiç burada olmamam gerekirken ittirilirsin,en önemli rakibin doğranırken, en iyi oyuncuların haftalarca kart görmezler ama sonra ne olur? en iyi oyuncuların sakatlanır sezonu kapatır, en iyi oyuncun yüzde yüz golü kaçırır, 10 kişi takımdan gol yemesen belki şampiyon olacakken, o golü de yersin, falan filan...

  ****

  başkasından alkış bekleyen, sizi yenenleri koridorda döven, sonra ne hikmetse sezonu kapatmış oyuncuların ceza aldığı bir düzende,

  rakip kalecinin elini kolunu çektiği maçlardan, rakip defansın elini kolunu sallayarak goller 7dirdiği maçlardan sonra bugünü yaşamayı beklemiyordunuz değil mi?

  biz bekliyorduk! öyle derinden, öyle sessiz ama öyle inanarak bekliyorduk ki...

  ben 14 mayıs 2006'yı da yaşadım, 12 mayıs 2012'yi de... 2008'de kezman penaltısı ile dönen sezonu da kazanacağımızı o gün hissettim... bu şampiyonlukların hepsi galatasaray tarihinin en önemli şampiyonluklarıdır.

  her şampiyonluk çok güzeldir tabii ama 2012>2013'tür mesela.

  bence 2006 hepsinden çok daha büyüktür...

  işte bu şampiyonluk öyle bir şampiyonluk olacak ki bize değil, çocuklarımıza bile 11 mayıs 2021'i kimse unutturamayacak. belki de tarihimizin en özel şampiyonluğu olacak...

  ****

  ah ahhh... 1986'da namağlup 2. olan bir takım var hatırlar mısınız? jupp derwall'in ahı...

  işte o takımın ahı var... biz 1987'yi kazandık diye 1986'yı unutmadık!

  1987'de denizlisporlu erol 30 metreden atmasa bırak galatasaray tarihini, türk futbol tarihi değişecekti... arayanlar için, işte ilahi adalet orada...

  ***

  1993'te kendilerinin 6 attığı, iki maçta 10 attığı ankaragücü'ne ligde kalması garanti hâle gelmiş, birçok oyuncusu korkusundan maça çıkmamış (eski futbolcuları sinan engin dahil) ankaragücü'ne şampiyonluk maçında son hafta 8 tane attı diye tarihe "8 gol lazımdı 8 attılar" yalanını uyduranlar, 1-0'da da şampiyon olacağımızı konuşmak istemezler, birçoğu da yeni nesil çocukları bu yalanla büyütürler.

  şimdi başlamışlar malatya haftalardır 4 gol yemiyormuş da, bakacaklarmış da?

  valla hazır bakmışken hatay bu sezon kaç kere 7 yemiş ona da baksınlar, babel'in omzuna çarpan topu niye iptal etmişler? kerem aktürkoğlu'nun iptal edilen penaltısının sebebini sorsunlar... falcao'nun, muhammed'in, emre kılınç'ın, diagne'nin kırmızılarına bakıp, josef'in, rosier'in verilmeyen kırmızılarını sorgulasınlar...

  tabii artık kimse bunlara bakmaz, kimsenin işine de gelmez...

  ama +2 gol avantajlıyken, kendi maçından önce rakibinin rakibine dilenecek hâldeysen geçmiş olsun, sen zaten şampiyonluğu kafada kaybetmişsin...

  ****

  artık iş şampiyonluk refleksinden, daha çok istemekten, inanmaktan ve winnerlıktan geçiyor.

  evet çok dezavantajlıyız, beşiktaş'ın atacağı her golden 3 fazla atmamız ve en az 4-0 kazanmamız gerek ama biz galatasaray'ız!

  bu işi buraya kadar getirmişsek, buradan sonra değil 4-5 gol 10 gol gerekiyorsa 10 gol atacağız allah'ın izniyle!

  fatih terim buraları çok iyi bilir, en sevdiği yerler buralardır. onun aklı, onun varlığı zaten her yarışta bizi öne çıkaran şey...

  buraları oynamış tecrübeli oyuncularımız var, buralar için yaşayan adamlar var bu takımda!

  buraları iliklerine kadar hissetmiş ve bu anlardan beslenen bir camia var burada!

