• 30
  beni buram buram korkutan basın açıklaması. insanlara bela okumam, çok ağır bir durum. hocanın kovulması senaryosunda da etmem büyük ihtimalle ama şahsım adına çok ama çok büyük bir ah alır bütün yönetim. biz bu ayrılığı 7 sene önce yaşadık, allah bir kez daha yaşatmasın. hocanın mutlu olmasına yol açmasını dilediğim basın açıklamasıdır. güzel bitirelim şu günü ve 17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçının havasına girelim.
 • 31
  akşamdan beridir anlam veremediğim şekilde hızla haber yayılıyor birinde deniliyor ki bu basın toplantısında fatih terim'i kovacak sonra biraz zaman geçiyor vazgeçtiler, daha sonra adamın basın toplantısının içeriğini falan paylaşıyorlar ya şaka mısınız siz kimi kandırıyorsunuz ya ? bizim sazan twitter tayfa gs profilide her boka inanıyor cidden her mecrada aklı selim insan bulmak zor oldu gencinden yaşlısına.
  delinin biri kuyuya bir taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor işte.

  sanırsın ki biri mustafa cengiz'in yanında söylüyor mesela

  mc: fatih terim'i kovacağım.
  mc: tepki var vazgeçtim.
  mc: yarın şunları şunları diyeceğim.
  mc: fatih terim'i tekrar kovabilirim.
  mc: sadece gündemle ilgili konuşacağım.

  haberler bu hızla ilerliyor şakasız ve bizim taraftarımız da hepsine inanıyor ne diyim helal olsun valla.
 • 32
  hocanın kovulacağı basın toplantısı :d

  yarın mustafa cengiz "nereden çıkıyor bunlar, hocanın yanındayız, biz yönetici olduğumuz sürece hocayı takımın başında görmek istiyoruz" dese bu sefer de r yaptı omurgasız diyecekler adamın arkasından.

  yani kısacası ya hocanın kovulacağı, ya mustafa cengiz'in bir kere daha omurgasız ilan edileceği toplantı. ama asla duyumculara, derbi öncesi gazetelerde manşet manşet haber yapan havuz medyasına, sözde galatasaraylı yeni medyaya hiçbir şey denmeyecek. herkes hayatına devam ederken olan biz galatasaray'ı sevenlerin bu gece'lerine olmuş olacak.

  he olur da hoca ile yollar ayrılırsa onu o zaman konuşuruz. 1 gün önce neden konuşalım bunu?
 • 33
  sorunların geçiştirileceği konuşmaları barındıran söyleşi olacaktır. mustafa cengiz yapısı itibariyle kimseye görevden el çektirecek birisi değil. hele hele milyonlarca sempatizanı olan, ülkenin en büyük kulübünün başkanlık makamınının sahibi iken böyle bir tavır sergilemez diye düşünüyorum. ne olursa olsun bu kulübe giderayak zarar verecek karakteri yok. kendisi mayıs ayında zaten görevi bırakacaktır. kalan süreyi sorunlu veya sorunsuz bir şekilde fatih terim ile bitirir. olurda bir ayrılık olursa bu kendi tarafından olur ve istifa eder. bu durumda pandemi nedeniyle seçim şartlarının zor olması dolayısıyla öyle veya böyle zarar verir. bizler evde, işte, normal hayatımızda galatasaray için bazı kritik kararların verilmesini isteyebiliriz ( kimisi yönetim anında bıraksın istiyor, kimisi hoca gitsin istiyor) ama o taraftan bakılınca bazı kararlar hemen alınamıyor.

  galatasaray'ın zarar görmeyeceği kararların alınması dileğiyle...
 • 34
  - ultraaslan geçen ki gereksiz açıklamayı yapmayacak kadar profesyonel değildi, yaptı.
  - sosyal medya aktörleri saçmalamayacak kadar profesyonel değildi, saçmaladı.
  - taraftar galeyane gelmeyecek kadar profesyonel değildi, geldi.

