• 2
  bir pacers taraftari olarak indianapolis sehrimizin baska bir takimini destekleyecegim mucadele.

  nfl’i pek takip etmesem de colts’un yuksek potansiyel ile lige girdikten sonra 2 seneyi sakat geçiren quarterbacklerinin donmesi ile takip edenleri sasirtan bir performans ile bu sene wild card’dan playoff heyecani yasadiklarini biliyorum.

  ayni sekilde chiefs oyun kurucusu mahomes de sanirim cok genc ve bir hayli umut vadeden bir potansiyel. o anlamda 2 potansiyelli qb’nin mucadelesi olmasi acisindan guzel hikaye barindiran bir mac. nasil izleyebilirim bilenler yesillendirebilirse sevinirim.
 • 3
  ilk touchdown rakibin hücumunu durdurduktan sonra topa sahip olan chiefs'den geldi. colts defansı hiç işlemedi. yanlış hatırlamıyorsam 4 topta sayıyı yaptılar. ayrıca williams touchdown'u çok rahat bir drive ile aldı.

  0-7

  bakalım colts cevap verebilecek mi?

  colts hücumu çok kötü kullandı. andrew luck maça kötü başladı. ilk iki top neredeyse interception ile sonuçlanıyordu. 3. topta ise başarısız bir pas denemesi yaptı. hücum tekrar chiefs'de. ara ara editlerim.

  chiefs 4. topda 1'st down'ı aldı. sonra hill'den muhteşem bir sayı geldi. hücumun başındaki oyun da çok iyiydi, hill'in drive ise muhteşemdi.

  0-14

  colts henüz bir hücumunda 1'st down almayı başaramadı. luck inanılmaz tutuk. takımına pasla bir kere bile yard kazandıramadı. kazandıkları yardlar tamamen rb'ler sayesinde. top yine mahomes'de.

  chiefs 3. hücumdan da sayı çıkardı. td bulabilselerdi colts baya baskı altına girerdi.

  0-17

  colts yine 1'st down alamadı. hücum chiefs'de. chiefs savunması sezonun en iyi oyununu oynuyor. nazar değmesin.

  inanılmaz şeyler oldu ve chiefs kendi hücumunda colts'a 7 puan hediye etti. iki kere penaltılı başlangıç yaptılar. sonra da 4. haklarında punt'u blokladı colts. kapıp touch down yaptılar. maç başından beri 1'st down yapamadıkları halde 7 sayı aldılar. colts oyuna tutundu.

  7-17 bu arada şu ana kadar colts qb'si luck sadece 15 yard pas atmış. mahomes 176.

  chiefs 15 tane 1'stdown yaparken colts'un istatistiği 0.

  bu defa da mahomes bir drive ile td aldı. bu kadar iyi bir pasörün topla katedebilmesi büyük avantaj.

  7-24

  colts maç başından beri 21 yard gidebilmiş derken ardarda 4 tane 1'st down aldılar. ama devre touch down'a yetmedi. touch down'a bir iki karış kalmışken mecburen field goal denediler. onu da beceremediler.

  devre 7-24 bitti. chiefs başlayacak.

  chiefs ilk hücumu kullanamadı. top colts'da.

  colts alıştığımız üzere yine 1'st down yapamadı. top chiefs'de.

  chiefs de kötü oynadı. td yapsalar maçı koparacaklar ama kaçtır harcıyorlar fırsatı. top colts'da.

  yine 1'st down yok. chiefs savunması bu gün çok iyi. colts ise kötü oynadığı yetmiyormuş gibi hem hücumda hem defansda sürekli çok kritik penaltılar alıyor. 8 oldu galiba.

  oha!
  city'den fumble geldi. ama colts sack yedi ve luck topu tekrar chiefs'e verdi. bence maçı haketmiyorlar.

  top yine colts'da. chiefs de bir süredir bok gibi hücum ediyor.

  colts sonunda 1'st down aldı. ama sonra bi false start ve penaltı, bi blok derken top yine chiefs'de. üstelik neredeyse interception oluyordu. colts qb'si luck bu maç için tam bir hayal kırıklığı. 2. yarıda henüz sayı yok. chiefs geri dönüş için colts'a her şansı verirken colts'un daha ileri gitme niyeti hiç yok.

  karşılıklı başarısız hücumlar... demiş miydim bir süredir chiefs kötü hücum ediyor diye. böyle durumlarda kareem hunt ilaçtı. oyun tıkanınca imdat çekici oluyordu. kaybı chiefs açısından çok kötü oldu. bence superbowl biletinden oldular.

  ve sonunda colts touch down'ı geldi. fakat field goal'dan sonra ekstra point'i kaçırdılar.

  13-24

  chiefs yine kötü hücum etti. fakat colts buna izin vermedi ve punt'da 5 yard penaltı almayı becerdi. chiefs 4. hakkını bu defa drive'la degerlendirdi. 1'st down'ı aldılar. sonrasında da touchdown geldi.

  13-31

  maç dönmez artık.

  ve bitti. 13 - 31

  son olarak bi not. mahomes touchdown pası atamadı. sanırım bu sezon ilk.