• 24
  2.lik için beraberliğin garantileyeceği maçtır ancak hedef liderlikse galibiyetten başka çare yok. bu maçtan en az bir puan alıp gruptan çıkmayı garantileyemezsek bu grubu şimdiye kadar bu kadar iyi götürmemizin bir anlamı kalmayacak, önceki gruplardaki gibi gruptan çıkışımız son maça kalmış olcak.

  genç bir kadroya sahibiz bu son maç gerginliğini atlatabilir miyiz bilemiyorum. 17 kasım 2019 andorra türkiye maçı bu maçtan en az 1 puan alamazsak çok zor geçeblir. ülkemizde oynadığımız andorra maçında nasıl zorlandığımızı unutmayalım.

  bu grup için asıl final maçı bu maçtır.
 • 25
  fransa'dan alinan puanla kaderi degisen mac.
  eger paris'te beklenildigi gibi kaybetseydik, bu mac beraberligi garantiye alacak sekilde oynamak zorunda olacagimiz, oldukca stresli bir mac olacakti. simdi o stresin ortadan kalktigini dusunuyorum. beraberligin kimseye cok faydasi olmadigi icin gayet acik ve bol gollu bir mac bekliyorum.
  andorra'yi zorlanmadan yeneriz, bu yuzden finaller garanti benim icin. ilk macta alinan uyari o maci rahatlatir.
  bu yuzden izlanda maci bizim liderlik icin galibiyete yogunlasacagimiz mac olacak. 30-35 senedir futbol takip ederim, milli takimin rahatlikla ve belki de liderlikle gruptan cikacagina ilk kez sahit olmak uzereyim.
  tebrikler emegi gecenlere.
 • 27
  tıpkı 1 ekim 2019 galatasaray paris saint germain maçı gibi bir tribün ile oynanması gereken maçtır. 1 puan değil 3 puan hedefiyle çıkıp işi bu maçta tamamen bitirmeliyiz. bu maçı kazanıp andorra karşısına öylesine çıkmalıyız ki orada da strese girmeden maçı alıp grup lideri olarak gruptan çıkalım. asıl final maçı bu maç olacak.
 • 28
  yenilmediğimiz takdirde euro 2020'ye katılmayı matematiksel olarak garantileyeceğimiz maç olacak. eğer kaybedersek son maçta andorra karşısında yşne kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. kazanırsak 2020'yi garantilemenin yanı sıra bu sefer andorra deplasmanına grup lideri olarak gideceğiz ve lider olarak dönmek de yine kimseye aldırmadan bizim elimizde olacak.

  yakın tarihte, milli takımlar bazında ilk defa birilerinin kaybetmesini, diğerinin osurmasını, öbürünün muz yerken selam vermesini beklemiyor olacağız diye hatırlıyorum. ilk defa her şey tamamen bizim elimizde.