• 1
  süper lig 2018-2019 sezonu 28. hafta maçı. henüz tarihi belli olmasa da aynı hafta oynanacak olan fb-gs maçının pazar oynanması daha olası olduğundan, 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçından önce oynanacağını düşünüyorum. yani normal olan bu ve bizim için de olması gereken bu maçın daha önce oynanmış olması.

  bir gün sonra bizim derbi planımızı bile belirleyecek olan bir maç.

  beşiktaş'ın mutlaka yenmesi, en kötü ihtimalle kaybetmemesi gerekiyor.

  28. hafta başlı başına zaten kırılma haftalarından birisi olacak.

  puan durumundan bağımsız olarak(şu an fark 6) bu maçlar öncesi fark yine aynıysa, beşiktaş'ın kazanması halinde kadıköy'den 1 puanla dönmek bile bizim için kötü olmayabilir.

  başakşehir'in son 6 haftaya girerken 1 kere berabere kalmasını beklemekle 1 kere kaybetmesini beklemek aynı şey değil. çok zor kaybeden bir takım ve maçlarda beraberliği iyi oynuyorlar.

  ama kalan 6 haftada her maça kazanmak zorunda çıkmak daha zor bir psikoloji olacaktır. tabii bizim mottomuz yine 6'da 6 olacak.

  açıkçası 17 mart 2019 kayserispor başakşehir maçındaki son dakika golü bu açıdan biraz kırıcı oldu. yine de olsun maçın geneline bakınca 1-1 iyi skor.

  neyse efendim beşiktaş'ın bu maça iddialı ve arzulu çıkması tek isteğim. milli takıma giden şenol güneş tabii bu maçı ne kadar sallar bilemiyorum ama zaten salladığı dönemde de ibfk'ye karşı kazanamadığı için belki de gider ayak daha rahat olacaktır.

  fikstür oyunları sebebiyle bu maçı pazara ve kadıköy derbisini cumartesi koyarlarsa o zaman başakşehir için büyük avantaj olacaktır. inşallah böyle bir mallık yapmazlar. fenerbahçe-galatasaray maçının günü pazardır.

  o güne kadar çok sular akacak ama beşiktaş'ın kazanması için çok dua edeceğiz.
 • 2
  normal şartlarda galatasaray şampiyon olmasın diye küçük şikecilerin yatması gereken maç. ancak normal şartlar yok çünkü onlarda 2.lik kovalıyorlar. kaldı ki mağlubiyet halinde trabzon yenerse puan farkları 1 oluyor trabzonla. küçük şikeciler yenmeli bu maçı hem bizi kovalayıp hemde trabzondan kaçmalı.

  en kötü beraberlik alırlarsa o bile iyi sonuç doğurmaz. trabzon yaklaşır biz uzaklaşırız. sonuç olarak yenmesi şart küçük şikecilerin. eğer onlar yenerse ve bizde yenersek puan farkı 3'e iner. fb maçı öncesi bize iyi moral gelir.