  ****
  gaziantep maçı ile başladık, rakibin maçına bakmadan gerekli averajı alıp yarın bu işi bitireceğiz. size hep bir şeyler söyledik, dedik ki arkadaş biz bu işin sonuna kadar gideriz, gidersiniz. allah'a şükürler olsun ki aslan gibi bir periyot çizdiniz, aslan gibi top oynadınız. yarın 22 mi 23 mü? yarın birlikte 23. şampiyonluk için sahaya çıkıyoruz, ve bunun adı da final. yine söylüyorum, kazanacaksınız. kazanmak için uğraşacaksınız, ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız hep şampiyonsunuz, ve öyle kalacaksınız. allah yardımcınız olsun !..."
  ****

  bizim için galatasaray...

  allah'ım sen bizi utandırma!

  https://gss.gs/5tz.jpg
 • 191
  çok gol atmamız gereken ama öncelikle bir şekilde kazanmamız gereken maç. yani önce kazanmamız lazım. dolayısıyla orta sahayı boşaltıp ileriye bir sürü hücumcu atarız, bir de eksik yakalanıp saçma bir gol yersek vay halimize.

  o yüzden ne olursa olsun gedson - taylan - kılınç üçlüsü olmalı orta sahada. bu üçlü ligde her takıma üstün gelir şu an. bu üçlü ile önce orta sahayı domine etmemiz lazım ki oyunda üstünlüğü sağlayıp sonra gole gidelim. oyun planı olmadan yaldır yaldır hücumcu attığımız maçları gördük. ilerideki üçlü kim olur onu bilmiyorum. kim oynarsa oynasın bir şekilde iş yapar ama bu orta saha üçlüsüne muhakkak sahada olmalı.
 • 193
  diğer maçta beşiktaş'ın bir an için en azından bir farkla kazandığını düşünürsek, bu maçta en az 4 farklı bir galibiyet olması gerekiyor adımıza.
  oynadığımız oyun, üretkenliğimiz bunu vaad ediyor mu? maalesef bu soruya "hayır" demek durumundayız.
  ama bir yandan da bu tip maçlarda sezonu özetleyen performanslardan ziyade bu maça, bugüne özel oyuncu form durumları ve psikolojileri daha fazla etki ediyor.
  yoksa sezon genelindeki pasa dayalı ama üretkenlik fukarası oyunla biz en son oynanan konyaspor maçından hallice bir oyun izleriz en fazla.
  bu nedenle herkesin full konsantre olduğu, zor bulduğumuz pozisyonları kolay heba etmediğimiz, maksimum dikkatle değerlendirdiğimiz bir oyun olmalı.
  her ne kadar üretkenliğimiz tartışılır dediysek de sezon içinde içeride 6 gollü galip gelinen denizlispor ve gençlerbirliği maçlarının varlığını da unutmamak gerek bir yandan.
  malumunuz son yıllarda duran toplardan pek ekmek yiyemiyoruz. bu maçta bunu kırmamız şart, verimli kullanmalıyız.
  öncelikle yedek kalecimiz dahil her oyuncunun aklında önceliklendirme anlamında ilk olarak maçı kazanmak, sonra atabileceğimiz kadar gol atmak olmalı, evet, önce maçı kazanmalıyız. zira ihtimallerden biri de averaja gerek kalmayacak şekilde puan parkıyla şampiyon olmak.
  dolayısıyla sıralamamız galibiyet + maksimum gol olmalı.
  maçlara dair;
  iyi senaryolar;
  maçın başında ilk 15-20 dk'da atacağımız 1-2 golle beşiktaş'ın zaten kötü olan psikolojisini iyice bozmak ve belki bu sayede beşiktaş'ın galip gelemediği ve bizim daha fazla gol atmaya ihtiyaç duymadan puan farkıyla şampyon olmamız

  iyi ya da kötü olması tartışılır senaryolar;
  beşiktaş maçının uzun süre golsüz geçilmesi ya da göztepe'nin bulacağı bir golün bizim takımın fazla gol atmaktan ziyade konsantrasyonunu galibiyete çevirmesine, akabinde beşiktaş'ın son dakikalarda geri dönmesi ve bize skoru arttırmak için süre kalmaması gibi bir ihtimalin varlığı.

