• 48
    okan buruk'un maçın henüz 33. dakikasında takımımızı 10 kişi bırakmasıyla zihinlerde yer eden maç. bazı şeyler vardır ne kadar zaman geçerse geçsin unutamazsın. sen de çoğu galatasaray taraftarının aklında bu şekilde kaldın okan. önceki yıllarda yaptıkları felan hiç umrumda değil. zaten babasının hayrına da yapmamıştı onları, bedavaya oynamadı. ayağı kırılınca kaybolup gidebilirdi ama sahip çıkıldı. şu maç varya okan buruk şu maç... sen ve ekürin emre'nin başını çektiğiniz yeniçerilik ocağınızın tüm sezon boyunca yaptıklarının son damlasıydı bu lanet maç. her şey normal seyretseydi belki de bu maça şampiyon bile çıkabilirdik. o derece iyi bir takımdık o sezon. galatasaray tarihinde 1 adet şampiyonluktan çok daha anlamı vardı kaçan bu şampiyonluğun. tam 5 defa üst üste şampiyon olacaktık.

    o haftanın puan durumunu ve sezon için uygulanan averaj sistemini de yazarsam şu maçın ne kadar pis bir kayıp olduğunu daha iyi anlayacağız: ligin 32. hafta mücadelesi ve haftaya fenerbahçe ile aynı puanla giriyoruz, puanlar her iki takımda 67, averajlarda ise 1 gol gerideyiz, bitime 3 hafta var ve atılan yenilen gol averajına bakılan bir sistem var o sezon... görüntü çok net kısaca. bazı nedenlerden dolayı resmen şampiyonluğu ellerimizle vermişiz.

    parken'de yarım giydiğin kramponunla koşarken değil de 2000-2001 sezonunda yaptıkların ve şu maç ile hatırlayacağım okan buruk seni. inşallah bir adnan polat daha çıkmaz bu kulüpten de bir daha adım atamazsın içeri.