• 1
  mac sonrasi tepkimi dile getirmek icin sampiyonlugumuz calindi diye bir baslik actim, 7-8 tane ust uste sacma sapan cevap geldi, baktim en ofsaytlere falan girmis. o yuzden bu basligi acma ihtiyaci duydum. tek tek yaziyorum hatalari.

  macin ilk yarisi hasan ali, fegholi’nin ayagina basiyor, feghouli dakikalarca yerde kivraniyor, macin hakemi palabiyik’in pozisyona sirti donuk gormuyor bile. yardimicisi uyariyor, faul veriyor ama sari veremiyor cunku pozisyonu gormedi.

  diagne gole giderken, hasan ali arkadan faul yapiyor. ali palabiyik son adam oldugunu gorup kirmizi vermek icin elini cebine gotururken bir anda gokten vahiy geliyor, sariyla gecistirmeye calisiyor, neyse ki var uyardi.

  sarisi olan topal ilk yari bir iki basit faul daha yapmis hakli olarak ikinci sariyi gormemisti ancak ikinci yarida topu iskalayip linnes’e gelisine cakiyor, kirmizi kart olmasi gereken pozisyona sari kart bile verilmiyor, fenerbahce 9 kisi kalmaktan kurtuluyor.

  tum bunlara ragmen one geciyoruz, ikinci gol icin bastiriyoruz. onyekuru ceza sahasi onunde skrtel tarafindan tekmeleniyor, hakem devam diyor, pozisyonun ustunden bir dakika gecmeden topu kendi sahamizda kazaniyoruz, feghouli dirar’i calimlayip ataga cikarirken, topu kurtariyor ancak ayagini dirar’in krampon civilerinden kurtaramiyor. hakem devam diyor, var devam diyor. mac 1-1 oluyor.

  golu aramaya devam ediyoruz. ceza sahasina orta geliyor, arka direge acilan top, diagne topa hareketleniyor, topal diagne’nin formasina yapisiyor, cekiyor. diagne yerde, karar devam.

  en komik olan nokta simdi geliyor. sanirim uzatma dakikalari, fener iyice kapanmis bastiriyoruz. fener ceza sahasi icindeyiz. moses ve skrtel carpisiyor, hakem diagne faul yapti diyor. yasladigimiz fener topu aliyor, dakikalar bosa geciyor.

  evet suclu biziz, fatih terim maci verdi. basaksehir hakediyor sampiyonlugu.

  edit: moses’in linnes’e dirsegi ve soldado’nun onyekuru’ya dirsegini de unutmayalim.
 • 5
  açık ve net siyasi operasyondur.
  ekşisözlük dahil bütün sosyal medya bununla çalkalanmakta, herkes ali palabıyık'ın annesini yad etmekte, fenerlisi de, galatasaraylısı da.
  ancak maç bitim saatlerinde maltepe'de neler döndüğünden haberi olan var mı?
  futbol afyonumuz olmuş. yiyelim bunu da afiyetle.
  bu ülkenin az buçuk yetişmiş/yetişme potansiyeli olan gençlerinin hemen hepsinin rüyalarında yurt dışında yaşamak var. kimse bu ülkede mutlu değil, kimse huzurlu değil. bir umut verdi son yerel seçimler, acaba dendi. dün inönü stadındaki rezaletten(!) sonra, bugün imamoğlu'nun adını duyan yüzünü gören var mıdır?
  1994'ten bu yana erdoğan ve yol arkadaşlarının ilk kez elinden çıkacak bir istanbul büyükşehir belediyesi var, ve işler günden güne çirkinleşiyor. ve bravo ki bize milletinini devletini çook seven, milliyetçiliği en iyi bilen türk milleti ya cehape fetö oy çaldı diyip bu çarkın dönmesine ellerimizle yardım ediyoruz, ya da ali palabıyık'ın içinden geçerek yerinden oynayan çarkın yerine konulmasına gözlerimizi yumuyoruz.
  bu soktuğumun ligi her yıl düzenleniyor. 21 kez kazandık bi 21 daha kazanırız. ama geleceğimiz elimizden gidiyor. günbegün fakirleşiyoruz, günbegün değersizleşiyoruz. buna bir dur demeliyiz.
  lütfen bırakın şimdi maçı. ben istanbul'da değilim. burası dışında hiçbir sosyal mecrada da üyeliğim yok. lütfen maltepe'deki rezilliğe sesinizi çıkartın. sesimizi çıkarmadıkça cesaretlenecekler. gerekirse kadıköyde 20 yıl daha kazanmayalım. ama bu maçlar sonrasında hayatımızdaki en büyük sorun kazanamamış olmak olsun, geleceğimiz olmasın.