  kötü senaryo
  bizim maçın mantara bağlanması, aksine beşiktaş'tan gelecek gol haberleri ile motivasyonumuzun kaçması ve psikolojimizin bozulması
  beşiktaş'ın uzun süre öne geçememesi ile kendimizi puan farkına şartlamışken son dklarda beşiktaş'ın golü bulması ama bize fazla gol için süre kalmaması.

  tabi bunların hepsi olabilitesi olan durumlar, en makulu beşiktaş'ın puan bıraktığı, bizimse galip gelerek puan farkıyla şampiyonluğa uzanmamız.

  işin özeti, evet şampiyonluk güzel ama kaybı halinde yıkımı yaşayacak olan beşiktaş, bu da onları daha stresli yapacaktır.
  biz ise zaten 4-5 hafta önce kepenkleri indirdiğimiz için gelecek bir şampiyonluk muhteşem bir olay olur olmasına ama gelmezse de beşiktaş'a yapacağı tahribatın %10'unu yapmaz bizde.

  hayırlısı allah'tan, bekleyelim, görelim...

  (bkz: 15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı)
  (bkz: 28 nisan 2021 galatasaray konyaspor maçı)
 • 194
  özellikle ilk 20 dakikasında ön alanda baskı yapıp topu hızlı kazanmamız gereken maç. rakipte fofana ve mustafa eskihellaç gibi çok hızlı ve iyi kontraya çıkan oyuncular var. kanat savunmasında özellikle bu iki isme dikkat etmek lazım. geri kalanı futbolcuların şampiyonluğu ne kadar istedikleriyle alakalı artık. inşallah alnımızın akıyla çıkarız.
 • 196
  ciğersiz olmamız gerekiyor. sahanın her tarafında olmamız gerekiyor, bambaşka bir maç bu.

  bütün maç bunu yapabilir miyiz? çok zor. ancak ilk 45 dakika yeni malatyaspor'un üst üste 3 pas yapmasını bile bozmamız lazım. bunu arkada açık vermeden yapabilir miyiz? yaparız. ancak çok koşmamız lazım. sahada 11 kişi değil, 12-13 kişi gibi oynadığımız bir ilk yarı bizim işimizi çözer.

  ** beyni off moduna alıp pres yaparsak arkada açık veririz, gol yersek bu bize 5 gol olarak döner. ön alan presi akıllıca yapacağız.
  ** yukarıda yazdığım gibi ilk yarıdan işi çözmek bambaşka bir gece izletir bize. 15-20 dakika içinde galatasaray'ın 2 gol haberi izmir'e giderse beyni off moduna alıp aptallaşma durumu beşiktaş tarafında gerçekleşecek, kaçarı yok. bu senaryoda beraberlikle bile şampiyonluk gelebilir. ilk yarı herkes sarı-kırmızıyı görmeli sahada, her yerde biz olmalıyız. malatyaspor'un üst üste 3 pas yapmasına bile tahammül edemeyen bir takım görmeyi bekliyorum.
  ** ellere, kollara, dirseklere ve kornerlerde rakip oyuncuya dokunmaya aman dikkat. beşiktaş şampiyon olur, biz 1-0 kazanırız, bunlar beni çok üzmez. zaten imkansızdan geldik buraya, beşiktaş düşünsün eğer şampiyonluğu kaybederse. üzücü olan şu olur, buraya kadar getirdiğimiz bir senaryoda son sözü de 11 kişi, penaltı ve rakibe gol attırmadan söylemeliyiz.

  allah yardımcımız olsun.
 • 199
  ben beşiktaş’ın kazansa dahi maksimum 2 farkla kazanacağını düşünüyorum ki puan kaybı ihtimali de bayağı yüksek.

  tek maç, ötesini düşünmek zorunda değiliz. şu adam sarı görür cezalı duruma düşer, bu adam sakatlanır ligin geri kalanında oynayamaz gibi çekinceler yok.

  tek maç yahu, elimizde ne kadar opsiyon varsa kullanmak zorundayız. en azından ilk yarım saati 2 farkla kapatalım ki hem beşiktaş’ta baskı olsun hem de biz rahatlayalım.