  ancak;
  - mustafa cengiz, fatih terim' in görevine son verecek kadar amatör değil.
  - fatih hoca da kendi istifa edecek kadar profesyonel değil.( gönül bağı)

  demek istediğim " geçme namert köprüsünden ko aparsın su seni...." tadında özdeyişlerle süslenmiş ffp, tff limitleri, transfer, sabır, fatih hoca vb açıklamalar gelecektir.
 • 35
  transferlerin neden yapılmadığını, yapılamayacağını, irfan'ın tranferindeki yaşanan olayları(başakşehir'in tutumu) gibi konuları anlatacak ve bunu da kendi stilinde yapacağı bir toplantı olacaktır. ve ayrıca mayıs ayında görevi bırakacağını, terim'i kovmak gibi söylentilerin komik olduğunu ikimizde mayısa kadar görevlerimizi yerine getirmeye çalışcağız gibi de eklemeler yapacaktır. borsada işlem gören bir kulübü canlı yayında hocayı kovarak ateşe atacağını sanmıyorum mustafa cengiz'in. özellikle de görevi bırakmasına 5 ay kala. gösterdiği emeklere ihanet etmek olur bu. öyle karakterde biri değil. umarım yanılmam.
 • 36
  uyku tutmadı. nasıl başlayan bir hikayeydi, nereye geldi. ölümlü dünya filminde feyyaz yiğit'in canlandırdığı serbest karakteri gibi geziyorum 2 gündür evde.

  "abi çıldırıcam yemin ediyorum, aklımı oynatıcam. 10 dakikada nerden nereye geldik. müthiş oldu gerçekten."

  toplantıyı da izleyebileceğimi sanmıyorum, tek dileğim hocamın takımın başında kaldığı haberiyle uyanmak. son isteğim bu senden cengiz başkan, transferi falan geçtim ben çoktan.

  çabamızın adı galatasaray.
 • 39
  çıkıp ben gidiciyim, fatih terim kalıcı desin. elimizden geldiğince hocanın isteklerini galatasaray menfaatinde yapacağız aramızda tatsız bazı şeyler olmuştur. bunan sonra şahsim adına elimden geleni yapıp uzlaşmacı taraf olacağım. hepimizin taraf olduğu şey galatasaray'dır. mevzu galatasaray ise gerisi teferruattır. sonrasında ali koç ve hasan kartal'a yüklensin.
 • 40
  fatih terim'in kovulacağı bir basın toplantısı olmayacaktır.

  ha mustafa cengiz'in yüreği yetmeyeceğinden değil, kanserin son evresindeki bir insanın hayatta korkacak hiç bir şeyi kalmaz. mustafa cengiz yönetimi hataları olan bir yönetim. fakat bana göre şu zamana kadar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çabalamış insanlardan oluşuyor. günümüz türkiye'sinde iyi niyet az bulunur bir özellik.

  öte yandan psikoloji var, sosyoloji var. hoca kovulacak olsa usulü bu olmaz. bir gün önceden taraftarın galeyana gelmesini sağlayacak şekilde bir basın toplantısı koymazsın. haberi de çıkıp bizzat vermezsin. hocayı kovar ve resmi hesaptan gerekçesini de belirtir bir açıklama yapar geçersin. kimseye üzerinde tartışma şansı vermezsin. kaldı ki basın toplantısının konusu da daha duyurulurken açıklandı. gündeme dair. 3 tane "uyanık" duyumcunun gazına gelip ortalığı velveleye veriyor galatasaray taraftarı.

  en çok üzüldüğüm sürekli manipule ediliyor olmamız.
  ne biçim toplum mühendisliğiyse amk...

