• 27
  musleracığım benim için bir new york yapsın gitmişken, dönüşünde ucuzundan denk getirirse bir acer predator getirirse yanında sevinirim.

  belhanda kardeşim en ufak ağrı hissediyorsa zorlamasın, çoluğuyla çocuğuyla park bahçe gezsin az 2 senedir çok yoruldu.

  nagatomocuğum da hiç acele etmesin akraba ziyareti, eş dost ziyareti ne varsa fırsat bu aradan çıkarsın.

  mekanın sahibi sosocuğum da aynı şekilde. anahtar kendisinde var zaten. istediği zaman gelsin.

  eldeki oyuncularımızın zekatının yeteceğini düşünüyorum. tedirgin olan kardeşlerime oradan bir falcao, andone, lemina, nzonzi, babel * sarın onlar da rahatlasınlar.

  "üzerimize acil maç atın ulan" diye bağıranların susuzluğunu bir nebze olsun giderecek maç.
 • 30
  milli takıma giden oyuncularımız nedeni ile kadro olarak eksik çıkacağımız bir maç olması çok muhtemel. bu eksikleri kapatmanın tek yolu ciddiyet ve konsantrasyon. rakip kim olursa olsun maça olması gerektiği gibi çıkarsak kazanacağımıza inanıyorum.

  fatih hoca cezası nedeni ile kenarda olmayacak. tff denen galatasaray ve fatih terim düşmanına en güzel cevabı dolu tribünler önünde alıncak bir galibiyet ile verebiliriz. ne yaparsak yapalım durduramayacağız bunları dedirtmeliyiz.

  kasımpaşa son sezonlarda hep yumuşak bir takım oldu. hiç bir zaman düzgün savunma yapmayı beceremedi. yine öyle olacağını düşünüyorum. açıkçası çok güzel bir oyun olmasa da kasımpaşa'nın savunma zaafları sayesinde kazanırız diye tahmin ediyorum.

  kritik bir döneme girdiğimiz şu zamanlarda bu maçtan alınacak galibiyet hepimize çok iyi gelecek. tribünlerde binler, sahada aslanlar dosta güven düşmana korku vermenin zamanı geldi.

  inandık biz sizlere
  #ben23siz
 • 31
  şampiyon olduğumuz 17-18 ve 18-19 sezonlarında, sadece tek bir maç kaçırdım. o maçta da beraber kaldık. toplamda 33 lig maçına gittiğim bu iki yılda, yanılmıyorsam fenerbahçe beraberlikleri hariç sadece 2 maçta berabere kalıp puan kaybettik. biri benim gitmediğim 2018 yılındaki konyaspor maçıydı. bu sene* oynanan konyaspor maçına ise abimin düğünü sebebiyle katılamadım. eminim gitsem çok rahat kazanırdık. benim de totemim bu.* takımımızı o kadar özledim ki en az futbolcular kadar galibiyete açım. bu yüzden bu karşılaşma da 5-6 gol atacağımızı tahmin ediyorum. *
 • 32
  maç cumartesi olsun diye o kadar dua ettim ki... uzun zamandır bir galatasaray maçını böyle heyecanla beklememiştim. kağıt üzerinde galatasaray tarihinin en iddalı kadrolarından birini ilk kez as 11 ile izlemeyi çok istedim. ama maalesef cuma akşamı çalışıyorum. hemde senede 1 kez yapılan bir sayım, bu akşama denk geldi. ne yapacağımı bilmiyorum.

  galibiyete olan inancım tam. bu maçta gövde gösterisi yapacağız. skor tahminim 4-1... falcao(2), feghouli(1), babel(1)...
 • 33
  kadro derinliği işte tam da bu durumlar için gerekli. belhanda sakat, seri ve mor cezalı. taylan, andone ve soso gayet rahat götüreceklerdir. olmadı jimmy var. terim tribünde olacak. ama eğer takımınızdaki lider vasıflı oyunculara içinde bulunulan durum iyi anlatılırsa lemina, falcao, nzonzi işi içeride bitirecektir. bu tip üst seviye adamlar saha içinde de terim’in eli kolu olacaktır. cuma oynanmasında rakiplere gözdağı vermek açısından bence süper oldu.
 • 34
  belhanda ve seri'nin yokluğunda sakat değilse lemina'nın ve inşallah taylan'ın 11 başlayacağını ancak lemina hazır gelmediyse ömer taylan ikilisinin çıkacağını düşünüyorum.
  beklediğim 11:
  ------------falcao
  babel-taylan-lemina-feghouli
  -----------nzonzi
  nagatomo-marcao-luyindama-mariano
  -----------muslera