  allah yardımcımız olsun, her namazdan sonra dua etmeyi unutmayalım. :)
 • 200
  ılk yari kontrollu oynamak lazim. oncelikli olarak kazanmamiz lazim unutmayalim ki. ılk yarida 2 0 gibi bir skor yeterli bizim icin. kendimizi kaybetmiscesine stresli halde saldirmak mantikli olmadigi gibi bizi strese sokarken rakibi de rahatlatir.

  sakince, acele etmeden ama seri bir oyun oynamamiz lazim. macin ilk 15 dakikasinda atacagimiz 1 gol goztepe stadinda muthis bir strese donecektir. sonrasinda 45 dakikayi 2 0 kapatabilirsek 2. yariya hem besiktas moralman cokmus olarak cikar hem de biz ekstra motive halde cikariz ve kalan dakikalarda fisi cekeriz.

  unutmayalim besiktasin da yenmek zorunda olmasi gibi bir durum var. onlar da rahat degil, onlar da bastirmak zorunda kalacak. ve savunma zaaflari olan besiktas arkada kesinlikle cok fazla bosluk birakacaktir. besiktasin puan kaybetme ihtimali fazla, kazanirsa da 1 veya 2 farktan fazla yapamama ihtimali de yuksek. o nedenle strese girmeden once 3 puan, sonra fark pesinde olmaliyiz. risk alacaksak da 45.dakikadan sonra olmali. ılk yari ayagi yere basan bir futbol ve mumkunse 2 gol istiyorum aslanlarimizdan.

  vurdugumuz gol olsun.
 • 203
  uyku tutmuyor kaç gündür. düşününce maçı nabzım yükseliyor kalkıp oturuyorum, sakinleşmeye çalışıyorum. kafamda ölçüp, tartıyorum. kalkıp averaj için nasıl skor ve şartlar gerekli okuyorum. beşiktaş'ın maçını da kafamda oynuyorum. kalbim nasıl dayanacak gerçekten bilmiyorum. şuanda bile kalp çarpıntısıyla yazıyorum. göztepe' nin stadı evin dibinde. ama bizim stadımız kalbimde çok daha yakın. kafamı başka şeye veremiyorum gerçekten. ne yazık ki şampiyon olma ihtimalimizi düşük görüyorum. gereken skorlar bir umutsuzluğa itiyor. bu kadar yaklaşmışken gol sayısıyla kaybetmek üzücü olacaktır.

  bastırıp skor alabildiğimiz az maç oldu bu sezon. duran topları da kullanamıyoruz. geriye akan oyun kalıyor fakat yeni malatya yumuşak bir takım değil.

  beşiktaş rahat baskı kurup, bi şekilde gol atıyor. duran top da kullanıyor, hakemler tarafından da rahatlar. göztepe ise çok dengesiz bir takım.bu maçın berabere bitmesini çok istiyorum.

  kendimi bildim bileli göztepe semti ve yakınında oturduk. yıllarca gürsel aksel tesisin içinde top oynadım, koştum, zaman geçirdim. herhangi bir dine mensup değilim, tutan totemlerim de yok. sadece o tesisin içinde geçmiş yıllarımın, gülümseyerek hatırladığım anıların yardımını istiyorum. o güzel enerjinin galatasaray'ı şampiyon yapmasını dileyerek cumartesi akşamına kadar susuyorum.
 • 206
  maça başladığımızda 3-0 geride başlayacakmışız gibi olma durumu beni acayip geren şampiyonluk maçımız. haftalar önce şampiyonluk umudum bitmişti. yine elimize bir fırsat geldi ama değerlendirebilir miyiz bilmiyorum. gece 4.30 oldu aklımda bu maç. kafamda düşünüyorum yok 4-5 gol atarız diyemiyorum. bir ihtimal göztepe bjkden puan alsa belki o şekilde olabiliriz sanki. umarım cumartesi sevinen biz oluruz.
 • 207
  ilk kez efsane denizli-fb (2005-2006) maçı sonrası şampiyon olduğumuzda ağlamıştım, küçük bir çocuktum o zaman. yıkmıştım ortalığı. sonrasındaki şampiyonluklarımıza da sevindim ama daha büyük olmanın getirdiği bir ağırlık vardı hep.