  edit: moderasyon tarafından silinen entrynin düzenlenmesi.
 • 42
  fatih hoca'nın kovulacağı toplantı olmayacaktır. fatih hoca'yı beşiktaş maçından 3 gün önce kovmak ayrı basın toplantısı yolu ile kovmak ayrı bir skandal olmakla birlikte büyük bir şovdur. bu şovun altından da her babayiğit kalkamaz. hele hele kulüp için elini 2 kere bile cebine atmamış bir babayiğit hiç kalkamaz.

  ancak belirteyim; hocanın kovulacağı şeklinde çıkan söylemler kendileri tarafından kasıtlı bir şekilde çıkarılmaktadır. yarın öbürgün hoca kovulacak diye bir söylenti çıktığında sosyal medyada beklediklerinden düşük bir tepki görükleri an hocayı kovacaklardır. sosyal medyaya göre kulübü yönettikleri unutulmamalı. sosyal medya ile koltuğa gelen, kulübün resmi hesaplarını sosyal medyada kendi pr aracı olarak kullanan adamlar bunlar. arda turan'ı bile ilk adı geçtiğinde sosyal medya ciddi oranda karşı diye veto etti başkan. siyasi görüşünden falan değil. mevzu siyasi görüşse kendisi de ardadan farklı değil. sonraki dönemde gelsin diyenlerin sayısı ciddi bir hızla artınca transfer etmişti arda'yı. yarın da sosyal medyada taraftar yetti artık ne olursa olsun hakkını helal et hocam dediği zaman ilk dırsatı bekleyecekler ve kovacaklar. öyle trollerine, satılık kalemlerine falan sızdırmadan kovacaklar hem de. bigün bir bakacaksınız resmi site bi kap bildirimi paylaşmış.
 • 44
  fatih terim'le devam edildiği, anlamsiz spekulasyonlara lutfen kulak verilmemesi gerektiği, ffp'den dolayı fatih hoca ve taraftarın transfer konusunda beklentisini düşük tutmasi gerektiği, istifa süreci olsa da pandemiden dolayi en azından mayıs'a kadar yönetimin devam edecegi söylenecektir. ki hepsi de mantikli.
  ortada bir sorun yokken neden firtina çıkıyor cidden anlamıyorum. ffp varken takas dışında irfan'ın alınamayacağı ortada. basaksehir de takas istemiyorsa. oyuncu da satilamadiysa. e o zaman? ceza mi alsin takim anlayamadım ki...
 • 49
  ilgi orospusu takipçi kasan twitter ve youtuberların ve onlara elinde tuzlukla koşan ergenlerin bekledikleri kaosun yaşanmayacağı açıklamalar olacaktır. ha bu söylentileri yayanlarda utanma olacak mıdır? elbette hayır. biri de çıkıp mabadımdan haber uydurdum özür dilerim diyecek midir. elbette hayır. bunu yapabilmek için önce adam olup haysiyet sahibi olmak gerekir çünkü. bu sosyal medya şarlatanlarında böyle bir özellik olmadığı da gayet barizdir.
 • 50
  --- alıntı ---
  ali naci küçük: "mustafa cengiz, fatih terim döneminde 34 transfer yapıldığını ve bunların hepsinin hocanın rızasıyla yapıldığını açıklayacak." (radyogol)
  --- alıntı ---

  eger gercekten bunu diyecekse, baskanimiz cok uyanik ve sinsidir.

  cünkü fatih terim bunun üzerine "ben bu transferleri istemedim ki, son güne kaldik mecbur onayladim" diyemeyecek cünkü o bahsedilen transferler su an futbol kadromuzdaki futbolculardir.
 • 51
  (bkz: ölümü gösterip sıtmaya razı etmek)

  hocayı kovucam dedikodularını el altından ver, insanlar ona takılsın; transfer başarısızlıkları hala yapılmayan ve muhtemelen yapılmayacak olan hayati önemdeki transferlerin t'si konuşulmasın.

  bir de hocaya laf çarp, basın önünde. kovma ama işini de yaptırtma

  işlem tamam. senaryoyu ali koç yazsa bu kadar olur herhalde?