  falcao'nun siftah yapacağını, rahat bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.
  skor tahminim:
  hayalim: 7-0
  beklentim: 4-0
  olacağını düşündüğüm: 3-1
 • 36
  kaderin yine ağlarını örüp, ne yapıp edip bütün düşük olasılıkları bir araya getirerek beni sürüklediği maç. normalde hiç gitmek hesapta yoktu. il dışına çıkacağım haftasonu maçın cumaya alınması, eşimin kuzeninin maçın oynanacağı tarihte yurtdışından anca dönüyor olması derken kombinesinin boşa çıkması. tabii bunda 1 hafta evvelinden evrene yolladığım mesajın payı olabilir. :)

  maça gelecek olursak bu maç için en ideali 3-1 ya da 3-0 gibi bir skor olabilir. ne çok kendimizi yoralım, ne de kılpayı bir galibiyet alalım istiyorum. net bir skorla, golden sonra da düşmeyecek şekilde koşan, basan, pres yapan, oyunu hızlı oynamaya başlayan bir galatasaray izlemek istiyorum. takımdaki yeni transferlerin bir oyun ışığı göstermesi bizim için gayet yeterli olacaktır.

  o ışığı uzun süredir bekliyoruz.
 • 39
  çok afedersiniz, affiniza siginiyor, tüm görü$lere saygi duyuyorum fakat;

  1. tff'nin verdigi adil olmayan ceza
  2. falcao, lemina, andone ve taylan transferleri
  3. arena'da inanmi$ 40k ki$i ve 2 haftadir aç gezip av bulmu$ 11 aslan

  isterlerse fatih terime 4 degil 14 maç ceza versinler. varsin haftasina $ampiyonlar ligi maçi oynansin. biz daima bugünü dü$ünürüz.

  form durumunu bilmiyorum fakat kapasitesinin %70ine ula$tiysa falcao en az bi tane yazar. bir tane de babel'den gelir. arkayi saglam tutarsak 2-0 biter.

  ölüm varmi$, korku varmi$, bu dünyanin sonu varmi$, bizim için yoktur tasa, kalbimde sen ya$adikça..
 • 41
  okan kocuk
  mariano filho - christian luyindama - marcao - ömer bayram
  taylan antalyalı - ryan donk - mario lemina
  adem büyük - radamel falcao - yunus akgün

  şeklinde bir kadroyla rotasyonun dibine vurulabilir ve milli takımlarda oynayan oyunculara dinlenme fırsatı sunulabilir. o değil de bir çok oyuncu milli takımda olduğu için yazılmadı, cezalı oyuncular da var, ona rağmen yine de fena olmayan bir kadro çıktı ortaya.
 • 42
  feghouli-belhanda ikilisinin oynamayacağını düşünüyorum. aynı şekilde andone de takımla hiç antrenmana çıkmamış olacağı için oynamaz.

  kocuk
  mariano - marcao - luyindama - ömer
  donk (lemina) - nzonzi
  jimmy adem babel
  falcao

  maçın durumuna göre andone-feghouli hamleleri yapılır. tahminim bu yönde ama yukarıya yazdığım kadro da ilk 3 maçını izlediğimiz kasımpaşa'ya yeterli olması lazım.
 • 45
  maç biletleri bugün saat 14.00 itibariyle gs bonus ve gs mobile sahiplerine öncelikli olarak satışa sunuluyor.

  maç ne kadar cuma günü olsa da stadın 40-45 bini bulacağına inanıyorum. zaten falcao, lemina, andone gibi yeni transferlerimizi ilk kez izlemek için çok güzel bir fırsat bu maç. ayrıca alınacak galibiyet ile de hafta sonuna çiçek gibi gireriz.

  beklentim çok baskın ve güzel bir oyun değil açıkçası. 2-3 oyuncunun katılması ile bir anda çağ atlamayacağız. bazı sorunların çözüleceği muhakkak ama oyuncuların birbirine ve sisteme alışması açısından hala zamana ihtiyacımız var.

