• 356
  rezilliktir. utanç verici bir maç olarak akılda kalacak.

  1-) mariano'nun sahaya çıkışı
  2-) belhanda'nın 2. yarıya başlaması
  3-) selçuk'un oyuna girmesi
  4-) tek forvete dönmek
  5-) belhanda oyundayken, nagatomo-emre değişikliği

  bunlar olmasaydı 3-0 güzel bir galibiyet kutlayacaktık. bu maddelerin hangisinde futbolcular suçlu? hangisinde taraftar suçlu, hangisinde yönetim suçlu?

  fatih hoca'yı ite köpeğe yedirmeyiz ama bu kadar formsuzlukla sportif olarak arkasında durmamız imkansız.
 • 357
  maç bitti dedim kendi kendime böyle sinirle hemen yazmıyım. yaklaşık 3 saat geçti. sakin kafayla yazmak istedim. ama sinirim hiç de geçmedi.
  sinirlendim sadece ve gram üzüldüysem namertim. bu ruhsuzlar ordusu için gram üzülmem zaten değmezler.
  bu takım kısa vadede düzelmez. uzun vadede bile düzelmez. bu rezilliğe bu kepazeliğe bir müddet alışacağız başka yolu yok. bu yıl geçen yılın fenerbahçe’si haline düşmezsek benim için yeterlidir.
  küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum ama herkesi uyarmak isterim bunlara değmez arkadaşlar.
 • 358
  maç sonunda açıklamalarında teknik direktörümüz de futbolcular da hatalarını kabul etmiş. bu kaçıncı hatalarını kabul edişleri sayamadım. hatayı ortadan kaldırmak için uğraşılmıyor, hatayı kabul etmekle kalıyor olay.
  eee bu hep böyle mi devam edecek? futbolcular sahada zombi gibi gezinsin, teknik ekip taktikten, b planından yoksun çıkarsın takımı sahaya. maç sonu hatalıyız özür dileriz diyin. milyonları siz hata yapın diye mi ödüyor bu kulüp?
  futbolcuların hatalarını kabul ettiği ve bizim 2 puan bıraktığımız maç.
 • 360
  biraz önce sakin kafayla bir daha izlediğim maç. öncelikle kesinlikle kötü oynamamışız. vasat denebilir, yetersiz denebilir ama kesinlikle kötü değildik. 3’ncü bölgeye kadar topu iyi getirmemize rağmen ondan sonrasında topla biraz daha solid, biraz daha hızlı ve net olmalıydık. bu da ilerideki 3’lümüz fizik olarak iyi olmamalarıyla direkt ilgili. bu 3’lüyü bu halde görünce fatih terim’e hak vermemek zor. ne falcao ne soso sene başı kampı yememiş. artı, bu adamlar aylardır birlikte oynamalarını geçtim antrenman bile yapmamış. falcao 2,5 ay yoktu. babel 1 aydır yok. soso 2 haftadır yok. lemina’nın her an sakatlabilirim korkusuyla oynadığı çok belli oluyor. he diyeceksiniz ki yerlerine o girsin bu girsin, onları da tuzla maçında gördük! ya da göremedik mi demeliydim? tek oynamaya çalışan oyuncular belhanda’yla ömer bayram. belhanda da stres içinde zira en ufak bi hata yapsa yuhalanacağını biliyor ki ilk devrenin sonunda oldu da. her ne olursa olsun bunlar 10 kişilik muhtemelen haftalar önceden küme düşecek bir takıma karşı kendi evinde 2-0’dan kaybetmeni açıklayabilecek şeyler değil ama devre arasını beklemek şart. bu oyuncuların birlikte sağlam 15-20 gün aralığında antrenman yemesi şart. falcao’nun maç kondisyonuna gelmesi şart. bunlar olmadığı sürece bir şey beklememek gerekiyor. he bunların hepsi oldu ve biz hala kötüyüz diyelim. ona da yapacak bir şey yok. susup önümüzdeki yılı bekleyeceğiz zira 22 şampiyonluğun 8’nde takımın başında olan bir adama bu müsaade gösterilmeyecekse bizlere de bir doktor şart.
 • 361
  hala daha sinirimin geçmediği maçtır. gerçekten kabullenemiyorum. sezon başından beri berbat oynuyoruz, tamam. ama kendi evinde, 2-0 öne geçtiğin maçta, son 6 maçını kaybetmiş ve ligin dibine demir atmış rakibine karşı maçı nasıl 2-2 bitirebilirsin? ne real ne de psg maçı bu kadar koymadı, açık konuşayım.
 • 362
  benim için şampiyonluğun kaçtığı dahası fatih terim efsanesine olan inancımın tamamen kaybolduğu maç olmuştur. maç kaybetmek, sezonu kaybetmek olabilecek şeyler ama fatih terim'in artık sona geldiğini görmek üzücü. sezon sonu* şampiyon yapsa bile kesinlikle yollar ayrılmalı. artık gerçekleri göremeyen, sürekli bahane üreten, taraftarla inatlaşan bu zihniyetle takım yönetilmez. 2023 yılında başkan olarak geri dönebilir ama teknik direktör olarak emeklilik vakti. bunda utanılacak, kızılacak bir şeyde yok. nasıl ferguson efsane olarak bırakıp hala tüm united taraftarının saygısını görüyorsa fatih terim de aynı şekilde sezon sonu teşekkür edilip emekli edilebilir.
 • 363
  galatasaray'ın 21 kişilik kadrosunda sıfır adet önliberoyla çıktığı maç. eğer 1-0 öndeyken kırmızı kart gören oyuncu orgill değil de lemina olsaydı, skoru korumak için 5-3-1'e dönmekten veya ahmet çalık'ı önlibero olarak sahaya sürmekten başka bir çaremiz yoktu. buyurun kendiniz bakın: https://www.tff.org/...=29&macId=207288