  cumartesi günü şampiyon olursak eğer ağlamalı ikinci şampiyonluğum olacak muhtemelen. winner olmanın da bir zirvesi vardır, buradan da geri gelinmez yani:)

  önce kazanmak önemli, sonrasında yapabilirsek farka gitmeliyiz. ben inanıyorum, yapabiliriz.
 • 208
  yani düşünüyorum düşünüyorum, evet biz geriden geldik ve o yüzden beşiktaş ciddi baskı altında hissediyor, sürekli algı peşindeler ama işin aslı bizim zaten şampiyon olmamız çok zor. bu maç bir şekilde kazanılsa bile 15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı‘nda beşiktaş 2-0 bile kazansa bizim 5-0 kazanmamız gerekiyor. yapabilir miyiz, sezon ortalamasını alırsak zor. benim düşünceme göre bu iş averaj hesabına kalırsa, beşiktaş’ın 2,3 farklı galibiyetinde zaten iş bitmiş olur. dolayısıyla bizim puan farkıyla şampiyon olmamız en ihtimal dahilinde olan bence onun için de göztepe’nin eline bakacağız. durumlar çok karışık, keşke son maçta sezon boyunca yaptıkları çirkeflikler, algılar, görmedikleri kartlar için güzel bi tokat yeseler ama işimiz zor, çok zor.
 • 209
  beşiktaş'ın bu panikle göztepe'yi yenmesi zor. yense bile 3 fark atabilirler mi? çok zor.
  bu durumda bizim bu maçı 5-0 yenmemiz yetiyor. olmayacak şey değil.
  bastırıp ilk 30 dakikada 2-0'ı bulursak her şey mümkün. tabii bu sırada beşiktaş henüz gol atmamış olursa bizim gollerin haberleriyle daha da zorlaşır gol atmaları.

  her şeyi bırakıp malatya'yı 5-0 yeneceğimizi düşünelim.
 • 210
  yorumlarda genelde mantıklı davranılıp, göztepe’nin puan alması durumuna yoğunlaşılmış, bunu yadırgayacak değilim.
  beşiktaş tamamen saha dışına kanalize olmuşken, başkanı, oyuncusu, antrenörü aralıksız rakiplerden bahsederken, konu biraz dağılmış durumda.
  maça göztepe’nin puan kaybetme temennisi ile başlamamız bence yapılacak en büyük hata olur.
  zaten üç hafta öncesine kadar şl bile düşük bir ihtimaldi bizim için, önce sahamızda kupa kaldıracaklardı, sonra karagümrük ü bitireceklerdi, 10 kişi kalmış rakibe beraberliği koruyamayıp, arsızca teşvik verilmiş açıklaması yaptılar.
  üç hafta önce olsa fener olacağına bunlar olsun diyen çoğunluktayım, ama bu kadar kepaze bir rakibe şampiyonluk kaybetmek artık canımı sıkar.
  neymiş rakip hiç fark yememiş, neymiş çok gol atamıyormuşuz...
  gene atamayabiliriz fark ama önümüzde tek bir doksan dakika var, topumuzla tüfeğimizle saldırıp, rakibi sindirmeliyiz, maçın her dakikasında şampiyonluğu çok istediğimizi göstermeli hissettirmeliyiz.
  şampiyonluk kaçarsa kaçsın, biz verdiğimiz ağır korkuyu son dakikaya kadar yaşatmaya devam ettirmeli tadlarını kaçırmalıyız.
  ben takımımıza güveniyorum olur veya olmaz, ama galip gelmeliyiz fark için oynamalıyız, çünkü galip geldiğimiz anda şl şansını da yakalıyoruz.
  herkese selam olsun, kötü geçen sezon şampiyonlukla son bulsun.
 • 211
  ben farklı kazanacağımızı düşünmüyorum malesef. bütün türkiye şuan bizim maçı konuşuyor asıl konuşulması gereken maç 15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı aslında. çünkü iş orada bitecek. kazanıp yerimizi garantiye alalım sonra bakarız averaj kasabiliyor muyuz. averaj fırsatını 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçında kaçırdık malesef küme düşen takımdan hem gol yedik hem de yeteri kadar atamadık. denizli maçında 4-5 fark yapabilseydik işimiz çok daha rahat olurdu. artık bu iki maç istatistik taktik teknik konuşacak maçlar değil. umarım hakemler tarafından kollanan, iteklenen yerine biz oluruz şampiyon.
 • 212
  malatyaspor maçından sonra ister şampiyon olalım ister ikinci zerre kadar umrunda olmaz. benim istediğim avrupa’da şampiyonluk. avrupa’da başarılı olacaksak ikinciliği, başarısız olacaksak şampiyonluğa tercih ederim. bu nedenle en ufak bir şaibe bulaşsın istemiyorum son hafta maçlarına.