  asırlar süren milli aranın sorunan geliyoruz. psikolojik olarak biraz rahatlamamızı sağlasa da bu ara galatasaray yetmezliği fena halde vurmaya başladı.

  yerin göğün sarı kırmızı olduğu, güzel bir skorla galibiyeti alacağımız bir maç olacağına inanıyorum. ciddiyet ve konsantrasyon ile hanemize 3 puanı yazdıracağız.

  inandık biz sizlere
  #ben23rsiz
 • 46
  3 gün kalan maç.

  https://gss.gs/IuV.jpg *

  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  galatasaray yetmezliğinden ölmeden önce gününün gelmesini beklediğimiz maç.

  milli takımlarından dönecek olan oyuncular, yeni transferlerin son durumu, emre mor ve seri'nin cezalı olması ve bu maçtan 5 gün sonra şampiyonlar ligi maçı* olması sebebiyle nasıl bir ilk onbir ve oyun planıyla sahada olacağımızı çok merak ediyorum.

  temennim sakatlıksız, iştahlı bir oyunla 3 puanı almamız. ekstra olarak falcao taraftarla buluşup ilk golünü atarsa inanılmaz güzel olur.

  (bkz: hedef 23)

  (bkz: kon2antra3yon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 50
  kolay geçeceğini düşünmediğim karşılaşma. bunun birkaç sebebi var:

  öncelikle tam transferler tamamlanmışken milli maç arası sebebiyle takımın bir araya gelememiş olması. fakat burada bence çok önemli bir artı var, lemina ve falcao bu sürede takımla çalışmalara devam etti. bence bizim ilk üç maçta kötü oyun sergilememizin en önemli iki sebebi yavaş oyun ve defansif zaaflardı. defansif eksikliklerimiz her ne kadar stoperlerin formsuzluğu gibi yorumlansa da aslında bana kalırsa eksiklik orta sahadaydı. bir türlü ideal orta saha üçlüsüyle sahaya çıkamadık. şimdi hocanın maça nzonzi-lemina-belhanda üçlüsüyle çıkma şansı var. ilk üç maçta hep bir eksik oldu bu üçlüden, ya seri cezalıydı ya belhanda sakattı, ilk maçta nzonzi henüz alınmamıştı vs. şimdi sadece bu üçlünün birbirine uyum sağlaması ve oyun planını ve takımın ağırlığını sahaya yansıtması kaldı.

  ikinci eksikliğin yani yavaş oyunun sebebi ise diagne'ydi. ben diagne'nin kötü bir futbolcu olduğunu düşünmemekle beraber bize uygun bir forvet tipi olmadığı kanısındayım. çünkü kendisi fiziğini kullanmayı sevmiyor, ikili mücadele ya da top sürme gibi takımı rahatlatacak yetenekleri yok. galatasaray kasımpaşa gibi oynamaz, defansı eksik yakalama şansı yok burada. falcao'yu kendisiyle kıyaslamaktan ziyade santrafor özelliklerini kıyaslayalım. falcao top tekniği çok yüksek bir hücum oyuncusu. bize ceza sahası içinde oyuna hükmetme şansı tanıyacak. hepimizin eleştirdiği yavaş oyunun sebeplerinden birisi forvetimizin maalesef topla oynama becerisinin düşük olmasıydı, çünkü çabuk kaptırdığımız topla tüm sahayı maç boyunca defalarca geri dönecek kadar genç bir takım değiliz. mecburen diagne'yi defansın arasına gömüp, iki stoperi kitleyip top çevirmeye çalışıyorduk. bu da bir yere kadar çözüm getiriyor.

  bunlar bizim için olumlu olan durumlar. kuşku yaratan noktalar ise henüz oturmayan takım oyunu, milli maç arasından yorgun dönecek oyuncular, fatih terim'in kulübede olmayacak olması. milli ara dönüşü cuma maçı oynamak çok risklidir, umarım beklediğimden daha rahat geçer. kilidi erken açarız ve bu sefer konyaspor maçında yaptığımız gibi golü bulduktan sonra afallayıp geriye yaslanmayız.

  kasımpaşa ilk üç maçta pek bir varlık gösteremedi, onlar için de kritik bir maç. fakat bizim daha çok ihtiyacımız var üç puana. artık bir seri yakalamamız lazım. ve mümkünse bu sene ilk kez 11 kişi tamamladığımız karşılaşma olmasını umuyorum.