  aaa pardon, nasıl unutmuşum... selçuk var evet, gerçekten mükemmel bir önlibero. oyuna girdiği gibi rakibine kene gibi yapışıyor, örümcek gibi top çalıyor, ortasahada resmen duvar örüyor şerefsizim. neyse daha fazla yazmayacağım, sinirim bozuluyor.

  kısacası bu maç zaten sahaya çıkmadan kaybedilmişti. selçuk'u as oyuncu veya yedek kulübesindeki birinci alternatif olarak gören her takım mağlup olmaya müstehaktır. (bkz: #2819134)
 • 364
  hala iyi oynadık diyenler falan var, hayret ediyorum yahu. karşındaki takım ligin sonuncusu, son bilmem kaç hafta her maç yenilmiş, bu maçlarda yediği golün ortalaması 3 ve sen gelmiş diyorsun ki iyi oynadık ve de ne yazık ki hoca da böyle düşünüyor.

  hayırlı mağlubiyet falan geçin bunları, hayırlı mağlubiyet bundan birkaç ay önceki mağlubiyetler sonucu ders alınsaydı ancak belki o maçlardan biri olabilirdi.

  şu saatten sonra birbirimizi kandırmayalım. her maç aynı amaçsız oyun oynanıyor, oyunculardan biri çıkıp isyan etmiyor, hoca salmış, taraftarlardan kimi bir şeyler söylemeye çalışıyor ama diğer kısım bunları yaftalıyor.

  ankaragücü'nün bir puanı söke söke aldığı maç ve aldıkları puan da helal olsun. yani lig sonuncusundan, 2 farkla önde olmana ve onların da 10 kişi olmasına rağmen, 5 dakikada 2 gol yiyen bir takım 1 puanı dahi hak etmemiştir.
 • 372
  allah daha kötüsünden korusun, ömrüm boyunca unutmayacağım. üstüme öküz oturdu derler ya benim bina oturdu resmen. hala ayılmış değilim. her sezon böyle saçma bir firemiz vardır ama bu bambaşka bir şey. dün tam tersi olsa sevinmezdim, üzülürdüm ankaralı oyuncular için. daha kötüsü son an da şampiyonluk kaybetmek herhalde. allah göstermesin.

  ama dün yaşanmasaydı bu olaylar, özgüvenimiz bir şekilde yukarı çıkmış olurdu bugün. keşke lig bugün bitirilse sivas şampiyon ilan edilse. o kadar isteksizim. 41 maçlık ev serisi bozuldu, ucl de rezil olduk, son dakikalar da toplam 5 kere gol yedik, kaç puan gitti bilmiyorum. olmaması gereken her şey oldu.

  allah hepimizin yardımcısı olsun.
 • 374
  rakiplerin mağlup olmalarıyla daha bir üzen maç gibi gözükse de olaya bir de şu açıdan bakmakta fayda görüyorum;

  polyanna mod on
  ne malum biz kazansaydık rakiplerin de kazanmayacağı.
  bu nedenle her işte bir hayr vardır deyip şu klişe cümleyle girdiyi tamamlayalım;
  belki de alınan bu 1 puan bizi şampiyon yapacak...
  polyanna mod off...

  (bkz: 15 aralık 2019 sivasspor fenerbahçe maçı)
  (bkz: 15 aralık 2019 beşiktaş yeni malatyaspor maçı)
 • 375
  dün maçı tiyatroya gittiğim için izleyemedim, kombinemi de arkadaşıma devrettim. maçı tiyatroda telefondan olabildiğince takip ettim, neyse 2-0 olduktan sonra ve takip de 10 kişi olunca hanımcılığın da etkisiyle tiyatroya döndüm. tiyatro bitti otoparka giderken bir bakayım kaç kaç bitti de yendik diye içimden geçirdim. tele bakmaz olaydım, evladını kartal kaçırmış fatma girik gibi çöktüm kaldım. bu kadar ruhsuz oyunu, selçuk’u hak edecek ne yaptım ben? ne olur allah aşkına kendinize gelin de hafta içi işe giderken milletin taş taş malzemesi olmayalım :(