• 2
  şu dakikalarda adana sokaklarında başlamış olan maç. stada pankart asmak için giren adanasporlu taraftarlardan birinin demirspor pankartlarına orta parmak yaparak sosyal medyaya attığı fotoğraf sonrası demirsporlular da stadda asılmış olan adanaspor pankartlarını yırtıp sosyal medyaya yükleyerek bir nevi rövanşı aldılar. son gelen haber ve videolara göre adanasporlular demirsporlulara saldırıp kovalamış durumda stad önünden.

  nereye kadar gidecek merak konusu...
 • 3
  (bkz: el kebabiko)
  düşman kardeşler. kelimenin tam anlamıyla durumları budur. eskiden 3lü düşmanlık vardı, mersin idman yurdu da dahildi bu 3lüye. simdi iki takim kaldi başbaşa.
  adanalıları oranlarsak taraftar olarak yuzde 60 adana demirspor yuzde 40 adanasporludur.
  iki takımın taraftarı da mevzu bahis adana veya ülke ise laf ettirmezler.
  adanaspor'un sağcıların adana demispor'un ise solcuların takımı olduğu söylenir.
  adanaspor'un taraftar grubu turbeyler iken adana demirspor'un taraftar grubu mavi simsekler'dir.
  adana demirsporlular "adana demirsporludur" derken adanasporlular "adana turuncudur" der.
  ayrica bu rekabetin neden bu halde olduguna dair bir yazı:

  --- alıntı ---
  uzanlar adanaspor a.ş.'u satın alana kadar adana demirspor taraftarlarıyla adanaspor a.ş. taraftarları arasında hiçbir problem yoktu. adana 5 ocak stadı'nın yarısı mavi-laciverte, diğer yarısı turuncu beyaza boyalı idi. maraton tribünün üstünde ise 'biz kardeşik' yazısı yazılı idi. ne olduysa uzanlar adanaspor a.ş.'u satın aldıktan sonra oldu. stadı boyattılar biz kardeşik yazısını sildiler stadın kapalı kısmının tavanına adanaspor yazıldı adana demirspor o dönemler çok zor günler geçiriyordu futbolcular paralarını alamıyorlardı, kulüpte doğru düzgün yemek bile çıkamıyordu. taraftar açlık grevi yapıyordu taraftar takıma yardım amaçlı eşya piyangosu satıyordu peki uzanlar'ın satın aldığı şehrin diğer takımı ne yapıyordu? adana demirsporumuzdan her hafta maç yapması için stad kirası alıyordu demirsporumuz sıkıntılı günler geçirirken ödemeyi düzenli yapamadı ve kazım başer stadında maç yaptı. demirspor borçlarını ödeyememiş çok önemli bir maça çıkacağı vakitin sabahı takımın otobüsü uzanlar'ın avukatları tarafından haciz ediliyordu. adana demirsporumuz o gün kırmızı belediye otobüsüyle stada geldi. adanaspor a.ş. zirve yaparken adana demirsporumuz aksine alt liglere düşüyor. bugünler hiç unutulmadı. adanaspor anonim şirketi süper ligdeyken maçlarından önce her hafta bir ünlü sanatçıyı maçlarına getirir maç öncesi konser verirlerdi oynarlardı gülerlerdi eğlenirlerdi. para var huzur var mantığıyla yaşamaya devam ederlerdi. o senelerde bir tane adanasporlu, arkadaş bu adamlarda bu memleketin takımı, uzanlar ne yapmaya çalışıyorsunuz demedi, diyemedi! adana demirsporluların uzanlardan sonra tüm dostluk bağlarını koparan bir kulübe bundan sonrada bakış açısı değişmeyecek. adanaspor anonim şirketi kulübü adana demirsporluların düşmanı değil ! ama dostuda değildir

  --- alıntı ---
 • 4
  demin yine atatürk parkı'nın önünde iki grup birbirine girdiydi. öğlen gibi de gazipaşa'da taşlı sopalı kavga vardı. polisin müdahale etmesi için ne gerekiyor merak ediyorum valla. sabahtan beri şehrin göbeğinde elektrik de yok bir de üstüne kavga falan derken esnafın canından bezdirmişler. herkes çok gergin.
 • 6
  adana demirspor sağ kanadı yokmuş gibi oynadığı ve mütemadiyen volkan şen’in kanadından gol aradığı müsabaka.

  adanaspor da sağ kanattan geliyor. yani iki takımda (birinin sol kanadı diğerinin sağ kanadı) aynı koridoru kullanıyor hücum etmek için. bu arada 10 faul yazıyor ama sanki daha fazla faul oldu. oyun çok sık durdu.. normal şartlarda lecce - caglari maçı gibi 0-0 bitmesi gerekiyor ama her iki takımdan birinin her an sakarlık yapacakmış gibi bir görüntüsü var.