• 71
  maçı komple izledim. maçtan önce bjk'nin puan kaybedeceğini de söylemiştim. umduğum ve düşündüğüm gibi oldu.
  beşiktaş hemen hemen hiç bir şey oynamadı. çok net şekilde özellikle 2. yarı hakem sürekli beşiktaş'ı arkasından ittirdi.
  2 aynı pozisyona 2 farklı karar verdi. biri vida'nın biri okaka'nın faul pozisyonları.
  vida ilk yarı rakip yarı alan da yakın marke ettiği rakip oyuncuya topla karışık şekilde giriş yaptı hakem devam kararı verdi. ikinci yarı okaka kendi kalesine yakın bölgede ilk önce topa gayet net şekilde vurmak kaydıyla dizini de daha sonra (milisaniyelik hareket) rakibine koyarak bir müdahalede bulundu. hakem bu pozisyona da faul çaldı.
  iki benzer pozisyon iki farklı karar.
  bir de bana göre fecaat bir penaltı kararı var.
  başakşehir'li futbolcunun topu elle kesme isteği yok. çünkü adam sol bacağını topa doğru atmış ardından eli geliyor haliyle. sol boşluğuna çarpan top sekip eline geliyor. yani aslında boşluğuna gelmese top yanından kayıp gidecek.
  el bana göre olması gereken yerde. sol bacağı kaldırmak suretiyle aksiyon alırken aynı anda sol eli çekmeyi maç yaparken denemek lazım bakalım olacak mı?
  bir de şu şekilde bakıyorum olaya. aynı pozisyon galatasaray'a olsa lehine karar çıkar mıydı? bence görmezden gelinirdi. bu bakımdan bu iki düşüncemi birleştirerek penaltı değildi diyorum.
 • 72
  şimdi durup dururken ne alaka da 15 ekim 2021 başaklehir beşiktaş maçına entry giriyorum? girmem gerektiğini entryi okuyunca anlayacaksınız.

  -beşiktaş’ın gerçek yüzü başakşehir maçında görülmüştür.
  -sivasspor maçında harikalar yaratıp iki gol atan güven yalçın’ın bu maçta yürüyecek hali yoktu ve devre arasında da oyundan alındı. iki hafta arayla yapılan maçlarda bu kadar farkın olmasının hiçbir mantıklı nedeni olamaz.
  -beşiktaş’taki sakatlıkların tamamına yakını adele sakatlığıydı ve bu sakatlıklar sezon içinde devam edecektir. adele sakatlığının nedeni de öyle yanlış antremandan falan değil. dikkat edin sakatlıkların tamamına yakını borussia dortmund maçında ortaya çıktı. çünkü dortmund fizik kondisyonu çok yüksek bir takım ve beşiktaş’ı zorladı. zorlayınca da kaslar takır takır attı. adım gibi eminim ki ajax da zorlasaydı eminim birkaç sakat daha vereceklerdi. ancak ajax yürüyerek oynamayı tercih etti ve adeta 2-0’lık sonuç almaya karar vermiş tarzda oynadı. bazılarının iddiası odur ki 2,5 gol üzerine 20 m euroluk bahis oynanmış. olur mu olur. 20 m euronun beşini verirseniz her türlü sonucu garantilersiniz. rabii ki bu sadece bir iddia ama asla yabana atılmaması gereken bir iddia.
  -adele sakatlıklarının ana nedeni aşırı vitamin yüklemeleridir. bu yüklemeler sonucu bunu (yüklemeleri) kaldıramayan kaslar da lifler atar.
  -nsakala’nın geçirdiği kalp rahatsızlığı da nedensiz değil.

  iki sporting lizbon, galatasaray ve hatay maçlarında da göreceğiz bunları. rakipleri beşiktaş’ı zorlarsa sezonu kapatacak futbolcuları olabilir. çünkü artık adeleyi geçip bağları zorlayabilirler. rabii ki istemem hiçbir futbolcunun sakatlanmasını ama kendi düşen de ağlamaz.

  biraz geç oldu ama düşüncelerimi açıklamak istedim.