  şampiyon olursak şampiyonlar liginden gelecek paraya ihtiyacımız yok mu? var tabi ama o para şaibeli bir maç sonrası gelirse geldiği gibi gider. hiçbir faydasını göremeyiz. ben bu sezonun marafona-babacar sezonu olarak anılmasını istiyorum.

  yıllardır bizi zalad iftirasıyla yıpratanların marafona, babacar ve hatay’ın kadro dışı bırakılan stoperi (ismi ne haltsa) için jimnastikçilerin bundan sonraki yıllar ne diyeceğini çok merak ediyorum.

  zalad iftirası derken, zalad o maçta hatalı gol yemedi demiyorum. yediği bir gol var ki saçma ötesi ama yine de marafona’nın yediği gol kadar değil. üstelik sekiz golün tamamını zalad yemedi üçünü ikinci yarıda oyuna dahil olan kaleci arif yedi. bizimkiler bir şey yapmış mıdır bilmiyorum ama o gol hep midemi bulandırır. ama şundan adım gibi eminim ki, zalad o maçta muslera yutmuş olsaydı bile, beş golden aşağısı olmazdı. çünkü kalli döneminde galatasaray çok mükemmel futbol oynuyordu.

  kısacası malatya’nın da göztepe’nin de çıkıp aslanlar gibi normal oyunlarını oynamalarını, sonuç ne olursa olsun herkesin mutlu olmasını istiyorum. bizi on dört yıl engellediler ama sonuçta gelip hepsini ezip geçtik. yine aynısını yaparız. kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmeliyiz.

  hedef avrupa’da şampiyonluk.
 • 214
  bu maçı oynarken oyuncularımızın kulağı izmir de olmamalıdır. biz şampiyon olmak istiyorsak tüm hesaplarımızı bjk'nin en az 2 farkla kazanacağını hesap ederek yapmalıyız. yani parolamız yemeden 5 gol atmak olmalıdır. kendi göbeğimizi kendimiz kesmek durumundayız. bjk göztepeyi yenemeyebilir. hislerime göre iş averaja kalmayacak bjk puan kaybedecek. ama futbol gerçekler oyunu ve biz tüm planımızı 5-0 üzerine yapmalıyız.

  bu kadar gol atabilir miyiz? gol yer miyiz? bunların hepsini maçta göreceğiz zaten. bjk gol yemiş olsa bile biz maça bu konsantrasyon ile devam etmeliyiz.

  bence bunları da boşuna konuşuyoruz. başımızdaki adam fatih terim... o şampiyonluğa ulaşmak için tüm ihtimalleri hesaplamış ona göre planını yapmıştır. hocaya bu maçlarda sonsuz güvenim var. kafasını saha içine verdiğinde bu ülkede rakibi yok. ve şu an tüm konsantrasyonu ile bu maça hazırlandığından adım gibi eminim. kafam rahat. teknik ekibimize güveniyorum.

  en kötü ihtimalle malatya'yı yener ikinci oluruz. şampiyonlar ligi ön elemesinde şansımızı deneriz. zira bundan 3 hafta önce bana deselerdi ki galatasaray 2. olarak ligi bitirecek ben buna mutlu olurdum.

  şimdi arkamıza yaslanıp daha önce defalarca kez tarih yazmış bir adama güvenip, yeni tarihler yazmasını beklemek.

  (bkz: konsantrasyon)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!